Laatste nieuws
12.05Weghorst bereikt mijlpaal door bijzonder bericht: 'Stuurde een appje naar Koeman'
12.05Verweij: Kasper Dolberg mogelijk alweer weg bij Ajax
12.00PSV-fans sneren naar 'concurrenten': 'Ik denk dat PSV het levende bewijs is...'
12.00Vermoedelijke opstelling Feyenoord: Van Persie twijfelt over Hadj Moussa en Deijl
11.55Dembélé steelt de show: 'Als ik die bal tien keer neem scoor ik er één'
11.50Lille mist basiskracht door WK-vieringen in DR Congo: 'Gevaarlijk precedent'
11.35AZ-talent bonst op de deur: 'Dan zou je gek zijn om het niet te overwegen'
11.21Mark van Bommel ziet groot nadeel voor zoon Ruben: 'Ja, je bent wel irritant'
11.15Ajax haalt bekende naam naar Amsterdam: 'Ik ben hier niet vanwege mijn vader'
11.15De Bruyne denkt nog niet aan voetbalpensioen: 'Maar de interesse wordt wel minder'
11.15Schrijnende situatie door paspoortgate: 'Hij mag zelfs geen clubkleding dragen'
11.15De Bruyne ziet zijn liefde voor voetbal minder worden: 'Dat gebeurt bij elke baan'
11.10Europese krakers op komst: dit is het schema in de Europa League
11.05PSV denkt aan 'groot talent': 'Hij heeft wat weg van Wanner én Saibari'
10.50Het Kazim-Richards-effect in Engeland: 'De klus is nog niet geklaard'
10.50Het Kazim-Richards-effect: Crawley Town staat op uit de dood
10.47Feyenoord-stopper deelt persoonlijk bericht na WK-kwalificatie: 'Ik heb het zwaar'
10.47'Saai' kampioenschap voor PSV: 'Laat ze het maar horen in Amsterdam en Rotterdam'
10.36Van Hanegem verwacht zege van Nederlandse topclub: 'Als dat niet kan...'
10.30'Heel trots moment' door officieus Ajax-debuut: 'Jongens die ik normaal op tv zie'
10.30'Sterk FC Utrecht kan vroeg PSV-feestje verstieren'
10.30Guardiola wil geen speler tegen zijn zin bij Manchester City houden
10.25Mbappé over het hebben van dubbele nationaliteit: 'Is anders dan voor een club'
10.10'WK-schurk' Robben duikt op in ludieke Mexicaanse chipsreclame
10.05'De club wil gaan uitbreiden naar 40 duizend plekken en elk jaar Europees voetbal'
10.05Ouaissa wijst op groot verschil bij NEC: 'Vorig jaar was het een beetje saai'
10.00Atlético Madrid wil gewenste aanvallende versterking weghalen bij Barcelona
09.50Uitblinker op tijd fit voor duel met Feyenoord: 'Moeten ze niet onderschatten'
09.45De balans na drie jaar Bosz bij PSV: veel meer goals en Til als meest gebruikte speler
09.30Curaçao in meerdere opzichten de kleinste
09.30Guardiola: 'Salah is één van de beste Premier League-spelers ooit'
09.25'Vloek' voor duel met PSV: 'Of het in de Tachtigjarige Oorlog was, we zien mogelijkheden'
09.20Roda JC breekt met trainer: 'Het was de keuze van de club'
09.20Correia reageert op 'één miljoen-clausule' in contract: 'Dat is super, echt top'
09.20Roda JC legt uit waarom het breekt met Van Dessel
Resultaten x
Binnenland
Foto:

Topwedstrijden in speelronde 5 van de Eredivisie

Aan het begin van speelronde 5 is het Willem II dat de ranglijst in de Eredivisie aanvoert. De stand is wel een tikkeltje geflatteerd aangezien er drie belangrijke wedstrijden uit de vorige speelronde nog op de planning staan. Niemand minder dan AZ, PSV en Ajax moeten eind september namelijk nog aantreden.

30-08-2019 13:00 door Redactie ELF Voetbal

Er staat een aantal mooie wedstrijden op het programma dit weekend, waaronder de subtopper tussen Vitesse en AZ. Houdt Willem II stand of zien we na het weekend een andere club zegevieren op de eerste plek? We kijken naar de seizoenstart van de clubs en komende wedstrijden in dit artikel.

FC Emmen - PEC Zwolle (vrijdag 20.00 uur)

Op De Oude Meerdijk is de thuisploeg met minimaal verschil favoriet voor de winst. FC Emmen verloor weliswaar van Ajax, FC Groningen en Willem II, maar won knap van sc Heerenveen. 
PEC Zwolle daarentegen won nog geen enkele wedstrijd en haalde tegen Sparta afgelopen weekend pas het eerste punt binnen. Het was ook de eerste competitiewedstrijd van het seizoen, waarin de Zwolse club geen drie doelpunten tegen kreeg.

sc Heerenveen – Fortuna Sittard (zaterdag 18:30 uur)

Een overweldigend goede start kende sc Heerenveen dit Eredivisieseizoen met een 0-4 overwinning op Heracles. Daarna speelde de club nog twee keer gelijk en verloor het eenmaal. Ondanks de grote kansen die de club kreeg, wist het in de laatste twee wedstrijden niet te scoren.
Ook Fortuna Sittard zag vier ballen in het net belanden in de openingswedstrijd van het seizoen. Helaas voor de Limburgers waren dit allemaal tegendoelpunten. De club verloor daarna nog van AZ en nipt van Heracles. Een punt werd gepakt tegen Heracles. Ondanks de verliezen, kende Fortuna prima spelmomenten. Dit zal een lastige wedstrijd worden voor beide clubs, waarbij de drie punten meer dan welkom zijn.

