Laatste nieuws
04.55Oranje werkt oefenduels tegen Noorwegen en Ecuador af in Amsterdam en Eindhoven
02.00Jong PSV geeft zege als vanouds uit handen
00.15Premier League-ster doet bijzonder pijnlijke onthulling: 'Ik heb maar 4 vingers'
00.00Gijp ziet nieuwe Ajax-trainer in de Eredivisie rondlopen: 'Geef hem de kans'

Gisteren

23.59Kramer kent weinig goede herinneringen aan Ajax: 'Heb er niet veel gewonnen'
23.45Van der Gijp steunt trainer in zwaar weer: 'Doe niet zo raar, man!'
23.35'Salah terug in selectie Liverpool na gesprek met Slot'
23.25Cambuur snoept play-offticket af van De Graafschap, debuut Sneijder en goal Neeskens
23.25Omgeving overtuigt PSV'er in keuze voor Curaçao: 'Dit was hét moment'
23.25Aanwinst raakt overtuigd in keuze voor PSV door ploeggenoot: 'Ik wist het gelijk'
23.10Driessen haalt uit naar Ajax-verdediger: 'Kan niet verdedigen en niet voetballen'
23.05Cryptogigant legt 1,1 miljard neer voor Juventus: Agnelli’s zeggen 'nee'
22.55PSV'er overladen met lof door Bosz: 'Hij heeft exceptionele genen'
22.55Driessen fileert Feyenoorder: 'Als je hem zo ziet, lijkt het nergens op'
22.55Vrouwen AZ schakelen Ajax in blessuretijd uit, ook Feyenoord en Hera United door in beker
22.51Dolberg openhartig over leven met suikerziekte: 'Het kost veel om stabiel te zijn'
22.50'Waanzin' bij Ajax over performance coaches: 'Die bepalen wie van het veld moet'
22.45Prachtig: Jessey treedt in de voetsporen van vader Wesley Sneijder
22.30'Bestuursraad grijpt in: prominent lid businessclub Ajax berispt'
22.30'FC Groningen richt pijlen op Zweeds toptalent van AIK'
22.04ADO met de hakken over de sloot tegen Oss, bizarre comeback Roda JC
21.59Jong Ajax verliest weer eens, nu bij MVV
21.56Cambuur pakt periodetitel na houdini-act in blessuretijd tegen Willem II
21.45'Ajax wil verdedigende middenvelder huren, Resink pas in de zomer serieuze optie'
21.10Oude bekenden terug op De Herdgang: Ihattaren volgt Almere met Buijs
21.05Crisis in Rotterdam? 'Als je De Klassieker verliest, dan is er een mini-crisis'
20.44Live Transfers: Lyon wil shoppen bij Chelsea, United zegt nee tegen Ramos
20.39'Oud-PSV-target mag wéér vertrekken: Engels avontuur lonkt ditmaal'
20.34Bosz geeft steun aan opponent: 'Dat is een hele zware taak'
20.24Vuurwerk vanuit leeg uitvak: TOP Oss – ADO tijdelijk gestaakt
20.05Twee Eredivisie-clubs geopperd voor Fitz-Jim: "Zie het zo gebeuren"
20.00Valente: 'Ik vind dat persoonlijk jammer, van mij had de F-Side er bij mogen zijn'
19.40Ajax-speler op de weg terug na blessure: 'Niet voorgesteld toen ik terugkwam'
19.40Kramer foetert op Feyenoord: 'Dat was echt dramatisch, zorgelijk dat je verliest'
19.35Praat mee op VP: De Graafschap - Roda JC Kerkrade
Resultaten x
Binnenland

Wat als... je heel lang moet wachten op een landstitel?

Vind hier de beste Online casinos

Het gaat nog wel even duren. Dat durven we nu wel voorzichtig te zeggen. De komende weken nog gaan we niet voetballen. Veel clubs, ook Liverpool, moeten nog maar even geduld betrachten voor ze kampioen kunnen worden - ervan uitgaande dat het überhaupt nog lukt het seizoen te voltooien. In 1948 heeft het ook even geduurd. Verhaal uit de geschiedenisboeken.

