Laatste nieuws
19.50Spaan deelt een 8 uit aan Ajax-speler: 'Zagen het vroeger vooral bij Brazilianen'
19.40FC Twente laat 'goud' op de bank zitten: 'Kan een hele mooie transfer opleveren'
19.35Van der Gijp spaart 'harde' Slot niet: 'Hij haalt er maar één speler uit'
19.25Vermoedelijke opstelling PSV: Bosz heeft steunpilaren terug voor Atlético-clash
19.12Atlético-trainer Simeone is beducht op kracht PSV: 'Ze spelen moedig'
19.10PSV ontvangt angstgegner Atlético: zo verliepen de eerdere ontmoetingen
19.05VoetbalPrimeur lanceert VP+: het snelst en meest compleet, zonder reclame
19.00Aston Villa roept Nederlander uit tot speler van de maand november
18.50Opvallend: Atlético-trainer Simeone loopt plotseling weg uit perszaal PSV
18.35Driessen vreest voor PSV-ster: 'Die verklaring van Koeman vond ik wel dodelijk'
18.30WK-stad Seattle organiseert 'pride-wedstrijd' bij duel tussen Iran en Egypte
18.25Ajax-speler werkt op lachspieren van Kieft: 'Ik vond het weer heerlijk'
18.17'Liverpool speurt markt af naar Konaté-opvolgers en omcirkelt één naam'
18.10Van Hanegem ziet Ajax-sterkhouder 'heel gek doen': 'Kan aardig voetballen, maar..'
18.05Bosz voorspelt 'moeilijkste' CL-duel voor PSV: 'Dat is levensgevaarlijk'
18.05'Zorgwekkend: Barça-ster mentaal in zwaar weer, vraagteken of hij nog zal spelen'
18.03'Ontslag Alonso dichterbij dan ooit: Real spot nu al potentiële opvolger'
18.00Betaaldvoetbalclubs willen strafrechtelijke vervolging bij ongeregeldheden
17.45Slot neemt Salah niet mee naar Milaan voor Champions League-wedstrijd Liverpool
17.31De Mos overtuigd: 'Voor het eerst is PSV favoriet op het allerhoogste niveau'
17.30Eredivisie- en KKD-clubs richten zich massaal tot politiek: 'Doe mee, steun ons'
17.25Live Transfers: ADO verlengt sterkhouder, Liverpool wil shoppen in Italië
17.09Van Hanegem tempert verwachtingen Feyenoord-uitblinker: 'Wordt nooit Maradona'
17.03Bom barst in België: Club Brugge ontslaat Hayen en strikt direct nieuwe trainer
17.00VP-Voetbalkantine: 'Het is terecht dat Slot Salah uit de selectie zet'
17.00Wie is Adin Licina, die Ajax uit de handen van Europese topclubs hoopt te houden?
16.55Bosz klaar voor oud-Feyenoorder: 'Ik vind hem een winnaar, een karakterspeler'
16.45Officieel: Slot zet Salah vlak voor clash tegen Inter uit Liverpool-selectie
16.34FIFA voert maatregel door: elke WK-wedstrijd sowieso twee keer onderbroken
16.30Rood bij FC Groningen na opvallende poging tot tijdrekken
16.22Fortuna Sittard hoort straf voor Hübner na donkerrode kaart tegen Ajax
16.21FCUpdate in het kort: Gözübüyük leidt Klassieker tussen Ajax en Feyenoord
16.20Duidelijkheid voor Ajax en Feyenoord: KNVB stelt Klassieker-arbiter aan
16.05Grote lof voor PSV'er van Bosz: 'Zorgt ervoor dat we blijven voetballen'
16.00'FIFA dwingt Europese clubs tot betalingen aan Rusland, PSV kreeg Til-ultimatum'
Resultaten x
Binnenland

Interview Jonas Svensson: "We zijn door, dat is het belangrijkste"

Manchester United is altijd een belevenis. Het enorme stadion, de geschiedenis, zowel glorieus als tragisch, die je aan alle kanten om de oren slaat: echt alles is groot, grootser of grootst, niet in de laatste plaats het reusachtige persbuffet. Dat de wedstrijd eigenlijk ongelegen kwam voor zowel de gastheren als AZ, ach. We spraken na afloop van de 4-0 met Jonas Svensson.

16-12-2019 12:00 door Jan Willem Spaans

Niet té streng

AZ was een helft de gelijke van de Engelsen, die na rust in tien minuten over de Alkmaarders heen walsten met vier goals, waarna de wapens neergelegd werden: zondag immers weer een belangrijke wedstrijd. Moeten we AZ, na zo’n goed jaar (de overwinning op Ajax moet nog volgen), dan al te streng beoordelen om deze zeperd? “In de eerste helft speelden we goed, maar misten we dat kleine beetje. En dan die tien minuten, dan is het klaar. Daarna zakt het natuurlijk in, dat snap je wel. We kwamen natuurlijk niet als toeristen en gaan natuurlijk niet met een goed gevoel naar huis, maar we zijn wél door en dat was het doel. Maar als we na afloop terugkijken, hadden we het hier gewoon in de eerste helft moeten doen. Daarna waren zij beter.”

Natuurlijk staat AZ niet selfies nemend aan de zijlijn van de grasmat, dat is iets voor journalisten, maar heeft Svensson wel een beetje genoten van de ambiance? “Als je met 4-0 verliest, niet echt. Maar natuurlijk, Man Utd is een grote club met een grote geschiedenis. Het blijft voor mij gewoon mijn werk. Voor mijn vrienden en familie was het denk ik belangrijker, haha. United heeft in Noorwegen een hoop supporters.” Een en ander heeft vast te maken met Ole Gunnar Solskjaer, ooit succesvol pinchhitter en nu manager van de Red Devils.

Korte en lange termijn

Als ukkie ging Svensson op een voetbalkamp dat Solskjaer had georganiseerd. Teamgenoot Fredrik Midtsjö, zo konden we zien, was na afloop in gesprek met zijn landgenoot. Svensson: “Ik heb hem alleen even gefeliciteerd. Iedereen in Noorwegen ziet hem als een held, hij was een geweldige speler en nu is hij trainer van een van de grootste clubs.” En hij speelde een WK en EK met Noorwegen, het land dat na 2000 nooit meer op een eindronde belandde. Nu ligt er een kans: tegen Servië in maart 2020. “Ik wil natuurlijk graag eens op een EK spelen.”

Dat is toekomstmuziek. Maandagmiddag wordt er in Nyon geloot voor de knock-outfase van de Europa League en AZ zou zomaar tegen een echt grote ploeg kunnen aanlopen. Sevilla? Arsenal? Of RB Salzburg, Benfica? Internazionale misschien? De Noor: “Oh, de loting is maandag? We willen gewoon twee geweldige wedstrijden spelen.” Om af te ronden over deze wedstrijd klinkt het nog: “Shit happens”. Drie dagen later levert AZ een topprestatie door in het AFAS Stadion Ajax te verslaan. Zodoende kan de wijsheid van Svensson, shit happens, volledig voor waar worden aangenomen. Het jaar 2019 gaat de boeken in als een schitterend AZ-jaar.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.