Laatste nieuws
17.10Van der Vaart krijgt veel kritiek na weigering om bij Ajax te werken
17.05Slot neemt Salah niet mee naar Milaan voor Champions League-wedstrijd Liverpool
17.03Bom barst in België: Club Brugge ontslaat Hayen en strikt direct nieuwe trainer
17.00VP-Voetbalkantine: 'Het is terecht dat Slot Salah uit de selectie zet'
17.00Wie is Adin Licina, die Ajax uit de handen van Europese topclubs hoopt te houden?
16.55Bosz klaar voor oud-Feyenoorder: 'Ik vind hem een winnaar, een karakterspeler'
16.45Officieel: Slot zet Salah vlak voor clash tegen Inter uit Liverpool-selectie
16.34FIFA voert maatregel door: elke WK-wedstrijd sowieso twee keer onderbroken
16.30Rood bij FC Groningen na opvallende poging tot tijdrekken
16.22Fortuna Sittard hoort straf voor Hübner na donkerrode kaart tegen Ajax
16.21FCUpdate in het kort: Gözübüyük leidt Klassieker tussen Ajax en Feyenoord
16.20'Pride-wedstrijd' op WK voetbal gaat uitgerekend tussen Iran en Egypte
16.20Duidelijkheid voor Ajax en Feyenoord: KNVB stelt Klassieker-arbiter aan
16.05Grote lof voor PSV'er van Bosz: 'Zorgt ervoor dat we blijven voetballen'
16.00'FIFA dwingt Europese clubs tot betalingen aan Rusland, PSV kreeg Til-ultimatum'
15.56Controverse in Seattle: Iran en Egypte spelen 'Pride Match' op WK
15.45Ajax moet drie steunpilaren missen in Champions League-duel met Qarabag
15.45Weghorst ontbreekt in selectie Ajax voor Champions League-duel met Qarabag
15.45PSV-trainer Bosz bewondert 'tegenpool' Simeone: 'Hij moet iets bijzonders hebben'
15.40'Ik heb nog één droom, nu deze operatie ondergaan en focussen op mijn WK-missie'
15.30Nog één keer: Kento Shiogai bezorgd NEC drie punten met laat doelpunt
15.30Oranje oefent tegen Haalands Noorwegen en Ecuador in aanloop naar WK
15.25Verweij ziet Grim seizoen afmaken bij Ajax: 'Directeur zal tijd moeten krijgen'
15.25De beelden: Go Ahead-verdediger Deijl maakt zéér knullig eigen doelpunt tegen AZ
15.08Voorbereidende training met vierentwintig spelers
15.04Nederlands elftal vult weg naar WK 2026 in en maakt oefentegenstanders bekend
15.00Oranje het doel: 'Als je bij PSV speelt is dat heel normaal'
15.00Uit het oog, maar niet uit het hart: deze spelers kwamen uit voor PSV én Atlético
14.50Driessen heeft hard advies voor Slot: 'Hij is de bestbetaalde Liverpool-speler'
14.46Weet Ajax zijn eerste punten te pakken deze campagne?
14.45'Liverpool steunt Slot: Salah buiten selectie voor duel met Internazionale'
14.45Met welke elf spelers zou jij starten tegen Qarabag FK?
14.35Bosz deelt 'bewondering' voor tegenstander: 'Hij heeft iets heel bijzonders'
14.35Groningen-clubicoon nu technisch directeur: 'Zou Resink graag bij mijn club zien'
14.15PSV-aankoop Wanner imponeert El Ahmadi: 'Hij heeft wat weg van Ødegaard'
Resultaten x
Binnenland

Top 10 van de jaren ’10: Betoverend Ajax krijgt Bernabéu stil

ELF Voetbal heeft voor het eind van het decennium nog een mooie toegift voor u. We hebben tien wedstrijden uit de jaren ’10 gekozen die ons nog heel lang gaan bijblijven. Wedstrijden voor in het nationale, of misschien zelfs het wereldwijde geheugen van het voetbal. Op vijf: de dag waarop Ajax in Bernabéu het onmogelijke flikte.

28-12-2019 20:19 door Jan Willem Spaans

Wat vooraf ging

Ajax had voor het eerst sinds 2005 nog eens de tweede ronde in de Champions League gehaald. De Amsterdammers hadden de pech om tegen Real Madrid te loten. De CL-winnaar van 2016, 2017 en 2018 won in de Johan Cruijff ArenA met 1-2. Aanhangers, analisten en zelfs enkele journalisten hadden weinig vertrouwen in een goede afloop voor Ajax in de return in Bernabéu.

De wedstrijd

Niet dat dit Ajax zou weten hoe het moest, maar door de slechte uitgangspositie kan de ploeg van Erik ten Hag zich ook niet ingraven in Madrid. Al na enkele minuten hebben ze mazzel: Raphaël Varane kon vrij inkoppen en teisterde de lat. Aan de overkant is de eerste Amsterdamse uitbraak meteen raak: een schuiver van Hakim Ziyech zorgt voor 0-1. De mensen gaan iets rechter zitten. David Neres doet ze helemaal opveren: de Braziliaan had net al met een fraaie poort uitgepakt, maar prikt hier ook even de 0-2 in. Met die stand is Ajax door.

Real krijgt meer tegenslag te verwerken: in korte tijd zijn de gevaarlijke vleugelaanvallers Lucas Vazquez en Vinicius jr. geblesseerd uitgevallen. De duizenden Nederlandse supporters (naast het volle uitvak hadden nog wel meer mensen met een rood-witte voorkeur incognito plaatsgenomen elders in de voetbaltempel) moesten het ongeloof van hun gezicht halen. Ajax haalt ongeschonden de rust. Real probeert na de pauze flink te stormen, maar tot echte problemen komt het niet. Even na het uur volgt de uppercut.

Noussair Mazraoui weet een bal aan de zijlijn net wel of net niet binnen te houden. Een handjevol schijven later ligt het leer voor Dusan Tadic, die bijzonder fraai uithaalt: 0-3.  Het publiek gaat van achterover leunen naar achterover vallen. We zitten hier historie mee te maken. Toch? Marco Asensio brengt al snel de spanning wat terug door voor 1-3 te zorgen. Nog altijd moet Real er twee maken, maar dat is toch best mogelijk in twintig minuten? Nog voor het uitvak echt de bibbers kan krijgen, een vrije trap op links.

Lasse Schöne eist hem op, natuurlijk hij. Voor de vorm steekt hij een arm op, dat moet een signaal zijn voor de teamgenoten, er staan naast hem nog acht Ajacieden op de Madrileense helft. Ze hadden er net zo goed niet kunnen staan: de Deen veegt de vrije bal schitterend buiten het huiveringwekkend grote bereik van Thibaut Courtois: 1-4! Nu is het klaar en Real weet het: ze moeten er nog drie maken. Op zich kan dat wel in achttien minuten, maar daar is wel geloof voor nodig. Zelfs dat ontbrak. Ajax speelt uit en beleeft in Madrid de beste avond in de 21e-eeuwse clubgeschiedenis.

En daarna?

Bij Real Madrid ging de bezem flink door de ploeg en werd succescoach Zinedine Zidane tot een terugkomst overtuigd. Ajax schakelde ook Juventus uit en sneuvelde op seconden van de Champions League-finale. Het elftal van Ten Hag zal de rest van 2019 heerlijk voetbal blijven brengen, resulterend in het winnen van de dubbel.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.