02-04-2020 10:52 door Jan Willem Spaans

De winter van 1947 is één van de koudste geweest in de klimatologische geschiedenis van Engeland. Er kon wekenlang niet gevoetbald worden in stadions die sowieso al niet waren uitgerust met veldverwarming. Toen er eind januari weer een beetje voetbal op gang kwam, vonden The Reds zich op de vierde plaats terug. Vijf punten achter de Wolves. De legendarische Wolves-speler Stan Cullis, die zijn carrière door de oorlog gedwarsboomd had zien worden, nam dat seizoen afscheid en de natie gunde Wolves een landstitel die ze leken te gaan behalen.


Liverpool, getraind door George Kay, won haar volgende vier duels. Maar nog altijd was de achterstand op Wolves vier punten in een groot peloton met ook Blackpool, Stoke City en Manchester United. Zo ging de ploeg het paasweekend in. Nog altijd wordt er met Pasen een dubbele competitieronde in de Engelse competitie afgewerkt, maar toen speelden de profs gewoon drie wedstrijden in vier dagen. De eerste was een 0-0 bij Preston, de tweede een dag later tegen medetitelkandidaat Blackpool. Liverpool kwam 2-0 voor, maar verloor nog met 2-5 en de titelrace leek aan de Reds voorbij te gaan. De bookmakers hadden quoteringen van 100/1 op een landstitel. Met nog acht wedstrijden te gaan hadden ze vijf punten minder dan Blackpool en vier minder dan de Wolves.

Een wederopstanding volgde. De derde wedstrijd in vier dagen was wederom tegen Preston North End. Liverpool won met 3-0, maar de week erop werd het door het kleine Burnley uit de FA Cup geknikkerd. Liverpool bleef het in de competitie sterk doen. Een overwinning op Villa Park was één ding, maar het verslaan van Manchester United was een tweede, belangrijke stap. Op drie mei 1947 gingen The Red Devils er met 1-0 aan door een kopbal van Albert Stubbins.

De stand na die wedstrijd (competitie over 42 wedstrijden)
1. Wolves, 53 punten uit 37.
2. Man United, 51 punten uit 39
3. Stoke City, 50 punten uit 37
4. Liverpool, 50 punten uit 38

Dus de titel was nog ver weg, enkel Man Utd had meer verliespunten. Stubbins scoorde de week erop een hattrick op The Valley, toen Liverpool met 1-3 won bij Charlton Athletic terwijl titelconcurrent Stoke City dit moment koos om sterspeler Stanley Matthews aan Blackpool, dat uit de race gevallen was, te verkopen. Helaas voor hen was er een tegenvaller toen de Reds op het veld van Brentford een punt verspeelden, het werd 1-1 in West-Londen en sterspeler Bob Paisley was geblesseerd geraakt. Nu stonden Liverpool en Stoke op 53 punten, een puntje achter Man United en de Wolves.

De laatste twee duels waren uitwedstrijden. Een potje op Highbury en de lastige uitwedstrijd bij de Wolves moesten de titelkansen levend houden. Bij Arsenal werd knap met 1-2 gewonnen en zo kwam men twee punten voor Stoke en ééntje voor de Wolves en Man United. Maar toch leek Stoke de favoriet, zij stonden dan wel twee punten achter, maar hadden het betere doelsaldo en een wedstrijd tegoed. Dus zelfs de laatste competitiewedstrijd op Molineux op 2 juni zou de titelrace niet beslissen.


Liverpool speelde matig in een bloedhete wedstrijd, maar had het geluk aan haar zijde en won 1-2 door een prachtige goal van Stubbins. De dramatiek van deze ontknoping zat hem in de winterse afgelastingen. Stoke City had ook gewonnen en moest nog een wedstrijd inhalen bij Sheffield United, op Bramall Lane. Bij winst zou die ploeg toch nog kampioen worden. Echter was er op de avond van de inhaalwedstrijd, 14 juni, geen afvaardiging van Liverpool bij het duel. Er was immers het jaarlijkse post-seizoentoernooi om de Liverpool Senior Cup-duel met Everton. Maar daar hield niemand zich mee bezig. Toen de stadionspeaker omriep dat Stoke City met 2-1 had verloren was er een zogenaamde pitch invasion op Anfield om de vijfde landstitel in de clubhistorie te vieren.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.