Laatste nieuws
12.55Kenneth Perez: ‘Rayane Bounida heeft zijn kansen bij Ajax vergooid. Echt bizar’
12.53Beuker viert Mokio-doelpunt met 'ballieritme'-post na Klassiekerzege
12.50'Zekere arrogantie bij Ajax, ze blijven het in Amsterdam een beetje vies vinden'
12.50Lammers over penaltymoment Twente: 'Ik word naar achteren getrokken'
12.45KNVB zet volgende stap richting verhuizing bondsbureau: twee steden blijven over
12.40'Ik hoop dat niet iedere Eredivisie-ploeg vanaf nu 5-4-1 gaat spelen'
12.35'Rodgers dicht bij akkoord met nieuwe club in Saudi Pro League'
12.30Live Transfers: toptransfer Van Hecke lonkt, 'Here we go' van Romano voor Ajax
12.25'Ex-international op weg naar uitgang bij NAC: geen plek meer voor Kongolo'
12.22Afellay tipt Eredivisie-middenvelders bij PSV, Feyenoord en Ajax: 'Geweldenaar'
12.10Van Basten geniet weer van Ajax: 'Niet dat schijterige gedoe, maar aanvallen!'
12.05Grim ziet 'bravoure' en eigen jeugd bij Ajax: 'We zijn op de goede weg'
12.03Real schaart zich achter Alonso: uitgerekend Vinícius komt met statement na goal
11.43PEC-spits haalt zijn gram: 'Is ook wel lekker dat ik mensen de mond kan snoeren'
11.33Waterreus wil grote verandering zien in voetbal: 'Van lust een last geworden'
11.25Michal Sadílek was aanwezig in de Twente-kleedkamer: ‘Lag zo goed in de groep'
11.20Bijzondere beelden: Hornkamp fopt PSV-doelman Kovar met opmerkelijke penalty
11.19Mauro Júnior kan Heurelho Gomes evenaren en bijzondere mijlpaal pakken bij PSV
11.11Huub Stevens prijst enige 'teamspeler' bij Feyenoord: 'Die zijn er niet veel'
11.10'Spurs denkt na Van de Ven en Simons aan komst van derde Nederlandse speler'
11.00VP-Voetbalkantine: 'Het huwelijk tussen Feyenoord en Van Persie loopt op z'n eind'
10.55Grim troeft Van Persie af: Ajax-trainer legt Feyenoord-zwakte pijnlijk bloot
10.50Deijl kritisch na verlies tegen FC Twente: 'Zo'n wedstrijd moet je niet afleveren'
10.50Studio Voetbal kraakt Feyenoord en prijst Ajax: 'Dik en dik verdiend'
10.50'Grim is de aardige versie van Mourinho, Van Persie een spits met behoorlijk ego'
10.45Perez ergert zich kapot aan één Ajax-speler: 'Wat een acteur is dat!'
10.30Klaverboer (Heerenveen) slaakt diepe zucht: 'Lekker om van het gezeik af te zijn'
10.30Nog één keer genieten: prachtige sfeeractie bij FC Twente voor Enschede-jubileum
10.25Van Persie sneert naar 'counterend' Ajax: 'Feyenoord-PSV, dat is een topwedstrijd'
10.08Klaassen hoopt snel op aanvallendere speelwijze: 'Dat is uiteindelijk wat je wilt'
10.00Eredivisie-flops: Feyenoord hofleverancier met trio én 'kleinzielige' Van Persie
09.57Driessen ziet 'gevaarlijke Feyenoord-cocktail': 'Priske presteerde beter'
09.55Engelse kranten negatief over Bizot, Malen valt op: 'Grotere impact'
09.50Depay met Corinthians via strafschoppen naar Braziliaanse bekerfinale
09.42Van Hanegem richt zich tot 'Ajax-gezinde pers': 'Met kont in de eigen zestien'
Resultaten x
Binnenland

Blijf net zo lang strijden als Kuyt en rennen als Bolly

Met Dirk Kuyt is een loopwonder in de voetbalwereld weer terug op Nederlandse velden. Ondanks zijn 35 jaar is de Katwijker zijn energie niet verloren. Dat laat hij nu weer zien bij Feyenoord: Duracell Dirk. Hoe houden spelers als Kuyt het zo lang vol? Hoe blijven sprintwonders Mathis Bolly, de snelste voetballer van de wereld, en Arjen Robben razendsnel?

