Laatste nieuws
17.10Van der Vaart krijgt veel kritiek na weigering om bij Ajax te werken
17.05Slot neemt Salah niet mee naar Milaan voor Champions League-wedstrijd Liverpool
17.03Bom barst in België: Club Brugge ontslaat Hayen en strikt direct nieuwe trainer
17.00VP-Voetbalkantine: 'Het is terecht dat Slot Salah uit de selectie zet'
17.00Wie is Adin Licina, die Ajax uit de handen van Europese topclubs hoopt te houden?
16.55Bosz klaar voor oud-Feyenoorder: 'Ik vind hem een winnaar, een karakterspeler'
16.45Officieel: Slot zet Salah vlak voor clash tegen Inter uit Liverpool-selectie
16.34FIFA voert maatregel door: elke WK-wedstrijd sowieso twee keer onderbroken
16.30Rood bij FC Groningen na opvallende poging tot tijdrekken
16.22Fortuna Sittard hoort straf voor Hübner na donkerrode kaart tegen Ajax
16.21FCUpdate in het kort: Gözübüyük leidt Klassieker tussen Ajax en Feyenoord
16.20'Pride-wedstrijd' op WK voetbal gaat uitgerekend tussen Iran en Egypte
16.20Duidelijkheid voor Ajax en Feyenoord: KNVB stelt Klassieker-arbiter aan
16.05Grote lof voor PSV'er van Bosz: 'Zorgt ervoor dat we blijven voetballen'
16.00'FIFA dwingt Europese clubs tot betalingen aan Rusland, PSV kreeg Til-ultimatum'
15.56Controverse in Seattle: Iran en Egypte spelen 'Pride Match' op WK
15.45Ajax moet drie steunpilaren missen in Champions League-duel met Qarabag
15.45Weghorst ontbreekt in selectie Ajax voor Champions League-duel met Qarabag
15.45PSV-trainer Bosz bewondert 'tegenpool' Simeone: 'Hij moet iets bijzonders hebben'
15.40'Ik heb nog één droom, nu deze operatie ondergaan en focussen op mijn WK-missie'
15.30Nog één keer: Kento Shiogai bezorgd NEC drie punten met laat doelpunt
15.30Oranje oefent tegen Haalands Noorwegen en Ecuador in aanloop naar WK
15.25Verweij ziet Grim seizoen afmaken bij Ajax: 'Directeur zal tijd moeten krijgen'
15.25De beelden: Go Ahead-verdediger Deijl maakt zéér knullig eigen doelpunt tegen AZ
15.08Voorbereidende training met vierentwintig spelers
15.04Nederlands elftal vult weg naar WK 2026 in en maakt oefentegenstanders bekend
15.00Oranje het doel: 'Als je bij PSV speelt is dat heel normaal'
15.00Uit het oog, maar niet uit het hart: deze spelers kwamen uit voor PSV én Atlético
14.50Driessen heeft hard advies voor Slot: 'Hij is de bestbetaalde Liverpool-speler'
14.46Weet Ajax zijn eerste punten te pakken deze campagne?
14.45'Liverpool steunt Slot: Salah buiten selectie voor duel met Internazionale'
14.45Met welke elf spelers zou jij starten tegen Qarabag FK?
14.35Bosz deelt 'bewondering' voor tegenstander: 'Hij heeft iets heel bijzonders'
14.35Groningen-clubicoon nu technisch directeur: 'Zou Resink graag bij mijn club zien'
14.15PSV-aankoop Wanner imponeert El Ahmadi: 'Hij heeft wat weg van Ødegaard'
Resultaten x
Binnenland

Hoe groot is het Nederlandse probleem op de UEFA-ranglijst?

Ajax is er niet in geslaagd om Nederland nog van wat extra punten te voorzien op de coëfficiëntenlijst van de UEFA. De ploeg van Erik ten Hag speelde een goede pot tegen Real Madrid, maar stond wel met lege handen. Nu wacht enkel in de Spaanse hoofdstad nog een kans om nog iets toe te voegen, de kans op doorgaan lijkt in elk geval nihil. Hoe groot is het probleem?
14-02-2019 12:06 door Jan Willem Spaans

Vrij groot, moeten we bekennen. Nederland staat nu op de elfde plaats van de UEFA-ranglijst. Dat betekent dat de kampioen van 2020 rechtstreeks de Champions League in zou mogen. Helaas lijkt dat er niet van te gaan komen. Oostenrijk is Nederland tot op een armlengte genaderd en heeft nog twee ijzers in het vuur. Red Bull Salzburg opereert op het veld van Club Brugge, terwijl Rapid Wien Internazionale te gast heeft.

Redding van blauw-zwart?

Zelfs met een enkel puntje gaat Oostenrijk Nederland voorbij op de ranglijst. Kortom, Nederland moet hopen op een blauw-zwart pact van Brugge tot Milaan om de elfde plek te kunnen behouden. We willen Ruud Vormer en Stefan de Vrij daar alle succes bij wensen: we weten dat jullie het kunnen. Als het niet lukt, moeten we hopen dat Ajax over drie weken in Madrid een absoluut wonder weet te bewerkstelligen. Wordt ook dat geen succes? Dan doet zich het volgende scenario voor.

Nederland zakt dus naar de twaalfde plaats, lager dan dat is gelukkig onmogelijk. Dat betekent nog altijd een verbetering ten opzichte van de situatie van afgelopen seizoen. Op de twaalfde plaats hoeft de landskampioen sowieso maar één voorronde te overleven (PSV had er eigenlijk twee, maar kon profiteren van een doorschuifeffect omdat Real Madrid zich in La Liga én als eindwinnaar plaatste). Voorts mag de bekerwinnaar weer rechtstreeks Europa in. Ook de nummer drie in de Eredivisie heeft reden tot een beetje blijdschap: zij mogen Europees een rondje overslaan.

De lijst van 2018 wordt dus gebruikt om de toegangsbewijzen in 2020 te verdelen. We kunnen dus ook al iets zeggen over de jaren erna, al is het nog van weinig waarde. De komende jaren zal Nederland qua punten moeten strijden met onder meer Denemarken en Cyprus (echt waar) voor de Europese tickets. Het sterke seizoen 2016-17 is nog een paar jaar goud waard in die strijd: 2017-18 daarentegen was een regelrechte ramp. Nederland eindigde dat jaar 29e op de lijst van de UEFA. Alle Europese vertegenwoordigers zouden dan acht voorrondewedstrijden moeten spelen voor er een hoofdtoernooi lonkt.

Europa League II

Maareh, er was  toch een nieuw toernooi onderweg? Klopt, de Europa League II (de naam staat gelukkig nog niet vast) moet in 2021 onderweg gaan. De precieze verdeling ervan is nog niet bekend, maar Nederland zal als het goed is twee startbewijzen ontvangen. We zullen ongetwijfeld snel meer horen over het nieuwe geesteskindje van de UEFA.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.