Laatste nieuws
11.45Marciano Vink maakt zich ontzettend kwaad: sloffen op het veld bij Ajax - FC Twente
11.32Ajax had moeite met sleutelspelers FC Twente: 'Beste Eredivisie-team van 2026'
11.28Ajax zag 'beste rechtsback van Nederland' over hoofd: 'Geef zo'n gozer de kans'
11.21Kraay ziet ideale club voor Saibari: 'Wat was hij verschrikkelijk goed'
11.16VI Live: Go Ahead en PEC Zwolle maken opstellingen IJsselderby bekend
11.15Aangeslagen Veerman: "Hij zit huilend in de kleedkamer en ik kan wel meehuilen"
11.15Praat mee op VP: Go Ahead Eagles - PEC Zwolle
11.15Urgentie ontbreekt in Amsterdam: 'Ajax was next level slecht'
11.05'We gaan Sterling zeker niet onderschatten, hebben veel respect voor hem'
11.00'Natuurlijk is er geen wanbeleid bij Ajax, je ziet verbeteringen'
11.00Europese droom AZ leeft: dit zijn de kwartfinales van de Conference League
10.58Zerrouki richt zich tot Twente en Ten Hag: 'Maar Feyenoord is er ook nog'
10.48Simeone vraagt arbitragecomité om uitleg na omstreden VAR-ingreep in topper
10.48'Toekomst Arbeloa bij Real Madrid is afhankelijk van de Champions League'
10.40Ihattaren fel toegesproken: 'Met deze kwaliteiten niet nog een jaar bij Fortuna'
10.40'Hoe kan iemand ineens 60 miljoen waard zijn?'
10.32Schreuder vol lof: 'Dé key player, zet hem bij Bayern en hij draait lekker mee'
10.30'Suray is de surprise van Go Ahead'
10.22Van Hanegem krijgt compliment: 'Denk dat Slot er blij mee is dat je dat zegt'
10.18Wrange gevoelens bij Ajax: 'Dat zijn nu beste spelers in opleiding van Feyenoord'
10.12Ajax-huurling schittert voor FC Groningen: 'Het kan een mooi einde worden'
10.01Yamal neemt niet deel aan Barça-feest: 'Hij was een beetje boos'
10.00Tegenvallende Sterling moet zich nu laten zien bij Feyenoord: kan hij het nog?
10.00'Moneytime' voor FC Groningen: 'Je moet pakken wat je pakken kan'
09.52Vaessen opgelucht na paspoortgate: 'Wie ben ik om het iemand kwalijk te nemen?'
09.52Garcia deelt blessure-update bij Ajax: 'Hij zal er als eerste weer bij zijn'
09.39Haller terug op weg bij FC Utrecht: 'In mijn hoofd zat het gewoon niet goed'
09.32Chery laat paspoortkwestie achter zich: 'Mijn familie werd er wel onzeker van'
09.30De Blatter-beslissing die zorgde voor een rode kaarten-regen
09.28Zelfspot bij Bosz: 'Wennen? De man die nooit prijzen pakt...'
09.24Vermoedelijke opstelling Feyenoord: Van Persie twijfelt over Hadj Moussa en Deijl
09.20Belangrijk duel in vrouweneredivisie: PSV heeft fitte voorhoede, Ajax gretige jonkies
09.20PSV wordt zondag graag kampioen, maar treurt om Schouten: 'Desnoods til ik hem op platte kar'
09.17García geeft blessureupdate over Tomiyasu, Fitz-Jim en Klaassen
09.07'Het WK met Oranje valt in m'n vakantie, maar ik heb een annuleringsverzekering'
Resultaten x
Binnenland
Foto:

Het droomelftal in de 21e eeuw van... Feyenoord

In weken als deze waarderen we meer dan ooit wat we hebben gezien. In het stadion, op Studio Sport of in de kroeg. We vinden het leuk om de Eredivisie een Mickey Mouse League te noemen, maar er liepen toch heel wat aardige ploegjes rond. Daarom beginnen we met iets nieuws: we maken per ploeg de sterkst mogelijke opstelling sinds 2000. Let op: we bedenken hoe sterk ze in die tijd bij hun club waren - bijvoorbeeld Jari Litmanen komt dus niet meer in aanmerking. Als derde club komt Feyenoord aan bod!

16-04-2020 14:00 door Jan Willem Spaans

Doel en verdediging

Op doel is er genoeg keuze. Feyenoord wisselde regelmatig van keeper, maar onder de Rotterdamse lat stond toch niet vaak iemand van wereldklasse. Edwin Zoetebier en Brad Jones waren de doelmannen bij de grootste triomfen van de Kuipclub deze eeuw, maar zijn dat nou topkeepers? Wij kiezen voor Jerzy Dudek, later bij Liverpool en Real Madrid in dienst. Dan moet je toch iets kunnen, nietwaar? Linksachter nemen we graag Giovanni van Bronckhorst, zonder een seconde te hoeven nadenken. Gio was linksback van het zilveren Oranje in 2020 en was al die tijd een voorbeeldig Feyenoorder. Als eerste centrumverdediger kunnen we moeilijk om Stefan de Vrij heen. De rustigste jongen in het profvoetbal is intussen uitgegroeid tot een stopper van wereldklasse, en dat tekende zich in Rotterdam al aan. Naast hem Patrick Paauwe. Die speelde ook graag als middenvelder, maar won de UEFA Cup als centrumverdediger. Genoeg gezegd, dunkt ons. Rechtsback is een beetje een pijnpunt: niemand speelde die positie echt lang sinds 2000. We kiezen Rick Karsdorp, rechtsachter in het kampioensteam. Kunnen we ons niet echt een buil aan vallen, toch?

Middenveld

We beginnen met Paul Bosvelt. Voorlopig is Feyenoord de laatste Nederlandse club die een Europese prijs won, en het ziet er toch niet naar uit dat er heel snel een andere ploeg uit ons land met een beker staat te pronken. In dat elftal was Bosvelt de aanjager op het middenveld die zijn plek dus meer dan verdient. Naast hem zetten we Shinji Ono, gewoon omdat het zo’n schitterende voetballer was. De balkunstenaar deed zulke mooie dingen, dat willen we graag nog een keer zien. We maken de linie af met Tonny Vilhena. Natuurlijk is hij niet zo’n goede voetballer als bijvoorbeeld Georginio Wijnaldum, maar hij betekende wel meer voor Feyenoord door zijn rol in het kampioensteam. Op loyaliteit verdient hij zijn plekje in dit elftal.

Aanval

Natuurlijk zullen ze ruzie maken over de vrije trappen, maar we kunnen er toch niet om heen. Ten eerste dus Pierre van Hooijdonk. De Brabander schoot Feyenoord met zijn geniale vrije trappen bijna alleen naar de UEFA Cup, dat megasucces in 2002. Hoe groter het podium, hoe beter Pi-Air. Kijken of hij vrede kan stichten met Robin van Persie, om wie we niet heen kunnen (en willen). Van Persie is de meest getalenteerde voetballer die in De Kuip heeft rondgelopen sinds, sinds heel lang. Sinds Johan Cruijff? Wie zal het zeggen. Om te voorkomen dat die twee echt oorlog gaan krijgen kunnen we vredesduif Dirk Kuijt om hen heen laten scharrelen. En pas op, de Katwijker schoot ook gewoon regelmatig met scherp. Aardige voorhoede, dunkt ons.

Opstelling: Dudek, Van Bronckhorst, De Vrij, Paauwe, Karsdorp, Bosvelt, Ono, Vilhena, Van Persie, Van Hooijdonk, Kuijt




Aanmelden
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.