Laatste nieuws
03.15Jaros verklaart 'mindere' wedstrijd in Sittard: 'Derbystar-bal gedraagt zich heel anders'
00.55Hancko deelt bijzonder ritueel: 'Daarom draag ik het Feyenoord-logo'
00.45Salah-Eddine dolt en verbetert Bosz over Afrika Cup: 'Op m'n verjaardag...'
00.39Bij Twente overheerst trots na nipt verlies tegen Arsenal: 'Hoop dat we mooi afsluiten'
00.32Hancko niet verrast door PSV: 'Dat weet ik nog uit mijn tijd in Nederland'
00.30Fraaie reeks PSV komt ten einde met thuisnederlaag tegen Atlético Madrid
00.24Teleurstelling overheerst bij PSV: 'Maar helaas hebben we nu geen punten...'
00.19Jansen velt PSV-oordeel: 'Bij hem eerst een 10, maar net zo makkelijk een 2'
00.15Spaanse pers noemt PSV 'een Formule 1-team': 'Hij was de nachtmerrie van Atlético'
00.05Oud-Feyenoorder blijft verbonden met club: 'Altijd goed om het logo te zien'
00.05Mauro Júnior neemt PSV-ploeggenoot in bescherming: 'Het is een jonge jongen'
00.02PSV'ers voelden dat er een resultaat in zat tegen Atlético, Bosz vindt nederlaag terecht
00.02Toptalent krijgt harde klap van eigen coach: 'Anderen zijn gewoon beter'

Gisteren

23.56PSV-sterkhouder loopt tegen schorsing aan: 'Heel jammer, ik baal ervan'
23.48Bosz reageert op kritiek: 'Dat is onzin, dan zouden we niet staan waar we staan'
23.35Zes PSV-conclusies: unieke Champions League-kans vervlogen, harde les Driouech
23.31Schouten baalt van specifieke tegentreffer van PSV: 'Normaal onze kracht...'
23.28Opluchting bij Slots Liverpool na fortuinlijke zege in Milaan, Atalanta klopt Chelsea
23.25Keiharde conclusie na nederlaag PSV: 'Onnodig en teleurstellend'
23.25PSV op rapport: één onvoldoende en één lichtpuntje na onnodige zeperd tegen Atléti
23.23PSV-aanvaller openhartig in interview: 'Dat was wel een klap voor mij'
23.10'Of we verrast waren dat zij de trainer hebben ontslagen? Ja, uiteraard'
23.05Barcelona keert winnend terug in Camp Nou, Simons scoort voor Tottenham
23.02Slot krijgt iets meer lucht: Liverpool pakt broodnodige zege tegen Inter
23.00LIVE: PSV gaat na spannende slotfase met 2-3 onderuit tegen Atlético (gesloten)
22.55FC Twente-vrouwen uitgeschakeld in Champions League na nipte nederlaag bij Arsenal
22.52Droomstart van PSV niets waard: Eindhovenaren onderuit tegen Atlético Madrid
22.45Arsenal moet 'man van 116 miljoen' én twee anderen missen, spits wél terug in CL
22.30Analisten lovend over één PSV'er tegen Atlético Madrid: 'Dat was wel even smullen'
22.22Mulder kritisch op PSV: 'Schiet jezelf gigantisch in voet door dit slappe gedoe'
22.18FIFA-baas Infantino beschuldigd van machtsmisbruik: 'Tegen belangen van de sport'
22.03Liverpool-fans laten duidelijk hun mening horen over Slot in Champions League-duel
21.50Fikse domper: PSV moet sterkhouder missen tegen Newcastle United
21.35PSV-fans worden gek van één speler: 'Dé intelligentste voetballer van Nederland!'
21.15Sem Steijn gelinkt aan opvallende Eredivisie-transfer: 'Misschien Steijn huren?'
Resultaten x
Binnenland

Virgil van Dijk opnieuw ESM Speler van de Maand

In november mocht Virgil van Dijk zich al ESM Speler van de Maand noemen. Voor de eerste keer dat een Nederlander deze eer te beurt viel. In december kwam de maandprijs opnieuw bij de centrale verdediger van Liverpool FC terecht.
08-01-2019 12:30 door Sander Berends

Niet onlogisch. Met Liverpool won de 27-jarige Brabander alle zeven competitieduels in december. Uit bij Wolverhampton Wanderers scoorde hij tevens en bij Burnley zorgde hij voor een assist. Daarnaast hield Van Dijk in de cruciale Champions League-wedstrijd tegen Napoli de rijen achterin gesloten waardoor The Reds middels een 1-0 zege overwinterden in het kampioenenbal. Liefst twaalf van de mogelijke dertien stemmen kwamen bij de aanvoerder van Oranje terecht.

