Laatste nieuws
17.25Frenkie de Jong op drempel van breken record Phillip Cocu bij Barcelona
17.25'Lang krijgt duidelijkheid over toekomst na keuze van Galatasaray'
17.17Kieft gaat stuk om 'nachtmerriescenario' Ajax, Jansen: 'Het is een schande'
17.11Transfers Feyenoord: Man City mengt zich met Bayern in strijd om Read
17.08Tegenvaller voor Manchester City in jacht op lang gekoesterde koppositie
17.01Manchester City zonder Rodri op jacht naar lang gekoesterde koppositie
17.00VP-voetbalkantine: 'Met Arne Slot wint Liverpool volgend jaar een prijs'
17.00Feyenoord kan geen nieuw beleid maken: waar blijft de technische baas?
16.54Gijp lacht om uitzichtloze situatie van voormalig PSV'er: 'Hij speelt nooit meer!'
16.52Liverpool-overstap afgeraden aan Oranje-international: 'Dat moet je niet willen'
16.36Kroos bakkeleit met journalist: 'Anders vertrek ik nu'
16.25Wieffer eerlijk: 'Het is niet zo dat ik weg ben als dat gaat gebeuren'
16.24Update NAC: 'KNVB wint kort geding bijna altijd'
16.20Sky Sports: Arne Slot kan bij Liverpool blijven onder één voorwaarde
16.14Engelse media nemen laatste twijfels over toekomst Slot bij Liverpool weg
16.10Feyenoord-icoon ziet mooie toekomst voor Eredivisie-backs: 'Dat zou niet gek zijn'
16.04Volgende trainer vertrekt in de KKD: 'We houden vast aan het oorspronkelijke idee'
16.00Verliezen als beste optie: scenario Den Bosch is niet uniek
15.46NAC Breda volgt middenvelder van FC Eindhoven
15.38Belgische subtop volgt RKC-revelatie
15.30Weer tegenvaller Ohio: door Utrecht verhuurde spits moet onder het mes
15.30Welke scheidsrechters floten ooit een WK-finale?
15.27Naam Simonis valt wéér bij Eredivisie-club: 'Verschillende kandidaten gesproken'
15.23Volop interesse in Taha: Schalke 04 informeert naar mogelijkheden
15.17Demirovic lost bierbelofte in na WK-ticket
15.05Robert Maaskant bedreigd na tv-optreden: 'Ik heb helemaal niks tegen die jongen’
14.59Technisch directeur kraakt Van Persie-keuze: 'Een van je jongste spelers...'
14.39Ultiem scenario lonkt voor Vitesse: dit is waarom wordt gespeeld om periodetitels
14.37VVV-Venlo breekt na technisch directeur ook met hoofdtrainer
14.35Zien: Koningsdag of toch het WK? In Duindorp kleuren de straten weer oranje
14.34Farioli gebruikt teksten van Sporting-voorzitter niet als brandstof
14.30Historie kort geding: competitiebestuur wint bijna altijd
14.25Flick gaat verlengen bij FC Barcelona: 'Maar het wordt wel mijn laatste club'
14.24Oranje Leeuwinnen weer terug in toptien FIFA-ranglijst
14.24'Directheid' van Arne Slot raakt Mohamed Salah: 'Dat speelt een rol...'
Resultaten x
Binnenland
Foto:

Dit zijn de vier beste spelers die Ajax oppikte bij Ajax Cape Town

In december maakte Ajax Cape Town al melding van de transfer, maar vrijdagmiddag kondigden de Amsterdammers dan ook eindelijk de overstap van de 17-jarige Lassina Traoré aan. De spits uit Burkina Faso is daarmee de zevende speler die de overstap van Zuid-Afrika naar Nederland maakt.
04-01-2019 19:08 door Thijs de Bruijn

In 1999 besloot ook Ajax in navolging van veel andere grote Europese clubs in de Afrikaanse vijver te gaan vissen. Het richtte zelfs een eigen satellietclub op: Ajax Cape Town. De satellietclub zou in de opvolgende jaren zijn grootste talenten op het vliegtuig naar Schiphol zetten. Het samenwerkingsverband pakte voor AFC Ajax enkele keren bijzonder goed uit.

