Twee voor twaalf in de Hofstad…
Winst van VVV-Venlo, winst van FC Twente: de afstand naar de vijftiende plek wordt alsmaar groter en dan komt er zo’n belabberd optreden. Vooral de periode van de 0-1 tot de rust was schikbarend in zijn ideeënloosheid aan groen-gele kant. Het meegereisde publiek zong plagerig over uitbeurten bij Helmond Sport volgend seizoen: langzaam maar zeker zullen ze zich op de Braak inderdaad moeten opmaken voor de komst van ADO. De nacompetitie is vijf punten weg, en dat is ervan uitgaande dat PEC Zwolle zondag niet ook nog wat raapt tegen een Feyenoord dat donderdag met krachten smeet.
… en weet Pardew zijn beste elftal al?
Je kan Alan Pardew verwijten dat hij zijn huiswerk niet op orde heeft, maar om de man te verdedigen: hij is ook met een heel dik pak sommen opgezadeld. Hij dropte opnieuw een drietal nieuwe namen voor het eerst in de basis. Ga er maar aan staan, een niet eens zo smalle selectie met acht versterkingen. Nou ja, versterkingen? Mark Duffy lijkt niet in topconditie en over het optreden van Jordan Spence en Laurens De Bock willen we ook weinig kwijt. Het lijkt aannemelijk dat er volgende week tegen sc Heerenveen weer een andere ploeg staat. Al dat gegoochel helpt niet bij een race tegen de klok.
Recht zo die gaat voor PSV
In september waren het nog de vier ‘cowboys’ die PSV aanvallend kleur moesten geven: snelle spelers die in hoog tempo de verdediging uiteen moesten spelen. Hier in Den Haag moest Sam Lammers als aanspeelpunt fungeren. De jonge spits, net terug van een zware blessure, vulde die rol verdienstelijk in en beloonde zichzelf door de 0-1 vanaf de penaltystip te benutten, al was het krapjes en had hij er best nog een mogen maken. Is de tactische vondst van Ernest Faber een briljant meesterplan? Niet meteen. Is het een tikje opportunistisch? Misschien wel. Het zal ze een zorg zijn na de tweede 3-0 zege op rij. Op de persconferentie waakt Faber vooral voor gemakzucht.
Jacht op plek twee geopend?
In Eindhoven geloven ze nog wel in de tweede plaats. Toon Gerbrands stak op de gangen een verhaal af over de ‘expected goals’ van huidig runner-up AZ: de Alkmaarders zouden veel meer hebben gekregen dan te verwachten is en dat zou nu nog wel gaan blijken. Wel, AZ verloor bij Twente, PSV nadert tot vijf punten. In de wetenschap dat de Alkmaarders de krachten moeten verdelen tussen Eredivisie en Europa, zullen ze zich gesterkt voelen. Over twee weken zal PSV – Feyenoord een belangrijk treffen worden. Is de nieuwe weg van PSV, mét een aanspeelpunt voorin, een fata morgana of heeft Faber echt het pad naar de voorronde van de Champions League gevonden?

