Cursus
Een Schot, woonachtig in de regio Rijnmond. Dan ben je het haast aan je stand verplicht te openen met een understatement. Calderwood: “Het was een zware, pittige week”, over de dagen na het vertrek van Gérard de Nooijer. “Toch denk ik dat we op een positieve manier naar de wedstrijd hebben toegeleefd. De jongens hebben het heel goed opgepakt. Ik wil de spelers een compliment maken, ze hebben hard gestreden.” Hoe beviel het hem zelf om in plaats van hoofdklasser DFS ineens de profs van Dordrecht onder zijn hoede te hebben?
“Dat was fantastisch, om met deze ploeg op het veld te staan. Tuurlijk wil ik trainer worden, maar ik heb nog niet de juiste diploma’s. Ik ken mijn rol, assistent-trainer. Iedereen kent mijn ambities, ook de club, maar als ik weer terug moet naar mijn rol als assistent, dan is dat zo. Daar ben ik ook voor aangenomen. Ik ga in januari een opleiding volgen in Glasgow, dat duurt acht maanden. Dan kan ik in augustus mijn papieren hebben, in principe.” Op tijd voor het nieuwe seizoen dus.
Compliment aan de ploeg
Dat is allemaal toekomstmuziek. Wat vond Calderwood van dit potje in de polder? “Ik denk dat het gelijkspel een terechte afspiegeling is. Wij begonnen heel goed met een paar kansen, daarna kregen het een fase moeilijk en krijgen we een hele ongelukkige goal tegen. Daar zit je niet op te wachten nee. Maar als je ziet hoe we dan terugkomen en vechten in de tweede helft, is dat gewoon heel goed. Ik maak mijn spelers een groot compliment.”
Niemand kan eromheen dat Dordrecht met meer passie speelde dan in de voorbije weken. Heeft Calderwood iets bijzonders veranderd? “We zijn meer naar voren gaan spelen en hebben geprobeerd om meer passie en beleving te brengen. Maar uiteindelijk moeten de jongens het doen, ik kan het allemaal wel bedenken maar zij moeten het uitvoeren. En nogmaals, ik moet de jongens een compliment maken: ik ben dik tevreden.”
Is dat niet een beetje het verhaal van een snel gevulde kinderhand? Almere moest het laatste kwart van de wedstrijd met een mannetje minder overleven. Had er niet stiekem nog meer ingezeten? “Daar hoop je natuurlijk op, maar je moet wel realistisch zijn. Als je in de fase waarin wij zitten een punt pakt bij Almere is dat een goed resultaat”, besluit de trainer. Vrijdag tegen RKC kan Dordrecht in eigen huis misschien eens voor de winst gaan.
Het lijkt erop dat het met Calderwood jr. goed gaat. Hoe is het met zijn vader Jimmy, waarvan we weten dat hij ziek is? “Naar omstandigheden gaat het goed met hem, maar hij is ernstig ziek. Dat is natuurlijk vervelend, maar ik hoop dat het goed met hem gaat. Hij zal trots zijn, denk ik.”