De afgelopen jaren bleef een doorbraak van een Afrikaans talent echter uit. Dit had mede te maken met de teloorgang van Ajax Cape Town in zijn thuisland. De club degradeerde, fans bleven weg en grote talenten braken niet meer door. Ajax Cape Town geraakte steeds verder in het slop. (Lees hierover meer in het onderstaande artikel)

 

Alhoewel een doorbraak van een Zuid-Afrikaanse speler in de afgelopen vijf jaar uitbleef, bleken enkele spelers die overkwamen van de satellietclub in het verleden wel degelijk succesvol. ELF Voetbal zette de meest succesvolle spelers die Ajax oppikte in Kaapstad voor je op een rij.

1. Steven Pienaar

Als eerste officiële speler afkomstig van de jeugdopleiding van Ajax Cape Town lag de druk op Steven Pienaar hoog. De Zuid-Afrikaanse vleugelspits trok zich echter weinig aan van deze druk. De vliegensvlugge dribbelaar speelde immers uitstekend in Amsterdam. Vijf jaar lang zou hij zijn doelpunten maken en zijn dansjes doen in de Johan Cruijff Arena alvorens hij de Eredivisie achter zich liet. Na periodes bij Borussia Dortmund, Everton, Tottenham Hotspur en Sunderland zou de Zuid-Afrikaan zijn carrière uiteindelijk in eigen land afsluiten bij Bidvest Wits FC.

 

 

2. Benni McCarthy

Alhoewel McCarthy twee jaar eerder dan Pienaar naar Amsterdam vertrok, mag de spits zich niet de eerste officiële speler afkomstig van Ajax Cape Town noemen. McCarthy heeft immers nooit voor de satellietclub van de Amsterdammers gespeeld. Ajax Cape Town ontstond uit een samenvoeging van twee clubs. McCarthy was speler van een van deze clubs. De spits had indruk gemaakt op de Amsterdamse scouts en mocht dus direct na de geboorte van Ajax Cape Town al naar Amsterdam verkassen.

In Amsterdam zou hij tussen 1999 en 2001 twintig keer in het shirt van Ajax scoren. Het bleek een succesvolle periode voor het talent die in het verdere verloop van zijn carrière nog het shirt van Celta Vigo, FC Porto, West Ham United, Blackburn Rovers en Orlando Pirates zou dragen.

 

3. Thulani Serero

Hij maakte op jonge leeftijd veel indruk in de Zuid-Afrikaanse competitie. Op negentienjarige leeftijd behoorde hij al tot de beste spelers actief in de ABSA Premiership. Ajax leek weer goud in handen te hebben. Hij begon in Amsterdam als speler in het beloftenelftal, maar de Zuid-Afrikaan belandde al snel in het eerste elftal. In 2013 ontpopte hij zich onder Frank de Boer tot een vaste kracht. Het zou een zeer succesvol seizoen worden voor de kleine middenvelder. Veel Ajacieden zullen al snel terugdenken aan zijn goal tegen FC Barcelona die bijdroeg aan een knappe 2-1 overwinning in de Champions League.

Hij zou 120 wedstrijden voor Ajax spelen alvorens hij onder Peter Bosz weer uit de basis verdween. Inmiddels speelt de verdedigende middenvelder voor Vitesse.

Foto:

4. Eyong Enoh

Hij was de harde werker in de Johan Cruijff Arena tussen 2008 en 2013. De verdedigende middenvelder speelde in Amsterdam ijzersterk als verdedigende middenvelder. De Kameroener was aan de bal zeer zwak, maar compenseerde zijn zwakte met een flinke portie werklust. 149 Wedstrijden na zijn komst zou de inmiddels 32-jarige Enoh via Fulham, Antalyaspor, Standaard Luik en Willem II uiteindelijk in Cyprus belanden.

Foto:




Aanmelden
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.