Laatste nieuws
19.15Voormalig VVV-trainer Glen De Boeck (54) overleden na hersenbloeding
19.10PSV ontvangt angstgegner Atlético: zo verliepen de eerdere ontmoetingen
19.05VoetbalPrimeur lanceert VP+: het snelst en meest compleet, zonder reclame
19.00Aston Villa roept Nederlander uit tot speler van de maand november
18.50Opvallend: Atlético-trainer Simeone loopt plotseling weg uit perszaal PSV
18.35Driessen vreest voor PSV-ster: 'Die verklaring van Koeman vond ik wel dodelijk'
18.30WK-stad Seattle organiseert 'pride-wedstrijd' bij duel tussen Iran en Egypte
18.25Ajax-speler werkt op lachspieren van Kieft: 'Ik vond het weer heerlijk'
18.17'Liverpool speurt markt af naar Konaté-opvolgers en omcirkelt één naam'
18.10Van Hanegem ziet Ajax-sterkhouder 'heel gek doen': 'Kan aardig voetballen, maar..'
18.05Bosz voorspelt 'moeilijkste' CL-duel voor PSV: 'Dat is levensgevaarlijk'
18.05'Zorgwekkend: Barça-ster mentaal in zwaar weer, vraagteken of hij nog zal spelen'
18.03'Ontslag Alonso dichterbij dan ooit: Real spot nu al potentiële opvolger'
18.00Betaaldvoetbalclubs willen strafrechtelijke vervolging bij ongeregeldheden
17.45Slot neemt Salah niet mee naar Milaan voor Champions League-wedstrijd Liverpool
17.31De Mos overtuigd: 'Voor het eerst is PSV favoriet op het allerhoogste niveau'
17.30Eredivisie- en KKD-clubs richten zich massaal tot politiek: 'Doe mee, steun ons'
17.25Live Transfers: ADO verlengt sterkhouder, Liverpool wil shoppen in Italië
17.09Van Hanegem tempert verwachtingen Feyenoord-uitblinker: 'Wordt nooit Maradona'
17.03Bom barst in België: Club Brugge ontslaat Hayen en strikt direct nieuwe trainer
17.00VP-Voetbalkantine: 'Het is terecht dat Slot Salah uit de selectie zet'
17.00Wie is Adin Licina, die Ajax uit de handen van Europese topclubs hoopt te houden?
16.55Bosz klaar voor oud-Feyenoorder: 'Ik vind hem een winnaar, een karakterspeler'
16.45Officieel: Slot zet Salah vlak voor clash tegen Inter uit Liverpool-selectie
16.34FIFA voert maatregel door: elke WK-wedstrijd sowieso twee keer onderbroken
16.30Rood bij FC Groningen na opvallende poging tot tijdrekken
16.22Fortuna Sittard hoort straf voor Hübner na donkerrode kaart tegen Ajax
16.21FCUpdate in het kort: Gözübüyük leidt Klassieker tussen Ajax en Feyenoord
16.20Duidelijkheid voor Ajax en Feyenoord: KNVB stelt Klassieker-arbiter aan
16.05Grote lof voor PSV'er van Bosz: 'Zorgt ervoor dat we blijven voetballen'
16.00'FIFA dwingt Europese clubs tot betalingen aan Rusland, PSV kreeg Til-ultimatum'
15.56Controverse in Seattle: Iran en Egypte spelen 'Pride Match' op WK
15.45Ajax moet drie steunpilaren missen in Champions League-duel met Qarabag
15.45Weghorst ontbreekt in selectie Ajax voor Champions League-duel met Qarabag
15.45PSV-trainer Bosz bewondert 'tegenpool' Simeone: 'Hij moet iets bijzonders hebben'
Resultaten x
Binnenland

Interview Tim Coremans: ‘Ik hoop dat we alle fouten voor dit seizoen nu al hebben gemaakt’

Sparta is de eerste Eredivisieclub die al twee officiële uitwedstrijden in Den Haag heeft gespeeld. De Spartanen hebben hun bezoeken bij ADO Den Haag en tegen AZ nu achter de rug. Werd er tegen ADO Den Haag nog met 1-2 gewonnen, de wedstrijd tegen AZ ging met 5-1 verloren. Doelman Tim Coremans heeft dit seizoen een basisplaats veroverd bij Sparta en ELF Voetbal sprak hem over de nederlaag tegen AZ.

18-09-2019 12:00 door Glenn Duijzer

In beide wedstrijden in het Haagse Cars Jeans Stadion nam Sparta de leiding. Tegen AZ was dat echter van korte duur. Nog voor rust stond de ‘thuisploeg’ met 4-1 voor. “Het was mooi dat we op voorsprong kwamen, maar daarna was het niet best wat we lieten zien. Ik weet niet wat er allemaal gebeurde, maar we konden geen druk meer op de bal zetten. We lieten AZ volledig terug in de wedstrijd en hun spel komen. AZ is natuurlijk al een beter voetballende ploeg dan Sparta, maar we lieten over ons heen lopen.”

Schreeuwen

AZ was de betere ploeg, maar Sparta stelde daar ook weinig tegenover. “We kwamen niet in ons spel. Als de tegenstander iets beter kan voetballen, dan moet je er in de duels in klappen. Dat lieten we ook na. Het zat er vandaag gewoon niet in. ”Na rust leken beide ploegen genoegen te nemen met de 4-1. AZ met het oog op het komende Europa League-duel en Sparta om een grotere nederlaag te voorkomen.

De meest frustrerende treffer van AZ moet voor de doelman wel de 3-1 geweest zijn. Myron Boadu stond geheel vrij in het zestienmetergebied en kopte de bal buiten bereik van Coremanstegen de touwen. “Je schreeuwt dan wat als keeper, maar we kijken de beelden toch terug. Dan kunnen we er beter rustig over praten. Dat schreeuwen heeft op dat moment weinig effect.”

Leren

Ieder punt wat Sparta tegen ploegen als AZ pakt, is een puur winstpunt. De echt belangrijke punten moeten de komende drie wedstrijden worden behaald tegen Fortuna Sittard, FC Twente en RKC Waalwijk. “We kunnen deze wedstrijd maar vast achter de rug hebben. We hebben het hierover in de kleedkamer gehad. Je kan beter de wedstrijd tegen AZ verpesten, dan de komende drie wedstrijden. Hierin moeten we de punten pakken.”

In dat opzicht was de wedstrijd voor Sparta een mooi voorbeeld voor de rest van het seizoen. Elke fout die gemaakt kan worden, werd ook gemaakt. “Ik hoop dat we alle fouten voor het seizoen 2019/20 nu al hebben gemaakt. We kijken gezamenlijk terug naar de fouten en daar kunnen we alleen maar van leren.”

Sparta is de eerste ploeg die dit seizoen beide uitwedstrijden in Den Haag achter de rug heeft. “Voor ons was het geen straf om tweemaal naar Den Haag te moeten. Vanaf Spangen is Den Haag een kort ritje. Maar het is wel apart om tweemaal in hetzelfde stadion te moeten spelen. Het is mooi dat een club in nood zo geholpen wordt door een andere club.”




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.