Laatste nieuws
10.05Mike Verweij: ‘Als Shane Kluivert niet speelt bij Barça, is Ajax logische stap’
10.05'De club wil gaan uitbreiden naar 40 duizend plekken en elk jaar Europees voetbal'
10.05Ouaissa wijst op groot verschil bij NEC: 'Vorig jaar was het een beetje saai'
10.00Atlético Madrid wil gewenste aanvallende versterking weghalen bij Barcelona
09.50Uitblinker op tijd fit voor duel met Feyenoord: 'Moeten ze niet onderschatten'
09.45De balans na drie jaar Bosz bij PSV: veel meer goals en Til als meest gebruikte speler
09.30Curaçao in meerdere opzichten de kleinste
09.30Guardiola: 'Salah is één van de beste Premier League-spelers ooit'
09.25'Vloek' voor duel met PSV: 'Of het in de Tachtigjarige Oorlog was, we zien mogelijkheden'
09.20Roda JC breekt met trainer: 'Het was de keuze van de club'
09.20Correia reageert op 'één miljoen-clausule' in contract: 'Dat is super, echt top'
09.20Roda JC legt uit waarom het breekt met Van Dessel
09.10Chery stopt na mislopen WK als international Suriname: 'Trots is groter dan teleurstelling'
09.07Hectische dag voor Boëtius door paspoortgate: 'Het was gissen voor mij'
09.07Kroes rekent af met ‘onwaarheden’ bij Ajax: ‘Hoezo dan? Waarom moet dit zo?’
09.05Sleutelduel tegen Twente voor Ajax en García, die nog niet over zijn positie wil praten
09.05Teleurstelling bij Dordrecht en Kuijt na zeperd tegen Roda JC: 'Play-offs ver weg'
09.00Oppervolksclub RC Lens gaat PSG te lijf met supertrio en pure hartstocht
08.50Pikant weerzien: Lijnders leidt Man City tegen Liverpool door schorsing Guardiola
08.48AD onthult 'verbinder' in paspoortgate: 'Paes gewaarschuwd, maar niet door hem'
08.28Ronaldo direct succesvol bij rentree Al-Nassr: 'Goed om terug te zijn'
08.23Cruijff moet gaan snijden bij Ajax: 'Wijndal, Akpom en Gaaei niet goed genoeg'
08.20FC Twente als ideale medicijn voor zoekende Ajax-spits Weghorst
08.15VI Live: Slot met Liverpool tegen Man City, Barcelona op bezoek bij Atletico
08.15Tussen voetbal en raketten: het leven van Pelle van Amersfoort in Qatar
07.52Bosz deelt mooiste herinnering aan Abdelhak Nouri: 'Dat is wel heel bijzonder'
07.42Doelman hint op PSV-exit: 'Het perspectief bij PSV is volgend seizoen niet daar'
07.30VI Live: PSV hoopt tegen FC Utrecht volgende stap richting titel te zetten
07.30PSV gaat voor vrij zeldzame dubbel tegen FC Utrecht
07.07ADO ruikt titel en kan op Paasmaandag toeslaan: 'Dat is nu binnen handbereik'
07.07Büttner tweemaal trefzeker na formele ontslagbrief: 'Hans, je moet goed lezen...'
06.00Het hardste (en beste) verdedigingsduo ooit: Theo de Tank en IJzeren Rinus
00.02Van Persie geeft concreet voorbeeld van feedback van Advocaat bij Feyenoord

Gisteren

23.57Van Mieghem verwacht met ADO Den Haag de Eredivisie in te gaan
23.57Kroes snapt niets van Farioli-kritiek bij Ajax: 'Was soms niet om aan te gluren'
Resultaten x
Binnenland
Foto:

Hoe Ajax een dramatische winter beleeft

Waar Ajax voor de wintermaanden al kampioen leek en de achtste finale van de Champions League een zekerheidje zou zijn, is alles inmiddels anders. De Amsterdammers werden Europees uitgeschakeld in de Champions League en de Europa League, verloren viermaal in de Eredivisie en verloren veel spelers door blessures. Een terugblik op de dramatische wintermaanden van Ajax.

