Laatste nieuws
06.45Hadj Moussa hevig onder vuur: 'Je laat nu gewoon je elftal in de steek'
06.45Anis Hadj Moussa wordt ten onrechte belachelijk gemaakt om interview na Ajax - Feyenoord
06.30De samenvatting: Ajax wint Klassieker en vergroot zorgen bij Feyenoord
06.17'Feyenoord moet nu winnen van Heerenveen, anders heeft Van Persie groot probleem'
02.10Van Persie sneert naar 'counterend' Ajax: 'Feyenoord-PSV, dat is een topwedstrijd'
00.20Verhit moment in Klassieker: Wijndal en Hadj Moussa ontvangen geel na opstootje
00.15Overmars staat door Nederlanders voor uitdaging bij Antwerp: 'Einde van tijdperk'
00.15Toptalent wijst Ajax keihard af: 'Tuurlijk was het moeilijk om nee te zeggen'
00.01'Opvallend: 32-jarige kan 'droomtransfer' maken door interesse Inter en Juventus’
00.00De beelden: 'Mister 1-0' opent score voor Ajax in Klassieker en loopt hoofdwond op

Gisteren

23.49Van Hooijdonk kritisch na interview Van Persie: 'Vind dit een rare uitspraak'
23.48Van Polen spot Eredivisie-parel: 'Hij kan mee bij top drie, een complete speler'
23.44Reactie na grote racisme- en seksisme-rel: ‘Hij is verkeerd geïnterpreteerd'
23.40'Chelsea kaapt transfer en gaat zich versterken met WK-smaakmaker'
23.30'Trotse Ajacied' Klaassen: 'Zelfs de grootsten der aarde spelen in een laag blok'
23.18Afellay ziet reden voor 'crisis' Feyenoord: 'Hoe ga je dan een wedstrijd winnen?'
23.17Van Hooijdonk ziet 'opportunisme' bij Ajax rondom Grim: 'Wat ze moeten doen...'
23.15Jan Mulder kan ogen niet geloven: 'Het was nauwelijks te verdragen'
23.03Real Madrid spoelt kater van twee nederlagen op rij weg met zege bij Alavés
22.59Real herpakt zich met nipte zege op Alavés en houdt koploper Barça in zicht
22.25Perez wijst 'hét mannetje' in Klassieker aan: 'Zijn beste wedstrijd in Ajax-tenue'
22.15Irritatie bij Timber na vraag van NOS: 'De reden dat jij daar staat en ik hier'
22.15Inter profiteert van falende concurrentie en verovert koppositie in Italië
22.11Oosting-effect in België bij Antwerp: 'Hij is beresterk, supersnel én explosief'
22.10Opmerkelijke beelden: Janssen wordt naar de grond gewerkt door eigen teamgenoot
22.10Blessurezorgen bij Feyenoord na nederlaag tegen Ajax: 'Is geen excuus, maar...'
22.00VP-Voetbalkantine: 'Ajax gaat hoger eindigen dan Feyenoord in de Eredivisie'
21.55Perez ziet parel bij Ajax - Feyenoord: 'Hij was de beste van allemaal'
21.55Feest in Amsterdam: Ajax-fans gaan na Klassieker-zege los in Johan Cruijff Arena
21.49Engelse pers ziet Nederlander schitteren bij Sunderland: 'Zo'n sterk aanspeelpunt'
21.40Live Transfers: Vlahovic maakt Serie A-transfer, ontwikkelingen rond El Karouani
21.38Van Polen ziet vertrouwen terugkeren bij Ajacied: 'Hij komt in zijn kracht'
21.35Grim countert Ajax-sneer van Van Persie: 'Daar gaat het volgens mij om'
21.30Interesse in FC Utrecht-uitblinker: 'Een drukke kerstvakantie? Ik denk het ook'
21.20Van Persie trots op Feyenoord ondanks zeperd tegen Ajax: 'Maar dat is klote'
Resultaten x
Binnenland

