Laatste nieuws
08.05Opvallende beelden op Varkenoord in aanloop naar Ajax – Feyenoord: shirt staat in brand
08.00Wie is Takehiro Tomiyasu, de beoogde transfervrije aanwinst voor Ajax?
07.56Bosz gaat rustig zitten voor De Klassieker: 'Kon ik vandaag niet...'
07.54Kritische noot bij PSV: 'Gaan dit niet volhouden als je zó balanceert op randje'
07.40Veerman zoekt naar verklaring bij PSV: 'Dat gaat niet in de koude kleren zitten'
07.38Ihattaren maakt indruk in Eredivisie: 'Dat was niet eerlijk, zo ongelofelijk goed'
07.10Bosz beschermt PSV'er na zwakke vertoning: 'Dat moet hij nog leren'
01.34Naar verklaring zoekende Veerman: "Zware weken achter de rug"
01.26Matchwinner Til kritisch op spel PSV
01.04PSV schrijft geschiedenis met tweede reeks van tien overwinningen in 2025
00.38Ten Cate nieuwe bondscoach Suriname, opvolger van opgestapte Menzo
00.15'Romelu Lukaku kan nog 5 tot 6 jaar door, eventueel zelfs op andere positie'
00.15Maduro adviseert Ajax: 'Pas op voor hem, hij kan een wedstrijd beslissen'
00.05Lukkien heeft boodschap voor Ajax: 'Dan zullen wij de hoofdprijs vragen'
00.05Bosz als ervaringsdeskundige richting Klassieker: 'Liep je achter de feiten aan'
00.04Grote verrassing: Suriname presenteert Ten Cate als nieuwe bondscoach
00.02Harde uithaal na transfergeruchten over 45-voudig international: 'Zijn amateurs'

Gisteren

23.49Veerman is 'geen robot' en wijst op zwaar programma, Bosz ziet gemakzucht bij PSV
23.45Schouten spreekt voorkeur uit in De Klassieker: 'Ga er goed voor zitten'
23.45Brobbey en Roefs krijgen hete middag: 'De meest beladen wedstrijd van Engeland'
23.30Met assist van veelbesproken invaller Salah wint Slots Liverpool van Brighton
23.28Bosz wuift suggestie over tegenvallend PSV weg: 'Als je een BMW rijdt...'
23.27Samenvattingen eredivisie: VAR maakt overuren, achtbaanduel in Eindhoven
23.23Noslin de gevierde man: Nederlander maakt winnende voor negental Lazio
23.15Johan Boskamp haalt hard uit: 'Alsof hij het voetbal heeft uitgevonden'
23.10PEC Zwolle spoelt kater oorwassing bij Feyenoord weg met krappe zege op Fortuna
23.01Arsenal komt met de schrik vrij en wint door twee eigen doelpunten
22.54PEC Zwolle houdt overwinning met moeite vast tegen Fortuna Sittard
22.46Kwakman schrikt van PSV-invaller: 'Hij kan héél slecht zijn'
22.45Roep om PSV-middenvelder in Oranje: 'Als je het hebt over kwaliteit...'
22.35Feyenoord-fans over welke Ajax-speler welkom is: 'Mag het eigenlijk niet zeggen..'
22.28PSV-huurling van weleer staat na succesjaren in Azië voor nieuw avontuur
22.25Praat mee op VP: PSV - Heracles Almelo
22.25Drie penalty's, zeven goals: laks PSV met schrik vrij tegen Heracles (4-3)
22.25Spits Kaars helpt St. Pauli met eerste Bundesligatreffers aan zege: 'Heel bijzonder'
Resultaten x
Binnenland

Komst Robinho kan snelle terugkeer Elia naar Feyenoord mogelijk maken

In het meest recente kampioensjaar van Feyenoord was een belangrijke rol weggelegd voor Eljero Elia. De linksbuiten verdiende met zijn verdienstelijke prestaties een transfer naar Istanbul Basaksehir. Nu zijn rol daar lijkt uitgespeeld, rijst de vraagt: is een terugkeer naar De Kuip in de maak?
29-12-2018 07:30 door Nick de Jager

In een interview met Voetbal International deed Eljero Elia in november een opvallende uitspraak.  Was de titel met Feyenoord een hoogtepunt uit zijn carrière? “Ik koester het moment, maar ik denk gewoon niet in hoogtepunten”, reageerde de 31-jarige buitenspeler. “Misschien dat ik er na afloop van mijn carrière tijd voor heb, maar nu wil ik kampioen worden met Basaksehir en dan terug naar Feyenoord om het daar ook wéér te worden en Nederland nog een keer de echte Eljero Elia te laten zien.”

Geen subtiele hint, maar een duidelijke open sollicitatie aan het adres van Martin van Geel. De technisch directeur van Feyenoord staat erom bekend dat hij bij het versterken van zijn selectie niet bepaald de randjes van de creativiteit opzoekt. Spelers in zijn netwerk hebben een streepje voor. De terugkeer van Jordy Clasie na teleurstellende periodes bij Southampton en Club Brugge is exemplarisch. Men kan moeilijk zeggen dat het beleid onsuccesvol is. In de afgelopen drie seizoenen pakte Feyenoord iedere jaargang een prijs.

Winterse overgang

Eén plus één is twee, wat betreft de terugkeer van Elia? U kunt er rustig drie van maken. De rol van Elia bij zijn club Basaksehir begint met de dag kleiner te worden. Dit seizoen deed hij in slechts acht wedstrijden mee, waarvan hij er slechts twee in de basis stond. Zijn toegevoegde waarde was beperkt: nul doelpunten en nul assists. Dat is enigszins apart, daar Basaksehir de koploper is van de competitie. De statistieken verdienen twee kanttekeningen: Elia sukkelde de eerste seizoenshelft met blessures en Basaksehir scoort sowieso niet zo vaak. In zeventien wedstrijden vond het pas 22 keer het net.

Toch zijn de vooruitzichten op meer speeltijd in de tweede seizoenshelft somber. Basaksehir verraste deze week met het aantrekken van Robinho. De Braziliaanse veteraan speelde in het verleden bij Real Madrid, Manchester City en AC Milan, maar maakte de laatste jaren een zwerftocht door de anonimiteit. Daarin belandde hij bij het Turkse Sivasspor, waar hij zijn carrière enigszins uit het slop trok. Na een goede eerste seizoenshelft heeft de 34-jarige Robinho een transfer naar Basaksehir verdiend. Hij wordt daar een directe concurrent van Elia.

Of Elia te porren is voor een winterse overgang naar Feyenoord, is niet bekend. In het eerder genoemde interview had de buitenspeler het nadrukkelijk over een zomerse transfer. Wel zou Van Geel een vervroegde poging kunnen wagen. De komst van Robinho zouden de plannen van Elia flink gewijzigd kunnen hebben.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.