Laatste nieuws
16.15'Selectie Manchester United helemaal klaar met kritiek van clubicoon Paul Scholes'
16.08Duidelijkheid voor Ajax en Feyenoord: KNVB stelt Klassieker-scheidsrechter aan
16.05Grote lof voor PSV'er van Bosz: 'Zorgt ervoor dat we blijven voetballen'
16.00'FIFA dwingt Europese clubs tot betalingen aan Rusland, PSV kreeg Til-ultimatum'
15.56Controverse in Seattle: Iran en Egypte spelen 'Pride Match' op WK
15.45Ajax moet drie steunpilaren missen in Champions League-duel met Qarabag
15.45Weghorst ontbreekt in selectie Ajax voor Champions League-duel met Qarabag
15.45PSV-trainer Bosz bewondert 'tegenpool' Simeone: 'Hij moet iets bijzonders hebben'
15.40'Ik heb nog één droom, nu deze operatie ondergaan en focussen op mijn WK-missie'
15.30Nog één keer: Kento Shiogai bezorgd NEC drie punten met laat doelpunt
15.30Oranje oefent tegen Haalands Noorwegen en Ecuador in aanloop naar WK
15.25Verweij ziet Grim seizoen afmaken bij Ajax: 'Directeur zal tijd moeten krijgen'
15.25De beelden: Go Ahead-verdediger Deijl maakt zéér knullig eigen doelpunt tegen AZ
15.04Nederlands elftal vult weg naar WK 2026 in en maakt oefentegenstanders bekend
15.00Oranje het doel: 'Als je bij PSV speelt is dat heel normaal'
15.00Uit het oog, maar niet uit het hart: deze spelers kwamen uit voor PSV én Atlético
14.50Driessen heeft hard advies voor Slot: 'Hij is de bestbetaalde Liverpool-speler'
14.46Weet Ajax zijn eerste punten te pakken deze campagne?
14.45'Liverpool steunt Slot: Salah buiten selectie voor duel met Internazionale'
14.45Met welke elf spelers zou jij starten tegen Qarabag FK?
14.35Bosz deelt 'bewondering' voor tegenstander: 'Hij heeft iets heel bijzonders'
14.35Groningen-clubicoon nu technisch directeur: 'Zou Resink graag bij mijn club zien'
14.15PSV-aankoop Wanner imponeert El Ahmadi: 'Hij heeft wat weg van Ødegaard'
14.15'Dick Schreuder zou heel goede trainer voor Ajax zijn qua voetbalfilosofie'
14.09Ajax toont interesse in transfervrije Tomiyasu
14.05VP-Voetbalkantine: 'Ajax moet werk maken van de komst van Tomiyasu'
14.02De beelden: prachtig eerbetoon voor David di Tommaso in Galgenwaard
13.55Driessen mengt zich in Timber-discussie: 'Bijlow zijn contract loopt ook af'
13.45Italiaanse kranten zijn unaniem over Noa Lang na topper Napoli - Juventus
13.40Verweij gaat in op geruchten rond Tomiyasu: 'Is bij Ajax aangeboden, maar...'
13.12Zomeraanwinst PSV gaat in op geruchten: 'Nooit iets gehoord over Real Madrid'
13.00Eredivisie-degradant weet niet te imponeren: 'Poep in de broek, lijkt soms wel'
12.55Til blikt lachend terug naar bizar opstootje tussen Slot en Simeone
12.45Liverpool-icoon neemt het op voor Slot: 'Salah heeft zichzelf voor gek gezet'
12.45'Ajax ruikt kans bij Bayern München: talentvolle aanvaller mag vertrekken'
Resultaten x
Binnenland

Interview Roy Makaay, Champions League-recordhouder: "Ik zet het niet op mijn CV"

Roy Makaay maakte op 7 maart 2007 het snelste doelpunt in de Champions League. Dat deed hij als spits van Bayern München in de return van de achtste finale tegen Real Madrid. Met plezier denkt Makaay terug aan die avond. Vooral omdat Real met 2-1 werd verslagen. "Anders had dat record voor mij geen waarde gehad."

17-07-2020 12:00 door Sander Berends

"Het record zet ik niet op mijn cv, maar het is leuk om het nog altijd in handen te hebben", vertelt Makaay in de nieuwste editie van ELF Voetbal, die vorige week is verschenen, tegenover medewerker Guus Hetterscheid. De extra dikke zomereditie kent als thema Nederlandse voetbalrecords. Als maker van het snelste Champions League-doelpunt in de historie kan Makaay niet ontbreken.

Verre hoek

De 10,12 seconden bij Bayern - Real Madrid staan hem nog helder voor de geest. "Real nam de aftrap en de bal ging naar Fernando Gago, die vervolgens Roberto Carlos aanspeelde. Hij nam de bal niet goed aan, waarna Hasan Salihamidzic goed onderschepte. Hij dribbelde even en zag mij de zestien ingaan. Ik kreeg de bal en schoot zonder op te kijken in de verre hoek."

"Dat ging op de automatische piloot, op instinct. Gelukkig was het schot hard en zuiver genoeg om Iker Casillas te passeren. Ja, zo'n start was heerlijk en gelukkig leverde ik zo ook een bijdrage aan de overwinning op Real en het bereiken van de kwartfinales. Dat gaf het record glans. Anders had het voor mij geen waarde gehad."

De 2-1 zege was voldoende na de 3-2 nederlaag van Bayern in Madrid. "Mark van Bommel maakte in Bernabéu in de blessuretijd de 3-2. Dat gaf ons een boost op weg naar de return. Ik weet nog dat Mark de Real-supporters met een armgebaar uitdaagde bij het juichen. Dat deed wat stof opwaaien in de media en zo werd de spanning extra opgebouwd voor de return", waarna Makaay schetst hoe en wat er allemaal gebeurde.

Eigen biertje

De voormalige spits vertelt in het interview in ELF Voetbal ook over het moment dat hij dacht het moment kwijt te zijn, hij blikt uitvoerig terug op zijn tijd bij Bayern München ('de eerste keer in zo'n Lederhose denk je: moet dat nou?'), zijn vertrek na vier seizoenen, zijn toekomst en zijn eigen biertje dat onlangs op de markt is verschenen: MR. HAPJ. "De reacties waren positief. Maar eigenlijk is ons motto dat we het vooral zelf lekker moeten vinden."

In de Recordspecial van ELF Voetbal zijn naast het artikel met Roy Makaay ook veertien andere interviews te lezen met recordhouders zoals Jan Jongbloed, Hans Kraay jr., Patrick Pothuizen, Koos Waslander, Hans Venneker, Afonso Alves en Nico van Zoghel. Ook drie grote verhalen over records.

De Recordspecial van honderd pagina's is ook online te bestellen. In een minuutje gebeurd. Vind hier de informatie. Een abonnement is helemaal gemakkelijk. Doe dat hier! Zoek je eigen welkomstgeschenk uit. Veel leesplezier!




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.