Laatste nieuws
11.00Fred Grim hekelt Ziggo Sport-analisten: 'Itakura verdient meer respect'
10.56Live Transfers: Engelse interesse in Van Hecke, duidelijkheid rond Tomiyasu-deal
10.55Grim troeft Van Persie af: Ajax-trainer legt Feyenoord-zwakte pijnlijk bloot
10.50Deijl kritisch na verlies tegen FC Twente: 'Zo'n wedstrijd moet je niet afleveren'
10.50Studio Voetbal kraakt Feyenoord en prijst Ajax: 'Dik en dik verdiend'
10.50'Grim is de aardige versie van Mourinho, Van Persie een spits met behoorlijk ego'
10.45Perez ergert zich kapot aan één Ajax-speler: 'Wat een acteur is dat!'
10.30Klaverboer (Heerenveen) slaakt diepe zucht: 'Lekker om van het gezeik af te zijn'
10.30Nog één keer genieten: prachtige sfeeractie bij FC Twente voor Enschede-jubileum
10.25Van Persie sneert naar 'counterend' Ajax: 'Feyenoord-PSV, dat is een topwedstrijd'
10.08Klaassen hoopt snel op aanvallendere speelwijze: 'Dat is uiteindelijk wat je wilt'
10.00Eredivisie-flops: Feyenoord hofleverancier met trio én 'kleinzielige' Van Persie
09.57Driessen ziet 'gevaarlijke Feyenoord-cocktail': 'Priske presteerde beter'
09.55Engelse kranten negatief over Bizot, Malen valt op: 'Grotere impact'
09.50Depay met Corinthians via strafschoppen naar Braziliaanse bekerfinale
09.42Van Hanegem richt zich tot 'Ajax-gezinde pers': 'Met kont in de eigen zestien'
09.35Van Hooijdonk verrast door relatie Buijs en Ihattaren: 'Dat vind ik beetje tricky'
09.31Go Ahead Eagles komt tekort tegen FC Twente: 'Het was moeizaam en lastig'
09.30Minder punten dan Priske: 'Bij verlies tegen Heerenveen heeft Van Persie groot probleem'
09.20Van Persie evalueert eigen functioneren iedere dag: 'Ben daar erg tevreden over'
09.17Grim springt in de bres voor Ajax-verdediger: 'Meer respect voor hem tonen'
09.10Nederlandse arbitrage gekraakt: 'Het is topsport en daarin gelden geen excuses'
09.00Voor de fijnproevers: de schitterende steekpass van Valente tegen Ajax
09.00VP's Elftal van de Week: Ajax hofleverancier na zege op Feyenoord in Klassieker
08.55Feyenoord-verdediger zit helemaal stuk in Amsterdam: 'Dit is verschrikkelijk'
08.46Resink bespreekt winters vertrek bij Groningen: 'Uiteindelijk wil ik stap maken'
08.40'Ajax klopt aan bij Bournemouth in zoektocht naar vleugelverdediger'
08.37'Tomiyasu dinsdag gekeurd, Ajax en Japanner mogelijk toch langer met elkaar door'
08.26Italiaanse pers kraakt Napoli, maar ziet Lang strijden: 'De enige met energie'
08.15De dure domper voor NEC: géén top drie door afgekeurde goal in slotfase
08.00Hornkamp verbaast met bijzondere penalty: 'Heb het thuis ook even geoefend'
07.58Ochtendkranten: Voetbalvernuft Ajax, machteloos Feyenoord, argwaan bij PSV
07.45De samenvatting: PSV vergroot gat met Feyenoord na spektakel tegen Heracles
07.34Invallers van Feyenoord en Van Persie zwaar onder vuur: 'Slecht geïnstrueerd'
07.30Lammers kijkt ogen uit bij FC Twente - Go Ahead: 'Ik heb dit nog nooit gezien'
Resultaten x
Binnenland

Interview Frenk Keukens: "Royston brengt een topsportmentaliteit mee"

Na de winterstop won Kozakken Boys vijf wedstrijden achter elkaar. Er leek een uitstekende serie aan te komen, maar de afgelopen weken zat de klad erin en de komende tijd zal de Tweede Divisie logischerwijs stilstaan vanwege het coronavirus. Frenk Keukens (24) spreekt van een seizoen met ups en downs. “Aan de bal zullen we meer moeten brengen.”