Van Dijk, die nu precies een jaar in Liverpool actief is, werd cynisch genoeg enkel niet genoemd door De Telegraaf. In het maandklassement bleef de 24-voudig international zijn naaste belager Lionel Messi één stem voor. Het Argentijnse wonderkind van FC Barcelona zorgde in de maand december voor zes goals in La Liga. Een hattrick tegen Levante UD, twee treffers in de stadsderby tegen RCD Espanyol en een doelpunt tegen Celta de Vigo.

Mohamed Salah

Marca en De Telegraaf namen de 31-jarige aanvaller als enige leden niet op in hun maandelftal. Op plek drie eindigde Mohamed Salah. De topscorer van de Premier League van het voorgaande seizoen veroverde zijn Torinstinct terug. De international van Egypte scoorde zeven keer in december. Een hattrick in competitieverband tegen AFC Bournemouth en goals tegen Wolverhampton Wanderers, Newcastle United en Arsenal. In de Champions League zorgde de 26-jarige aanvaller voor de enige en dus winnende treffer tegen Napoli. Daardoor staan The Reds in de achtste finale van het kampioenenbal.

A Bola, Marca, Fanatik en World Soccer Magazine namen Salah als enige leden niet op in hun beste ELFtal. Opvallend is dat Cristiano Ronaldo voor het eerst dit seizoen weer in het maandklassement staat. Nederlandse stemmen waren buiten die op Van Dijk schaars deze maand. ELF Voetbal gaf een stem aan Daley Blind van Ajax. Tegelijk de enige speler uit de Eredivisie die werd vernoemd. Eden Hazard was een van de twee Belgen die punten vergaarde. De aanvallende middenvelder van Chelsea werd vijf keer genoemd.

Normaliter vormt de keuze voor de keeper altijd een samenraapsel van vele namen. Afgelopen maand kwamen slechts drie namen terug. Naast Alisson Becker, de doelman van Liverpool die acht stemmen kreeg, zijn dat: Marc-André ter Stegen (FC Barcelona) met drie stemmen en Thibaut Courtois. De Belgische doelman van Chelsea werd opgenomen in het team van Gazzetta dello Sport. Nemzeti Sport spande verder de kroon met Liverpool. Waar de overige leden telkens twee of drie spelers selecteerden, noemde het Hongaarse dagblad vier krachten van de huidige koploper van de Premier League in haar team.

Het ELFtal van de maand is een initiatief van de ESM, de Europese samenwerkingsorganisatie van veertien (sport)tijdschriften en -dagbladen. Naast ELF Voetbal en De Telegraaf van Nederlandse bodem zijn de overige leden: Kicker Sportmagazin, Frankfurter Allgemeine Zeitung (Duitsland), Sport/Voetbalmagazine (België), World Soccer Magazine (Engeland), Marca (Spanje), So Foot (Frankrijk), Gazetta dello Sport (Italië), A Bola (Portugal), Tipsbladet (Denemarken), Nemzeti Sport (Hongarije), Fanatik (Turkije) en SportExpress (Rusland). Een ander gezamenlijk initiatief vormt de Gouden Schoen. Dat wordt op de redactie van ELF Voetbal bijgehouden.

ESM XI

1. Alisson Becker (Liverpool FC) - 8 stemmen
2. Joshua Kimmich (Bayern München) - 7 stemmen
3. Virgil Van Dijk (Liverpool FC) - 12 stemmen
4. Kalidou Koulibaly (SSC Napoli) - 4 stemmen
5. Gerard Piqué (FC Barcelona) - 6 stemmen
6. Eden Hazard (Chelsea FC) - 5 stemmen
7. Paul Pogba (Manchester United) - 5 stemmen
8. Jadon Sancho (Borussia Dortmund) - 5 stemmen
9. Lionel Messi (FC Barcelona) - 11 stemmen
10. Mohamed Salah (Liverpool FC) - 9 stemmen
11. Cristiano Ronaldo (Juventus) - 6 stemmen

ELF Voetbal

1. Marc-André ter Stegen (FC Barcelona)
2. Trent Alexander-Arnold (Liverpool FC)
3. Gerard Piqué (FC Barcelona)
4. Virgil van Dijk (Liverpool FC)
5. Daley Blind (Ajax)
6. Christian Eriksen (Tottenham Hotspur)
7. Axel Witsel (Borussia Dortmund)
8. Eden Hazard (Chelsea FC)
9. Lionel Messi (FC Barcelona)
10. Kylian Mbappé (Paris Saint-Germain)
11. Mohamed Salah (Liverpool FC)




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.