Laatste nieuws
19.10Voormalig VVV-trainer Glen De Boeck (54) overleden na hersenbloeding
19.10PSV ontvangt angstgegner Atlético: zo verliepen de eerdere ontmoetingen
19.05VoetbalPrimeur lanceert VP+: het snelst en meest compleet, zonder reclame
19.00Aston Villa roept Nederlander uit tot speler van de maand november
18.50Opvallend: Atlético-trainer Simeone loopt plotseling weg uit perszaal PSV
18.35Driessen vreest voor PSV-ster: 'Die verklaring van Koeman vond ik wel dodelijk'
18.30WK-stad Seattle organiseert 'pride-wedstrijd' bij duel tussen Iran en Egypte
18.25Ajax-speler werkt op lachspieren van Kieft: 'Ik vond het weer heerlijk'
18.17'Liverpool speurt markt af naar Konaté-opvolgers en omcirkelt één naam'
18.10Van Hanegem ziet Ajax-sterkhouder 'heel gek doen': 'Kan aardig voetballen, maar..'
18.05Bosz voorspelt 'moeilijkste' CL-duel voor PSV: 'Dat is levensgevaarlijk'
18.05'Zorgwekkend: Barça-ster mentaal in zwaar weer, vraagteken of hij nog zal spelen'
18.03'Ontslag Alonso dichterbij dan ooit: Real spot nu al potentiële opvolger'
18.00Betaaldvoetbalclubs willen strafrechtelijke vervolging bij ongeregeldheden
17.45Slot neemt Salah niet mee naar Milaan voor Champions League-wedstrijd Liverpool
17.31De Mos overtuigd: 'Voor het eerst is PSV favoriet op het allerhoogste niveau'
17.30Eredivisie- en KKD-clubs richten zich massaal tot politiek: 'Doe mee, steun ons'
17.25Live Transfers: ADO verlengt sterkhouder, Liverpool wil shoppen in Italië
17.09Van Hanegem tempert verwachtingen Feyenoord-uitblinker: 'Wordt nooit Maradona'
17.03Bom barst in België: Club Brugge ontslaat Hayen en strikt direct nieuwe trainer
17.00VP-Voetbalkantine: 'Het is terecht dat Slot Salah uit de selectie zet'
17.00Wie is Adin Licina, die Ajax uit de handen van Europese topclubs hoopt te houden?
16.55Bosz klaar voor oud-Feyenoorder: 'Ik vind hem een winnaar, een karakterspeler'
16.45Officieel: Slot zet Salah vlak voor clash tegen Inter uit Liverpool-selectie
16.34FIFA voert maatregel door: elke WK-wedstrijd sowieso twee keer onderbroken
16.30Rood bij FC Groningen na opvallende poging tot tijdrekken
16.22Fortuna Sittard hoort straf voor Hübner na donkerrode kaart tegen Ajax
16.21FCUpdate in het kort: Gözübüyük leidt Klassieker tussen Ajax en Feyenoord
16.20Duidelijkheid voor Ajax en Feyenoord: KNVB stelt Klassieker-arbiter aan
16.05Grote lof voor PSV'er van Bosz: 'Zorgt ervoor dat we blijven voetballen'
16.00'FIFA dwingt Europese clubs tot betalingen aan Rusland, PSV kreeg Til-ultimatum'
15.56Controverse in Seattle: Iran en Egypte spelen 'Pride Match' op WK
15.45Ajax moet drie steunpilaren missen in Champions League-duel met Qarabag
15.45Weghorst ontbreekt in selectie Ajax voor Champions League-duel met Qarabag
15.45PSV-trainer Bosz bewondert 'tegenpool' Simeone: 'Hij moet iets bijzonders hebben'
Resultaten x
Binnenland

Dit zijn de vier beste spelers die Ajax oppikte bij Ajax Cape Town

In december maakte Ajax Cape Town al melding van de transfer, maar vrijdagmiddag kondigden de Amsterdammers dan ook eindelijk de overstap van de 17-jarige Lassina Traoré aan. De spits uit Burkina Faso is daarmee de zevende speler die de overstap van Zuid-Afrika naar Nederland maakt.
04-01-2019 19:08 door Thijs de Bruijn

In 1999 besloot ook Ajax in navolging van veel andere grote Europese clubs in de Afrikaanse vijver te gaan vissen. Het richtte zelfs een eigen satellietclub op: Ajax Cape Town. De satellietclub zou in de opvolgende jaren zijn grootste talenten op het vliegtuig naar Schiphol zetten. Het samenwerkingsverband pakte voor AFC Ajax enkele keren bijzonder goed uit.