17-03-2020 09:00 door Tim Beck

Keukens vertelt dat de defensieve organisatie wel goed staat bij de club uit Werkendam. Na de winterstop is er een aantal dingen aangepast wat betreft de tactiek. “We spelen nu 3-5-2 of 5-3-2. Zoals je het wil noemen. Daardoor hebben we iets meer zekerheid ingebouwd. De organisatie staat, maar aan de bal kan het nog stukken beter. Ik voel me goed in de nieuwe tactiek, maar het maakt me niet zoveel uit waar ik speel. Ik heb linksback gespeeld, rechtsback en in het centrum. Het liefst sta ik rechtsachter, maar het belangrijkste is dat ik altijd speel.”

Keukens, vorig jaar nog uitkomend voor De Treffers, is niet geheel tevreden met de zesde plaats voor Kozakken Boys. Hij kwam afgelopen zomer voor meer naar de club. “Kozakken Boys belde me, terwijl ik al in gesprek was met De Treffers. Maar Kozakken Boys is iets groter in Nederland en draait altijd mee in de top van de Tweede Divisie. We staan nu zesde, dus hebben we nog iets te bewijzen dit seizoen. De wedstrijden leven onwijs op de club en ik wilde ook eens bij een andere club aan de slag in de Tweede Divisie. Ik moet tegenwoordig iets langer reizen, maar dat is geen grote opgave als je het naar je zin hebt.”

Keukens debuteerde voor zijn twintigste al voor De Treffers en na enkele goede jaren mocht hij het proberen in het profvoetbal. Bij Top Oss kwam hij desondanks niet verder dan twee wedstrijden. “Of ik het profvoetbal uit mijn hoofd heb gezet? Wat is uit je hoofd zetten? Als er iets langskomt dan ga je er altijd over nadenken. Maar ik ben er niet dagelijks mee bezig. Het is niet dat ik denk: ik moet dit of ik moet dat binnenkort. Ik heb sinds kort ook een kantoorbaan. Ik ben commercieel medewerker bij mijn oude stageplek. Als profvoetballer was ik altijd buiten, maar uiteindelijk bevalt dit leventje me ook prima.”

Opstomend aan de rechterkant

Royston Drenthe

Met onder anderen Mats van Huijgevoort, Norichio Nieveld en Tyrone Conraad heeft Kozakken Boys nog meer spelers onder contract met een verleden in het profvoetbal. Keukens en bovengenoemde spelers vallen echter in het niet bij ploegmaat Royston Drenthe, die het shirt droeg van Feyenoord, Real Madrid, Everton en Oranje. “Het is toch wel apart om met zo’n iemand te voetballen in de Tweede Divisie. Hij laat zijn kwaliteiten zien en is nu op en top fit. Hij brengt een topsportmentaliteit mee. Dat slaat over op andere jongens.”

Als voorbeeld haalt Keukens aan hoe Drenthe op de training is. Kleine partijtjes moet en zal hij winnend afsluiten. “En iedereen mag het weten als hij heeft gewonnen. Daarmee steekt hij de andere jongens aan. Royston is ook niet naar Kozakken Boys gekomen om lekker te voetballen, want hij wil echt laten zien dat hij het nog kan. Af en toe vertelt hij over zijn loopbaan. Dan zit iedereen te luisteren wat hij heeft meegemaakt bij Real Madrid. De vragen van ons gaan vooral over de wedstrijden tegen Barcelona, Cristiano Ronaldo en Lionel Messi. Hij vertelt zoveel leuke dingen dat ik niet alles kan onthouden.”




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.