01-03-2020 12:19 door Krist Stoelwinder

Europese droom is over

Afgelopen donderdag kreeg Ajax maar weer eens een domper te verwerken. De ploeg had een week eerder al pijnlijk met 2-0 verloren op bezoek bij Getafe en dus was de opdracht erg moeilijk. Er moest immers in eigen huis met 3-0 gewonnen worden, voor het bereiken van de volgende ronde. Maar dat scenario kon donderdag al snel de kast in, want na luttele minuten spelen keek Ajax alweer tegen een achterstand aan. Jongeling Danilo Pereira deed alweer snel wat terug en dus gloorde er hoop in de Amsterdamse harten, maar dat bleek onterecht. Getafe kwam eigenlijk geen moment in de problemen en het mag een klein wonder genoemd worden dat Ajax er alsnog met de overwinning vandoor ging, dankzij Carel Eiting.

In het begin van de winter hing de vlag er bij Ajax nog heel anders bij. Lille was net verslagen zeer volwassen verslagen en de Nederlandse recordkampioen had nog één punt nodig voor het bereiken van de achtste finales van de Champions League. Dat punt moest dan gepakt worden in eigen stadion tegen Valencia. Iets wat best mogelijk leek, gezien het feit dat Ajax eerder nog met 0-3 wist te winnen bij de Spanjaarden. Maar zonder onder andere de geblesseerde Quincy Promes en David Neres mistte Ajax aanvallende stootkracht en daardoor kwam het de tegentreffer van Rodrigo niet meer te boven en werd het als beste nummer drie van de Champions League uitgeschakeld.

Foto:

12 punten verspeeld in de Eredivisie

Hoewel de nederlaag tegen Valencia in de Champions League redelijk uit het niets kwam, hadden de Amsterdammers in de competitie al een waarschuwing gekregen. Ajax had vier dagen eerder immers in eigen stadion met 0-2 van stuntploeg Willem II verloren en het leek in die wedstrijd redelijk kansloos. Kort na de eliminatie in het miljoenenbal moest reisde Ajax af naar Alkmaar voor de kraker met AZ. Een Ajax dat inmiddels zoveel spelers mistte dat vrijwel heel Jong Ajax op de bank zat, reisde met weinig vertrouwen af naar de Kaasstad. De mannen van Ten Hag hadden het moeilijk, maar kregen wel goede kansen op de overwinning. Door een fout van Perr Schuurs werd er in de slotfase toch nog verloren.

Na de winterstop kwamen enkele geblesseerden terug uit de ziekenboeg, maar na de eerste wedstrijd tegen Sparta sloten er ook weer een aantal nieuwe aan. Bovendien oogde Ajax ongeïnspireerd en leken de bepalende spelers in een vormdip te zitten. Het verklaart enigzins hoe Ajax in het hoge noorden een 2-1 nederlaag kon leiden. Vooral het middenveld met Ryan Gravenberch, Siem de Jong en Donny van de Beek werd volledig overlopen. Na de Europese blamage bij Getafe volgde voor Ajax het traditioneel lastige uitduel bij Heracles Almelo. In een wedstrijd die uit leek te lopen op een gelijkspel, pakte Heracles dankzij topscorer Cyriel Dessers een kwartier voor tijd alsnog de volle winst.

Foto:

Blessures, blessures en nog eens blessures

Zoekend naar een oorzaak voor de slechte resultaten van de laatste maanden, is het logisch om naar de blessuregolf in de hoofdstad te wijzen. Het begon allemaal in november. Ten Hag leek zijn ideale elftal gevonden en een fris Ajax speelde Chelsea bij vlagen weg. Maar na het duel in Londen raakte David Neres zwaar geblesseerd. Vervanger Zakaria Labyad liet mooie dingen zien, maar raakte tegen Lille eveneens zwaar geblesseerd. Daardoor werd de onervaren Noa Lang opeens voor de leeuwen geworpen.

Dat kwam ook doordat tegen FC Twente topscorer Quincy Promes geblesseerd uitviel. Kort daarna bleek dat Daley Blind een ontstoken hartspier had en voor onbepaalde tijd moest toekijken. De comeback van Promes na de winterstop werd ontsierd doordat sterspeler Hakim Ziyech geblesseerd uitviel. Tegen PSV raakte Promes zelf opnieuw geblesseerd en voegde Joel Veltman zich ook in de lappenmand. En toen kwam er ook nog eens slecht nieuws vanuit De Toekomst. Noussair Mazraoui was bij de beloften uitgevallen. Van het rijtje geblesseerden lijken alleen Promes en Blind inmiddels weer helemaal fit.

Foto:
???????




Aanmelden
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
superelf Laatste: Superelf Fons Groenendijk, linkspoot met fluwelen (trap)techniek
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.