RIJKSMUSEUM
Özcan Akyol, in de volksmond 'Eus', heeft al jaren twee seizoenkaarten bij Go Ahead Eagles. Een plus een is twee zou je denken. Toch zal Eus de wedstrijd morgen niet bijwonen. "Dat geloof je niet, maar ik ben er morgen echt niet bij. Ik ben nu bezig met een nieuw televisieprogramma en deze hele week staan draaidagen in het Rijksmuseum gepland. Afzeggen kan moeilijk, want je werkt met een crew van zo'n dertig man en we hebben een deel van het Rijksmuseum afgehuurd. Ik baal als een stekker dat ik het niet live kan zien, maar afgelopen zaterdag was ik in Waalwijk wel van de partij. Gelukkig heb ik vrienden blij kunnen maken met mijn seizoenkaarten." Mocht Go Ahead promoveren, dan is Eus wel bij de huldiging aanwezig. "Dan ben ik er wel, al vind ik dat we het nog helemaal niet over een eventuele huldiging moeten hebben."
LIEFDE
De liefde van supporters voor Go Ahead staat volgens Eus in verband met de liefde voor de stad. "Wij Deventenaren zijn heel erg trots op Deventer en dat zie je ook in elke uiting terugkomen. Op het shirt van Go Ahead staat bijvoorbeeld de skyline van Deventer afgebeeld. Mijn liefde voor de club is ontstaan doordat ik van de stad ben gaan houden. Deventer is inherent aan de club Go Ahead Eagles. Het is een echte volkclub met een grote harde kern. Iedereen buiten de regio's Twente en Zwolle draagt Go Ahead een warm hart toe."

THUISWEDSTRIJD
Eus verwacht geen uitgemaakte wedstrijd morgen. "De 0-0 van afgelopen zaterdag is natuurlijk geen hele gunstige uitgangspositie. Op het moment dat RKC een doelpunt maakt moeten wij er automatisch twee maken." Desondanks is Eus zeer optimistisch over de kansen van Go Ahead. "Het is natuurlijk wel zo dat Go Ahead thuis in de Adelaarshorst drie à vier keer sterker is dan wanneer ze uit spelen. Het publiek gaat achter de ploeg staan en dat heeft altijd effect. Dat zag je ook in de thuiswedstrijd tegen FC Den Bosch toen we ze helemaal wegspeelden. Ik denk dat het publiek zich heel bewust is van de rol die het heeft. De huidige trainer John Stegeman en een aantal spelers hebben uitspraken gedaan als 'thuis voel je niet dat je kramp hebt'. Dat zet het publiek op scherp. In die zin kun je ons wel als de favoriet zien voor morgen."
VOORSPELLING
Een voorspelling geeft Eus niet. "Ik ben nogal bijgelovig. De mensen die mij op Twitter volgen weten dat ik voorafgaand aan de wedstrijd altijd een voorspelling doe. Ik voorspel dan altijd dat Go Ahead de wedstrijd met 7-2 wint. De laatste drie wedstrijden heb ik dat niet gedaan met telkens een goed resultaat. Heel veel mensen vragen aan mij waarom ik het niet meer doe, maar ik doe het voorlopig even niet meer. Mocht ik het wel doen en Go Ahead verliest, dan zal toch door mijn hoofd spoken: had ik het maar niet gedaan."

