Laatste nieuws
09.35Van Hooijdonk verrast door relatie Buijs en Ihattaren: 'Dat vind ik beetje tricky'
09.31Go Ahead Eagles komt tekort tegen FC Twente: 'Het was moeizaam en lastig'
09.30Minder punten dan Priske: 'Bij verlies tegen Heerenveen heeft Van Persie groot probleem'
09.20Van Persie evalueert eigen functioneren iedere dag: 'Ben daar erg tevreden over'
09.17Grim springt in de bres voor Ajax-verdediger: 'Meer respect voor hem tonen'
09.10Nederlandse arbitrage gekraakt: 'Het is topsport en daarin gelden geen excuses'
09.00Voor de fijnproevers: de schitterende steekpass van Valente tegen Ajax
09.00VP's Elftal van de Week: Ajax hofleverancier na zege op Feyenoord in Klassieker
08.55Feyenoord-verdediger zit helemaal stuk in Amsterdam: 'Dit is verschrikkelijk'
08.46Resink bespreekt winters vertrek bij Groningen: 'Uiteindelijk wil ik stap maken'
08.40'Ajax klopt aan bij Bournemouth in zoektocht naar vleugelverdediger'
08.37'Tomiyasu dinsdag gekeurd, Ajax en Japanner mogelijk toch langer met elkaar door'
08.26Italiaanse pers kraakt Napoli, maar ziet Lang strijden: 'De enige met energie'
08.15De dure domper voor NEC: géén top drie door afgekeurde goal in slotfase
08.00Hornkamp verbaast met bijzondere penalty: 'Heb het thuis ook even geoefend'
07.58Ochtendkranten: Voetbalvernuft Ajax, machteloos Feyenoord, argwaan bij PSV
07.45De samenvatting: PSV vergroot gat met Feyenoord na spektakel tegen Heracles
07.34Invallers van Feyenoord en Van Persie zwaar onder vuur: 'Slecht geïnstrueerd'
07.30Lammers kijkt ogen uit bij FC Twente - Go Ahead: 'Ik heb dit nog nooit gezien'
07.27Depay met Corinthians via strafschoppen naar Braziliaanse bekerfinale
07.20Ten Cate hoopt op WK-deelname: 'Dat WK is nog wel een dingetje'
07.09Driessen gruwelt: 'Ajax-onwaardig, zelfs Farioli maakte het niet zo bont'
07.00Memphis helpt Corinthians aan finaleplek met benutte strafschop
07.00Het veelbesproken moment: PSV ontsnapt na discutabele beslissing van arbitrage
06.55Van Hanegem snoeihard: 'Denkt Van Persie dat wij allemaal achterlijk zijn?'
06.45Hadj Moussa hevig onder vuur: 'Je laat nu gewoon je elftal in de steek'
06.30De samenvatting: Ajax wint Klassieker en vergroot zorgen bij Feyenoord
02.10Van Persie sneert naar 'counterend' Ajax: 'Feyenoord-PSV, dat is een topwedstrijd'
00.20Verhit moment in Klassieker: Wijndal en Hadj Moussa ontvangen geel na opstootje
00.15Overmars staat door Nederlanders voor uitdaging bij Antwerp: 'Einde van tijdperk'
00.15Toptalent wijst Ajax keihard af: 'Tuurlijk was het moeilijk om nee te zeggen'
00.01'Opvallend: 32-jarige kan 'droomtransfer' maken door interesse Inter en Juventus’
00.00De beelden: 'Mister 1-0' opent score voor Ajax in Klassieker en loopt hoofdwond op

Gisteren

23.49Van Hooijdonk kritisch na interview Van Persie: 'Vind dit een rare uitspraak'
23.48Van Polen spot Eredivisie-parel: 'Hij kan mee bij top drie, een complete speler'
Resultaten x
Binnenland

Virgil van Dijk opnieuw ESM Speler van de Maand

In november mocht Virgil van Dijk zich al ESM Speler van de Maand noemen. Voor de eerste keer dat een Nederlander deze eer te beurt viel. In december kwam de maandprijs opnieuw bij de centrale verdediger van Liverpool FC terecht.
08-01-2019 12:30 door Sander Berends

Niet onlogisch. Met Liverpool won de 27-jarige Brabander alle zeven competitieduels in december. Uit bij Wolverhampton Wanderers scoorde hij tevens en bij Burnley zorgde hij voor een assist. Daarnaast hield Van Dijk in de cruciale Champions League-wedstrijd tegen Napoli de rijen achterin gesloten waardoor The Reds middels een 1-0 zege overwinterden in het kampioenenbal. Liefst twaalf van de mogelijke dertien stemmen kwamen bij de aanvoerder van Oranje terecht.