Shota Arveladze over zijn jaren bij Ajax en AZ, Mister Bean en Van Gaal

Louis van Gaal noemde hem ooit de beste spits ooit na Marco van Basten en de ideale teamspits. Shota Arveladze (45) scoorde 72 keer in 124 duels voor Ajax en 48 keer in 89 wedstrijden voor AZ. Tien jaar nadat de Georgiër zijn profcarrière beëindigde is hij trainer in Oezbekistan. Voor ons magazine haalden we met Arveladze herinneringen op aan zijn tijd in Amsterdam en Alkmaar.
13-12-2018 08:00 door

Bij Ajax kreeg Arveladze verschillende bijnamen. “Ik kwam als vrij onbekende speler bij Ajax. Het was een tijd waarin internet nog niet voor iedereen beschikbaar was, laat staan Facebook of Instagram. De jongens wisten niet goed wie ik was. Dan krijg je al snel een bijnaam. Volgens mij noemde Martijn Reuser mij als eerste Mister Bean. Ik had geen idee wie dat was, totdat ik hem een keer op de tv zag. Toen kon ik me wel vinden in die vergelijking, haha. Ik kon wel lachen om die bijnaam. Ik werd later ook nog Showtime Arveladze genoemd. Dat had meer met mijn prestaties op het veld te maken", aldus Arveladze, inmiddels trainer van Pakhtakor Tashkent in Oezbekistan, in ELF Voetbal.

"Ik had het idee dat ik bij Ajax werd gewaardeerd als voetballer en mens. Ik kon goed opschieten met mensen als Bobby Haarms en Sjakie Wolfs. Zij waren echte Ajax-mensen. Ze leefden voor de club. Dat vond ik heel mooi om te zien en ik kon altijd bij hen terecht voor advies of opbeurende woorden wanneer het even tegenzat. Ik was na hun overlijden ook bij hun uitvaart. Ik wilde daar hoe dan ook bij zijn en de laatste eer bewijzen. Het greep mij vorig jaar ook aan toen Abubakari Yakubu overleed. We hebben veel gelachen samen en hij was een belangrijke speler bij ons. Ik vind het mooi dat ik bij Ajax de generatie van 1997 heb meegemaakt en die van Rafael van der Vaart, John Heitinga, Cristian Chivu, Wesley Sneijder, Zlatan Ibrahimovic en Maxwell. Ik heb met veel topspelers gespeeld. Al was het voor hen ook vast heel bijzonder om met mij samen te spelen, haha.”



Afscheid

Met plezier denkt Arveladze terug aan zijn jaren bij Ajax, al verliep het afscheid niet zoals hij hoopte. Hij zat een paar dagen in de cel op verdenking van belastingontduiking. “Er was nogal wat gedoe met de FIOD en belastinggeld. Dat was geen leuke periode. Ik had nog een contract voor een jaar, maar we kwamen er niet uit voor een contractverlenging. Toen kreeg ik nog een speelverbod bij Ajax. Kort daarna ben ik in 2001 naar Rangers verhuisd. Ondanks die laatste periode bleef mijn liefde voor Ajax bestaan. Ik kan het zakelijke deel scheiden van het sportieve. Voor mij kwam een droom uit toen ik voor Ajax kon spelen. En na vier seizoenen bij Rangers was er nog een kans om terug te keren naar Amsterdam. Danny Blind was toen trainer, maar Ajax koos voor Markus Rosenberg als de nieuwe spits. Ik vond het jammer, maar door die keuze kwam AZ voor mij in beeld en daar heb ik ook een hele mooie periode gehad", besluit de Georgiër.

Lees het volledige interview met Shota Arveladze in de nieuwste editie van ELF Voetbal. Daarin vertelt hij ook over zijn band met Louis van Gaal, grappen met zijn tweelingbroer Archil, het verdriet om Fernando Ricksen en zijn trainerscarrière. In de nieuwste ELF Voetbal ook veel aandacht voor ELF Voetballer van het Jaar Matthijs de Ligt, Steven Bergwijn, Hakim Ziyech en Ryan Babel!




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.