Laatste nieuws
20.41Saibari en Salah-Eddine in WK-selectie Marokko, Ajax- en Feyenoord-parel vallen af
20.29Targhalline en El Karouani ontbreken in WK-selectie Marokko
20.20KNVB wijzigt regels: clubs met licentieproblemen mogen seizoen altijd uitspelen
20.14Vardy (39) weet van geen ophouden: 'Spits aast op terugkeer naar Premier League'
20.10Clubicoon en tweevoudig Gouden Bal-winnaar Putellas vertrekt bij Barcelona
20.08Kieft vergelijkt oud en modern topvoetbal: 'De echte toppers hadden meegekund'
20.07'Álvarez weigert contract te verlengen en informeert Atlético over vertrekwens'
20.07'Door Barcelona begeerde Álvarez informeert Atlético over vertrekwens'
20.00Ajax-fans zijn helemaal klaar met twee spelers: 'Ze moeten meteen weg!'
20.00Dit zijn de winnaars van de speciale VI-poule in Fantasy Premier League
19.53Tweevoudig Ballon d'Or winnaar Putellas vertrekt na 14 jaar bij Barcelona
19.50Praat mee op VP: AS Saint-Étienne - OGC Nice
19.41Lijnders looft topmanagers bij City-vertrek: 'Hij de chirurg, Klopp de psycholoog'
19.14Geen Van Domselaar en Miedema bij Oranjevrouwen, ervaren vijftal keert terug
19.13'Real Madrid voorkomt transfervrij vertrek van basisspeler op het laatste moment'
19.12'Rüdiger hakt knoop over toekomst bij Real Madrid door'
19.07'Juventus droomt van hereniging: Spalletti wil Liverpool-ster naar Turijn halen'
19.05Feyenoord maakt komst Dévy Rigaux wereldkundig
19.05Marokko met Saibari, Mazraoui, Salah-Eddine en Amrabat naar WK, geen Ziyech
19.00Noa Vahle heeft verklaring voor oefeninterland tegen Oezbekistan vlak voor WK
18.44Oranje zonder Van Domselaar tegen Ierland en Polen
18.35Voetbalbond van Curaçao neemt fel afstand van Johan Derksen: 'Niets mee te maken'
18.34'Wolfsburg moet met Thiago Silva en zonder clublegende terugkeren naar Bundesliga'
18.00'Trainers als Arteta en Guardiola doen denken aan sekteleiders'
17.57Ook Lijnders vertrekt in kielzog Guardiola bij Manchester City
17.55Nederlandse avonturier verlengt in voetbalgek Indonesië: 'Ontzettend blij'
17.45Vitesse deelt geweldig nieuws: club officieel in handen van regionale ondernemers
17.45Onverwachte WK-kandidaat voor Oranje: 'Hij zet als een bezetene druk'
17.40Dubbel goed nieuws voor Vitesse: aandelen overgedragen en meer zekerheid
17.40Vitesse zet volgende stap: aandelen in handen van regionale ondernemers
17.40Vitesse zet volgende stap: aandelen in handen van Sterkhouders
17.25AS Roma komt met nieuws over Malen na geweldig half jaar in Italië
17.16Drie genomineerden voor prestigieuze Rinus Michels Award bekendgemaakt
17.15Beginnend trainer Brugge mag bij Telstar met het juiste dna grote schoenen vullen
17.15Summerville of Lang bij Oranje? 'Voor mij is Summerville een no-brainer'
Resultaten x
Binnenland
Foto:

Liefs uit Londen: Hoe Ajax opnieuw verbijsterde

Sommige dingen veranderen nooit. Wie het stadion van Tottenham Hotspur wil bezoeken kan ook op het nieuwe adres het beste de underground naar Seven Sisters pakken. Er gaat vanaf daar wel openbaar vervoer, maar beter loop je de Tottenham High Road af. Het is amper voor te stellen dat de armoedige wijk zo dichtbij het superrijke centrum ligt.
03-05-2019 12:01 door Jan Willem Spaans

Kolossaal

Je loopt domweg dwars door armoede. Nederlanders zoeken tevergeefs naar een leuke pub: ze hadden beter in het centrum kunnen blijven. Na een half uur lopen tussen buurtwinkeltjes, niet-uitnodigende restaurantjes met veel neonlichtjes duikt opeens iets futuristisch op. Het nieuwe onderkomen van Tottenham Hotspur is niet normaal. Alsof je het Witte Huis neerzet in de achterbuurten van Los Angeles. Van buiten is het vooral groot.

Eenmaal binnen is het geheel volledig indrukwekkend. Toiletten zo groot dat het te hopen is dat er geen Londense makelaar op gaat zitten: die zou die toiletten in Londen zomaar kunnen verhuren voor achthonderd pond per maand. Kosten noch moeite zijn gespaard om van dit onderkomen het modernste van haar tijd te maken. Dorstige supporters hoeven niet lang te wachten: een nieuw tapsysteem prepareert pints binnen vier seconden. Voor de massaal uitgerukte pers is er een gigantisch buffet, compleet met kaasplankje. Als alle scribenten en mannetjes van de radio hun buikjes rond gegeten hebben, is het tijd om de tribune op te zoeken.

We worden begroet door een uniek stadion. Of het mooi is mag ieder voor zichzelf uitmaken, maar zoals dit Tottenham Hotspur Stadium is er geen tweede. Wát een verschil met andere nieuwe stadions, vaak eenheidsworsten van hetzelfde ontwerp in alleen een andere clubkleur. En dan gaat het beginnen. De aanhang van Tottenham Hotspur heeft niet de naam bloedfanatiek te zijn, maar de akoestiek is hier van zo’n hoog niveau dat de sfeer evengoed fantastisch is. Van de pints tot het gezang: in dit stadion hoeft niemand zijn best nog te doen, lijkt het wel.

Amsterdamse bluf

Tenminste, veel harder kan het Oh when the Spurs go marching in niet klinken. Marcheren doet op het veld alleen Ajax. Donny van de Beek beloont de ploeg voor een geweldige eerste helft met een 0-1 voorsprong. Tottenham lijkt een ploeg van niks, maar in werkelijkheid zijn het de mannen van Erik ten Hag die dat doen. De vroege, gegroepeerde pressie noopt Tottenham tot de ene na de andere lange haal naar voren. Soms kan Fernando Llorente er iets mee aanvangen, vaker niet. Soms kan invaller Moussa Sissoko met zijn fysieke kracht voor wat dreiging zorgen, maar Ajax wankelt zelden.

In de tweede helft brengen de Amsterdammers de 0-1 zonder veel pijn over de streep. Na afloop zijn de superlatieven wederom voor dat kleine clubje uit Nederland. De Engelse pers legt de laatste hand aan de krantjes die over een paar uur al leesvoer gaan vormen in de tube. ‘Ajax speelt voetbal zoals voetbal eruit ziet in je stoutste dromen, ze vielen Tottenham aan als een monster met elf tentakels’, schrijft I. ‘De Nederlanders deden, de Engelsen aarzelden’, valt The Times bij. Al vroeg wacht de Eurostar terug naar huis. Met in de tas opnieuw een Europese wedstrijd met eeuwigheidswaarde.




Aanmelden
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.