Laatste nieuws
07.05De transferzomer van Cambuur: miljoenenklappers, maar veel werk aan de winkel
07.00Van Schaik waarschuwt NEC-fans voor transferzomer: 'Verwacht geen gekke dingen'
07.00Eenhoorn gaat de grenzen verleggen bij Feyenoord
06.00Vreemde eend Arteta en rake corners maken 'Boring Arsenal' na 22 jaar weer kampioen
00.25'Woedende Southampton-spelers overwegen juridische stappen tegen eigen club'
00.15Kraay Jr. stopte carrière na megacheque van De Mol: 'Niet lang over nagedacht...'

Gisteren

23.50Johan Derksen clasht met Chris Woerts in Vandaag Inside: 'Dat is onzin!'
23.49Groot titelfeest bij stadion van Arsenal, felicitaties stromen binnen
23.48Arsenal-spelers vieren uitbundig het kampioenschap met zijn allen
23.46Dolblije Arsenal-spelers en fans vieren eerste titel in 22 jaar
23.45Tottenham tot laatste speeldag in degradatiegevaar na nederlaag tegen Chelsea
23.30Guardiola feliciteert Arsenal en gaat in op toekomst bij Man City
23.20Spurs krijgt pijnlijke dreun in derby: laatste speelronde moet uitkomst bieden
23.20Oranje verrast: nóg een oefenwedstrijd tegen Oezbekistan
23.12VI Live: Arsenal-spelers vieren kampioenschap met zijn allen
23.12'Sensationele' Hato imponeert bij Chelsea: 'Geef Ajax nog veertig miljoen'
23.08Tottenham bibbert na derbyverlies: degradatiespook waart rond voor slotduel
23.05'Veel interesse in Volendam-spelmaker: Deense kampioen al concreet'
23.00Lange wachten Arsenal is voorbij: Gunners kampioen na remise van City
23.00Arsenal voor het eerst sinds 2004 kampioen na gelijkspel Manchester City
22.55Johan Derksen erkent fout: 'Wij hebben journalistiek grote fouten gemaakt’
22.40Zo speelt het Arsenal van Mikel Arteta
22.30Feyenoord komend seizoen met vijf sponsoren op tenue na nieuwe deal
22.29Lange wachten voorbij: Arsenal na 22 jaar weer kampioen van Engeland
22.26VI Live: Tottenham op achterstand op Stamford Bridge
22.25FC Utrecht deelt standpunt rond play-offs: 'Spelen eerst andere wedstrijd'
22.23VI Live: Haaland laat Arsenal-fans bibberen in slotsecondes
22.23Arsenal zeker van landstitel door puntenverlies City bij Bournemouth
22.20Van Hanegem deelt Mourinho-anekdote: 'Hij wist zeker wie ik was'
22.13Slecht nieuws voor Spanje: Fermín lijkt WK te moeten missen na operatie
22.05Weinig interesse onder Ajax-fans voor duel met Groningen in Volendam
21.39VI Live: Arsenal virtueel kampioen, Tottenham in de penarie
21.30'Powerhouse' Saibari moet PSV-recordtransfer worden: 'Zestig miljoen!'
21.27FIFA verkoopt tv-rechten WK in China, gesprekken met India lopen
21.25Southampton na spionage uit finale play-offs Premier League gehaald
Resultaten x
Binnenland
Foto:

Interview Chris Wobben - Wat doet een voetbalcommentator als er niet wordt gevoetbald?

Zijn werk is praten. Veel praten. Moeten we al medelijden hebben met het gezin van voetbalcommentator Chris Wobben? Nee hoor, dat niet. "Ik ben natuurlijk wel een prater, maar ze worden thuis niet gek van me. Die professionele modus van zoveel mogelijk beschrijven hoef ik hier gelukkig niet aan te spreken."

20-03-2020 15:00 door Cas Broxterman

Chris Wobben zit thuis. Veel thuis. Moeten we met hemzelf dan medelijden hebben? Nee hoor, dat ook niet. Hij maakt van thuis werken een sport. "Ik heb net mijn kinderen en een kind uit de buurt aan het werk gezet voor een schoolopdracht", zegt hij deze vrijdagochtend via de telefoon. "Dat is een van de dingen waar ik nu op terugval: het onderwijs. Maar ik moet mezelf wel even opnieuw uitvinden. Ik leef voor het voetbal, de stadions, de interviews. Ik ben mezelf nu gewoon veel aan het terugluisteren om te kijken wat er beter kan."

En wat was de conclusie?

"Waar ik me bij radioverslaggeving (Langs de Lijn, red.) in wil verbeteren, is bijvoorbeeld meer 'in beelden' praten. Ik kan zeggen: 'Hakim Ziyech speelt z'n directe tegenstander uit.' Maar hoe doet-ie dat dan? Kapt hij hem uit? Ik mag best wat meer details geven. Daarnaast luister ik graag terug of ik vaak dezelfde woorden gebruik. Ik zeg bijvoorbeeld regelmatig dat iemand 'een goede bal in huis heeft'. Dat mag van mij wel wat minder."

"Wat ik ook veel doe is tactische analyses bekijken. Ik lees graag stukken van Pieter Zwart van Voetbal International om mezelf te ontwikkelen. Je kunt het als commentator vast ook volhouden door altijd op de vlakte te blijven, maar ik ben juist benieuwd naar wat een coach of een speler drijft. Waarom die beslissing op dat moment? Ik had laatst bijvoorbeeld Real Madrid tegen Manchester City. Real vloog er bovenop. City wist daar even geen raad mee. Op een gegeven moment zie ik Kevin De Bruyne kijken, zo van: bekijk het lekker, ik ga mijn eigen plan trekken En ineens kantelt de hele wedstrijd. Hoe dat dan kan, dat vind ik leuk om te weten, zodat ik het in mijn commentaar kan meenemen."

Een voetballer kijkt om zich te verbeteren niet alleen naar zichzelf. Ook naar Ronaldo of Messi. Hoe gaat dat bij jou?

"Ik ben deze week toevallig zo'n honderd keer getagd in dat filmpje van een Spaanse voetbalcommentator. Hij doet live verslag van wat er in de keuken gebeurt, nu hij noodgedwongen thuis moet zitten. Om beter te worden kijk ik gerust naar wat collega's doen, maar het is ook belangrijk om je eigen stijl te behouden. Ik ga voor de middenweg. Ik ben zelf iemand die tijdens werk altijd hoog in zijn enthousiasme zit. Dat wil ik graag zo houden."

Worden ze thuis niet al helemaal gek van je?

"De wedstrijden zijn altijd in het weekend of doordeweeks in de avond. Meestal ben ik nog twee dagen de deur uit om ergens op een evenement te spreken of iets in die richting. Maar ik ben het dus gewend om doordeweeks overdag veel thuis te zijn. Het is niet zo dat de kinderen mij ineens vaker zien of andersom."

Is het vol te houden, zo zonder voetbal?

"Ik mis het vreselijk, maar het geeft me wel de tijd om wat andere dingen te doen. Ik vergelijk het maar met een junkie: als je verslaafd bent, dan zoek je altijd wel een manier om aan je trekken te komen. Voetbal is nog steeds overal: er wordt weer eens wat over het EK '88 uitgezonden, documentaires genoeg en er zijn voetbalboeken te over. Dit alles is natuurlijk niet te vergelijken met voetbal in een stadion. Ik zoek in deze tijd naar een nieuw ritme om het vol te houden. Dat wil tot nu toe aardig lukken."

Foto: Guillaume Groen




Aanmelden
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.