De afgelopen jaren bleef een doorbraak van een Afrikaans talent echter uit. Dit had mede te maken met de teloorgang van Ajax Cape Town in zijn thuisland. De club degradeerde, fans bleven weg en grote talenten braken niet meer door. Ajax Cape Town geraakte steeds verder in het slop. (Lees hierover meer in het onderstaande artikel)

 

Alhoewel een doorbraak van een Zuid-Afrikaanse speler in de afgelopen vijf jaar uitbleef, bleken enkele spelers die overkwamen van de satellietclub in het verleden wel degelijk succesvol. ELF Voetbal zette de meest succesvolle spelers die Ajax oppikte in Kaapstad voor je op een rij.

1. Steven Pienaar

Als eerste officiële speler afkomstig van de jeugdopleiding van Ajax Cape Town lag de druk op Steven Pienaar hoog. De Zuid-Afrikaanse vleugelspits trok zich echter weinig aan van deze druk. De vliegensvlugge dribbelaar speelde immers uitstekend in Amsterdam. Vijf jaar lang zou hij zijn doelpunten maken en zijn dansjes doen in de Johan Cruijff Arena alvorens hij de Eredivisie achter zich liet. Na periodes bij Borussia Dortmund, Everton, Tottenham Hotspur en Sunderland zou de Zuid-Afrikaan zijn carrière uiteindelijk in eigen land afsluiten bij Bidvest Wits FC.

 

 

2. Benni McCarthy

Alhoewel McCarthy twee jaar eerder dan Pienaar naar Amsterdam vertrok, mag de spits zich niet de eerste officiële speler afkomstig van Ajax Cape Town noemen. McCarthy heeft immers nooit voor de satellietclub van de Amsterdammers gespeeld. Ajax Cape Town ontstond uit een samenvoeging van twee clubs. McCarthy was speler van een van deze clubs. De spits had indruk gemaakt op de Amsterdamse scouts en mocht dus direct na de geboorte van Ajax Cape Town al naar Amsterdam verkassen.

In Amsterdam zou hij tussen 1999 en 2001 twintig keer in het shirt van Ajax scoren. Het bleek een succesvolle periode voor het talent die in het verdere verloop van zijn carrière nog het shirt van Celta Vigo, FC Porto, West Ham United, Blackburn Rovers en Orlando Pirates zou dragen.

 

3. Thulani Serero

Hij maakte op jonge leeftijd veel indruk in de Zuid-Afrikaanse competitie. Op negentienjarige leeftijd behoorde hij al tot de beste spelers actief in de ABSA Premiership. Ajax leek weer goud in handen te hebben. Hij begon in Amsterdam als speler in het beloftenelftal, maar de Zuid-Afrikaan belandde al snel in het eerste elftal. In 2013 ontpopte hij zich onder Frank de Boer tot een vaste kracht. Het zou een zeer succesvol seizoen worden voor de kleine middenvelder. Veel Ajacieden zullen al snel terugdenken aan zijn goal tegen FC Barcelona die bijdroeg aan een knappe 2-1 overwinning in de Champions League.

Hij zou 120 wedstrijden voor Ajax spelen alvorens hij onder Peter Bosz weer uit de basis verdween. Inmiddels speelt de verdedigende middenvelder voor Vitesse.

4. Eyong Enoh

Hij was de harde werker in de Johan Cruijff Arena tussen 2008 en 2013. De verdedigende middenvelder speelde in Amsterdam ijzersterk als verdedigende middenvelder. De Kameroener was aan de bal zeer zwak, maar compenseerde zijn zwakte met een flinke portie werklust. 149 Wedstrijden na zijn komst zou de inmiddels 32-jarige Enoh via Fulham, Antalyaspor, Standaard Luik en Willem II uiteindelijk in Cyprus belanden.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.