FC Groningen – Heracles (zaterdag 19:45 uur)

FC Groningen verloor twee wedstrijden met 3-1 van respectievelijk Vitesse en FC Twente. De Groningers wonnen wel met één doelpunt verschil van FC Emmen en speelden zonder doelpunten gelijk tegen AZ. 
Met slechts twee punten op zak uit vier speelrondes begint Heracles de competitie niet erg sterk. Het verzamelde deze punten tegen Vitesse en Fortuna Sittard. Er werd verloren van sc Heerenveen en PSV.

ADO Den Haag - VVV-Venlo (zaterdag 20:45 uur)

ADO Den Haag behaalde pas in de vierde speelronde de eerste punten van dit seizoen. De Hagenaren verloren respectievelijk van FC Utrecht, PSV en Sparta, maar wonnen van RKC Waalwijk. Waar ze in de eerste drie wedstrijden meer dan dertig kansen kregen, benutten ze er maar vier. 
VVV doet wat dat betreft betere zaken met twee winstpartijen en daarmee zes punten in het klassement. Het kreeg wel twee keer vier tegendoelpunten om de oren, van Ajax en Sparta.

FC Twente – FC Utrecht (zondag 12:15 uur)

Promovendus FC Twente is redelijk aan het seizoen begonnen. Het verloor nog geen wedstrijd, maar won er ook pas één. Behalve tegen Heerenveen (gelijkspel) wisten de Tukkers in elke wedstrijd te scoren.
FC Utrecht is een van de ploegen die tegen Feyenoord gelijkspeelde. Winst was er tegen ADO Den Haag en PEC Zwolle. Afgelopen week werd er verloren van VVV, enigszins tegen het spelbeeld in.  
De zondag begint vast en zeker met een spectaculair duel, aangezien beide teams prima in vorm zijn.

Sparta – Ajax (zondag 14:30 uur)

Promovendus Sparta uit Rotterdam is goed begonnen aan het Eredivisieseizoen. Acht punten werden er behaald, dankzij twee gewonnen en twee gelijk gespeelde wedstrijden. 
Ajax speelde pas drie wedstrijden en won er daar twee van. Daarnaast spelen de Amsterdammers ook nog in Europa en staan ze op het punt om de groepsfase van de Champions League te bereiken. 
Twee jaar geleden hadden de Rotterdammers niks in te brengen tegen de spelers uit Amsterdam. Het is nog maar de vraag of ze dit keer wel tegen grootmacht Ajax stand kunnen houden of dat het de eerste punten van het seizoen gaat verliezen.

Willem II – Feyenoord (zondag 16:45 uur)

Willem II is met negen punten trotse koploper van de Eredivisie. De Tilburgers maakten zelf acht doelpunten, maar kregen er ook al zes tegen. Feyenoord doet haar positie als klassieke top drie club absoluut niet aan. Er zijn pas drie punten verzameld, dankzij drie gelijke spelen. De kritiek op de ploeg is groot. Vorige seizoen verloor Feyenoord al eens van Willem II in de competitie. De andere wedstrijd eindigde in een gelijkspel. Met deze vorm van Feyenoord is Willem II bij voorbaat de grote kanshebber om de wedstrijd te winnen.

Vitesse – AZ (zondag 16:45 uur)

Vitesse kent een nette start van het seizoen. De club staat op een tweede plek in het klassement met acht punten, dankzij twee overwinningen en een gelijkspel tegen Ajax.
AZ is in de maand augustus getraind op het spelen in een ander stadion. Er werd al twee keer gewonnen en één keer gelijkgespeeld. Het is de enige club die nog geen doelpunt heeft hoeven incasseren in de Eredivisie. 
Vorig seizoen eindigden beide duels in een gelijkspel. De clubs uit Arnhem en Alkmaar zijn aan elkaar gewaagd en dit is dan ook absoluut een subtopper om te kijken. Dit wordt een wedstrijd met mooi voetbal en veel kansen.

RKC Waalwijk – PSV (zondag 20:00 uur)

RKC wist zowaar tegen het sterk begonnen FC Twente te stunten door met 3-3 gelijk te spelen. In de andere wedstrijden behaalden ze daarentegen geen enkel punt. Een doelsaldo van -7 zegt voldoende.
Roemloos verdween PSV uit de voorronde van de Champions League, maar in de competitie laten de Eindhovenaren zich positiever zien. Zeven punten uit drie wedstrijden is geen slecht begin.
PSV speelt wéér een wedstrijd op zondag om 20.00 uur. Hoewel de fans dit tijdstip niets lijken te vinden, kunnen de spelers er prima mee uit de voeten. Zonder de statistieken van eerdere seizoenen erbij te pakken, is RKC de underdog deze wedstrijd. Een underdog die weinig kans lijkt te maken om de punten in eigen huis te houden.

Bekijk alle wedstrijden live en volg de voetbaluitslagen van vandaag.




Aanmelden
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.