Van Dijk, die nu precies een jaar in Liverpool actief is, werd cynisch genoeg enkel niet genoemd door De Telegraaf. In het maandklassement bleef de 24-voudig international zijn naaste belager Lionel Messi één stem voor. Het Argentijnse wonderkind van FC Barcelona zorgde in de maand december voor zes goals in La Liga. Een hattrick tegen Levante UD, twee treffers in de stadsderby tegen RCD Espanyol en een doelpunt tegen Celta de Vigo.

Mohamed Salah

Marca en De Telegraaf namen de 31-jarige aanvaller als enige leden niet op in hun maandelftal. Op plek drie eindigde Mohamed Salah. De topscorer van de Premier League van het voorgaande seizoen veroverde zijn Torinstinct terug. De international van Egypte scoorde zeven keer in december. Een hattrick in competitieverband tegen AFC Bournemouth en goals tegen Wolverhampton Wanderers, Newcastle United en Arsenal. In de Champions League zorgde de 26-jarige aanvaller voor de enige en dus winnende treffer tegen Napoli. Daardoor staan The Reds in de achtste finale van het kampioenenbal.

A Bola, Marca, Fanatik en World Soccer Magazine namen Salah als enige leden niet op in hun beste ELFtal. Opvallend is dat Cristiano Ronaldo voor het eerst dit seizoen weer in het maandklassement staat. Nederlandse stemmen waren buiten die op Van Dijk schaars deze maand. ELF Voetbal gaf een stem aan Daley Blind van Ajax. Tegelijk de enige speler uit de Eredivisie die werd vernoemd. Eden Hazard was een van de twee Belgen die punten vergaarde. De aanvallende middenvelder van Chelsea werd vijf keer genoemd.

Normaliter vormt de keuze voor de keeper altijd een samenraapsel van vele namen. Afgelopen maand kwamen slechts drie namen terug. Naast Alisson Becker, de doelman van Liverpool die acht stemmen kreeg, zijn dat: Marc-André ter Stegen (FC Barcelona) met drie stemmen en Thibaut Courtois. De Belgische doelman van Chelsea werd opgenomen in het team van Gazzetta dello Sport. Nemzeti Sport spande verder de kroon met Liverpool. Waar de overige leden telkens twee of drie spelers selecteerden, noemde het Hongaarse dagblad vier krachten van de huidige koploper van de Premier League in haar team.

Het ELFtal van de maand is een initiatief van de ESM, de Europese samenwerkingsorganisatie van veertien (sport)tijdschriften en -dagbladen. Naast ELF Voetbal en De Telegraaf van Nederlandse bodem zijn de overige leden: Kicker Sportmagazin, Frankfurter Allgemeine Zeitung (Duitsland), Sport/Voetbalmagazine (België), World Soccer Magazine (Engeland), Marca (Spanje), So Foot (Frankrijk), Gazetta dello Sport (Italië), A Bola (Portugal), Tipsbladet (Denemarken), Nemzeti Sport (Hongarije), Fanatik (Turkije) en SportExpress (Rusland). Een ander gezamenlijk initiatief vormt de Gouden Schoen. Dat wordt op de redactie van ELF Voetbal bijgehouden.

ESM XI

1. Alisson Becker (Liverpool FC) - 8 stemmen
2. Joshua Kimmich (Bayern München) - 7 stemmen
3. Virgil Van Dijk (Liverpool FC) - 12 stemmen
4. Kalidou Koulibaly (SSC Napoli) - 4 stemmen
5. Gerard Piqué (FC Barcelona) - 6 stemmen
6. Eden Hazard (Chelsea FC) - 5 stemmen
7. Paul Pogba (Manchester United) - 5 stemmen
8. Jadon Sancho (Borussia Dortmund) - 5 stemmen
9. Lionel Messi (FC Barcelona) - 11 stemmen
10. Mohamed Salah (Liverpool FC) - 9 stemmen
11. Cristiano Ronaldo (Juventus) - 6 stemmen

ELF Voetbal

1. Marc-André ter Stegen (FC Barcelona)
2. Trent Alexander-Arnold (Liverpool FC)
3. Gerard Piqué (FC Barcelona)
4. Virgil van Dijk (Liverpool FC)
5. Daley Blind (Ajax)
6. Christian Eriksen (Tottenham Hotspur)
7. Axel Witsel (Borussia Dortmund)
8. Eden Hazard (Chelsea FC)
9. Lionel Messi (FC Barcelona)
10. Kylian Mbappé (Paris Saint-Germain)
11. Mohamed Salah (Liverpool FC)




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.