20-08-2015 09:55 door Redactie ELF Voetbal

Voetbal bestaat niet alleen uit rennen, maar wel voor een groot deel. Zeker in Engeland zijn ze groot fans van box-to-box-players, spelers die van zestien tot zestien kunnen rennen. Ze worden ook wel spelers met een derde long genoemd. Frank Lampard was zo iemand, net als Steven Gerrard. Ook Yaya Touré kan er wat van. In de Eredivisie hebben we types als Davy Pröpper en Nemanja Gudelj rondlopen.

Kilometervreters

In Nederland zijn we sowieso zeer goed in kilometervreten op de voetbalvelden. Tijdens het WK in Brazilië maakten de spelers van het Nederlands elftal de meeste kilometers. In de top-tien vormden Arjen Robben, Daley Blind en Ron Vlaar de top-drie. Robben liep 79,3 kilometer in Brazilië. Blind en Vlaar volgen met respectievelijk 75,5 en 74,6 kilometer.

Ruim een jaar geleden speelde Oranje wel twee wedstrijden van 120 minuten, tegen Costa Rica en Argentinië. Dus dat ze veel kilometers maakten was niet verrassend. Maar hoe hielden ze vol. Zeker onder de brandende Braziliaanse zon? Drinken blijft ontzettend belangrijk tijdens sporten, zo stellen veel bewegingswetenschappers en sportvoedingsdeskundigen. De vochtbalans in het lichaam verdient extra aandacht. Zeker in de zomer.

Continu drinken

Als het echt warm is of je een overmatige zweter bent, is het beter om nog extra te drinken. "Bij een verlies van 2 procent lichaamsgewicht door zweten, kan dat tot 30 procent prestatieverlies veroorzaken. Dat leidt in de eerste plaats tot krampen. Ik kan zelfs zeggen: in 90 procent van de gevallen zijn krampen te wijten aan onvoldoende vochtopname tijdens de inspanning", zegt Van den Bosch een van de inspanningscoaches van Energy Lab, het testcentrum voor vele topatleten en sportbonden in Nederland en België.  

Water drinken is essentieel. "Vlak voor de wedstrijd of een zware training kan je nog eens 25 à 50 cl dorstlesser drinken. Dat is niet alleen goed voor je prehydratatie, het stuwt je energiepijl ook nog eens omhoog. Een hypertone drank is niet aangewezen, omdat het te lang duurt vooraleer die opgenomen wordt."

Ook na de wedstrijd of een zware training blijft het drinken geblazen. "De regel van anderhalf keer je gewichtsverlies aanvullen, is opnieuw van toepassing. Vul naast je vocht, ook je energievoorraad aan. En idealiter neem je ook de nodige eiwitten in combinatie met koolhydraten op", aldus Van Den Bosch.

AA Drink adviseert: voor, tijdens, na of altijd

Wanneer drink je wat als sporter? AA Drink biedt een overduidelijk antwoord op deze vraag met het innovatieve Time-of-use-plan dat voortaan direct op de verpakking adviseert welke type AA Drink sportdrank je wanneer moet gebruiken: voor ("before"), tijdens ("during"), na ("after") of altijd ("24/7"). Elke sportdrank heeft namelijk zijn eigen unieke toepassing en effect, zoals Paul Van Den Bosch hierboven al duidelijk maakte.

Om maar een voorbeeld te geven. Het AA Drink Sportwater is uiterst geschikt om voor je training of wedstrijd, of op gewone dagen te drinken. Daarmee krijg je niet alleen vocht maar ook de nodige mineralen binnen. AA Drink Pro-Energy drink je voordat je gaat sporten om je lichaam voldoende energie te geven. Deze energie wordt door AA Drink Pro-Energy ook nog eens langzaam en gelijkmatig afgegeven dankzij de speciale suiker,  isomaltulose  genaamd. AA Drink Isotone (5,7 g KH/100 ml) en Iso-Lemon zijn dan weer perfect als isotone dorstlesser tijdens een zware training of wedstrijd. AA Drink High Energy is met zijn 14,8 gram koolhydraten per 100 ml een ideale sportdrank om achteraf zowel je vocht als suikervoorraad aan te vullen.

Meer info: www.aa-drink.com




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.