Tweede bal
De rechtsback uit Arnhem zag ook hoe zijn ploeg het in de eerste helft echt moeilijk had. Na de pauze kon RKC, tot de grote kans in blessuretijd, amper gevaarlijk worden. Hoe kan er zo’n verschil tussen twee helften zitten? “In de tweede helft geven wij meer druk naar voren en winnen we vaker de tweede bal, terwijl dat in de eerste helft steeds niet lukte. Op die manier kwamen we zelf wat meer aan voetballen toe.”
Wat meer: daarmee is het ook wel gezegd. De spelers van Go Ahead lijken na de bloedeloze remise in het Mandemakers Stadion niet ontevreden. John Stegeman zal over het spel allicht nog wat te melden hebben, maar gelet op het spelbeeld is de 0-0 een prima uitslag voor een ploeg die nu voor een volle Adelaarshorst mag proberen om na 2013 en 2016 voor de derde keer in zes jaar te promoveren. Wel een onverwachte uitslag voor Lelieveld. “Dit had ik niet zien aankomen, nee. Wij zijn aanvallend sterk, RKC zeker ook, dus dan verwacht je zoiets niet.”
Tsjoepen
Vitesse-huurling Lelieveld zal een belangrijke taak hebben: hij moet RKC-uitblinker Emil Hansson in de tang houden. Dat ging hem zaterdag aardig af. “Hansson is geweldig, zeker weten een van de beste spelers in de competitie, maar het ging inderdaad heel aardig vandaag. Één keer had-ie me: hij tsjoepte de bal langs me en ik was hem kwijt. Ik hat eerlijk gezegd verwacht dat Gino Bosz dichterbij zou staan, maar dat was niet zo.” Gelukkig voor Lelieveld, Bosz en de rest in rood-geel liep de Noorse buitenspeler die bal zelf over de achterlijn.
Het moment was typisch voor de wedstrijd. Het armoedige niveau kreeg op de perstribune, sociale media en onder de Waalwijkse aanhang de volle laag. Dat is niet helemaal eerlijk: je kunt ploegen zich niet laten uitputten om ze vervolgens kwalijk te nemen dat ze moe zijn. Dinsdagavond zal de winnaar terugkijken op dit duel als de wedstrijd waarin het niet is weggegeven. Veeleisend is Lelieveld allerminst over dinsdagavond. “In Den Bosch wonnen we lelijk, als we dinsdag weer lelijk winnen maakt dat me helemaal niets uit.” Ga in Deventer maar eens iemand zoeken die het daar mee oneens is..

