Laatste nieuws
20.08Perez springt in de bres voor Van Persie: 'Hij is echt een trainerstalent'
20.00Live Transfers: AC Milan wil ervaren spits als vervanger van geblesseerde Giménez
20.00Praat mee op VP: Manchester United - AFC Bournemouth
19.47Excelsior Maassluis - Ajax 'risicowedstrijd': 'Het blijft regio Rotterdam'
19.45'Feyenoord durft verantwoordelijkheid voor ontslag Van Persie niet te nemen'
19.45Praat mee op VP: AS Roma - Como
19.28Kersvers kampioen Inter Miami vindt opvolger stoppende Alba in Spanje
19.20'Manchester City wil Slot en Liverpool aftroeven in strijd om gewilde verdediger'
19.20Terry kampte met mentale klachten na CL-finale: 'Ging van alles door mijn hoofd'
19.05Driessen kraakt Feyenoorder na Klassieker: 'Alleen maar negatief aan het coachen'
19.05Suriname verwacht groen licht: 'Speler met uitzonderlijke kwaliteiten'
19.00Buijs laakt Fortuna en prijst Ihattaren: 'Andere jongens ver onder zijn niveau'
19.00Vermoedelijke opstelling PSV
18.55Van Hanegem irriteert zich tijdens Klassieker: 'Zat heel Nederland op te wachten'
18.38Van der Gijp laakt Van Persie na Klassieker: 'Of hij kraamt onzin uit'
18.30Vermoedelijke opstelling PSV: Bosz geeft jeugd de kans in KNVB Beker
18.20Driessen ziet 'opvallende' actie Van Persie: 'Grim maakte er een bespreking van'
18.09'Einde kalenderjaar bij Feyenoord: liesblessure volgende issue voor Rotterdammers'
18.00Ajax-fans verbaasd door media-optreden Van Persie: 'Hij is gewoon niet geschikt'
17.43Mislintat ontslaat technisch directeur op dag één van nieuwe klus in Duitsland
17.40'Valente-light' breekt door bij Ajax: 'Hij voetbalt verschrikkelijk makkelijk'
17.21'Rotterdam haalt opgelucht adem: blessure uitblinker Valente lijkt mee te vallen'
17.20Zwakke punt Feyenoord tegen Ajax aangewezen: 'Hij was de enige die dat wel deed'
17.15Kik Pierie (25) keert eenmalig terug uit voetbalpensioen: 'Ik kon geen nee zeggen'
17.15'Zorgen voor Ten Cate: FIFA overweegt Suriname uit te sluiten voor play-offs WK'
17.00Transferoorlog aanstaande: Simeone wijst droomtarget aan bij Atlético Madrid
17.00VP-Voetbalkantine: 'Met Regeer heeft Ajax geen nieuwe nummer 6 nodig'
16.40Weet Ajax zijn vijfde zege op rij te boeken?
16.40Lege F-Side bevalt goed in Amsterdam: 'Wat een rust en gezelligheid'
16.40Tomiyasu gearriveerd in Amsterdam, dinsdag medische keuring
16.39Met welke basiself zou jij aftrappen in Rotterdam?
16.38KNVB zet Vos op bekerwedstrijd Ajax
16.30De Mos beoordeelt PSV: 'Alle complimenten zijn volkomen terecht, maar...'
16.16Must see: Bassey (ex-Ajax) gaat viraal in Engeland na bizarre actie voor Fulham
16.00Fans Ajax unaniem over Klassieker-ster: 'Komen heel wat miljoenen voor binnen'
Resultaten x
Binnenland

Wat staat er nog op het spel in de Eredivisie?

Er zijn nog drie speelronden te spelen in het lopende Eredivisie-seizoen. Ajax stelde vorige week in eigen huis het kampioenschap veilig. Ook de topscorerstitel lijkt vergeven: Giorgos Giakoumakis heeft zeven doelpunten voorsprong op Donyell Malen. Waar moeten we nog wel op letten in de resterende wedstrijden?

06-05-2021 16:00 door Nick Dierckx

Tweede plaats

Achter Ajax gaat ook de nummer twee van de Eredivisie de Champions League in. PSV staat daar momenteel met 65 punten, op de voet gevolgd door AZ met 64. Om de Eindhovenaren nog in te halen zal AZ Alkmaar moeten afrekenen met Fortuna Sittard (thuis), FC Groningen (uit) en Heracles Almelo (thuis), hopende dat PSV ergens punten verspeeld. Dat zou dan moeten gebeuren tegen Willem II (uit), PEC Zwolle (thuis) of FC Utrecht (uit). Een spannende race met als inzet: Champions League-miljoenen.

Europese play-off

De nummers drie en vier van de Eredivisie ontvangen een Europees ticket. Deze zijn momenteel gereserveerd voor AZ Alkmaar en Vitesse. Zeker Vitesse zal de annuleringsverzekering niet meer nodig hebben; zij staan vijf punten voor op nummer vijf Feyenoord. De nummers vijf tot en met acht strijden voor het laatste Europese ticket. Voor Feyenoord, FC Utrecht en FC Groningen is een plaats in deze play-off nagenoeg zeker. Voor de laatste plaats in de play-off is het dringen. Heracles Almelo (42 punten) staat daar momenteel, maar Sparta (40) en Fortuna (40) zitten op het vinkentouw.

Hoewel Heracles momenteel het ticket in handen heeft, lijken zij nog het lastigste programma voor de boeg te hebben. De Heraclieden moeten nog naar streekgenoot FC Twente en AZ. Tussendoor spelen ze een thuiswedstrijd tegen Feyenoord. Sparta speelt nog tegen Vitesse (thuis), FC Utrecht (thuis) en gaat in de laatste speelronde op bezoek in Friesland. Fortuna Sittard wacht nog ontmoetingen met AZ (uit), Vitesse (thuis) en degradatiekandidaat Willem II (uit). Een spannende strijd om het laatste ticket lijkt gegarandeerd.

Degradatieplaatsen

Onderin vindt misschien wel de spannende strijd plaats. Door de overwinning van ADO Den Haag op Feyenoord afgelopen weekeinde is er nog een sprankeltje hoop in de Residentiestad, wat de strijd om degradatie nog spannender maakt. Voor het eerst zullen twee clubs direct afdalen naar de Keuken Kampioen Divisie. Die twijfelachtige eer is momenteel weggelegd voor VVV-Venlo (22 punten) en ADO Den Haag (19). Daarboven staat FC Emmen op 24, dat met een weergaloze reeks directe degradatie voorlopig achter zich heeft gelaten. In Waalwijk en Tilburg kan ook nog niet gerust geslapen worden, want met respectievelijk 26 en 25 punten kan er nog van alles gebeuren.

Het programma van de degradatiekandidaten:

RKC Waalwijk (26 punten): VVV-Venlo (u), FC Twente (t) en Feyenoord (u)
Willem II (25 punten): PSV (t), ADO Den Haag (u) en Fortuna Sittard (t)
FC Emmen (24 punten): FC Groningen (t), SC Heerenveen (t) en VVV-Venlo (u)
VVV-Venlo (22 punten): RKC Waalwijk (t), Ajax (u) en FC Emmen (t)
ADO Den Haag (19 punten): PEC Zwolle (u), Willem II (t) en FC Twente (u)

Nog genoeg spanning om er goed voor te gaan zitten!
 




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.