Laatste nieuws
20.41Saibari en Salah-Eddine in WK-selectie Marokko, Ajax- en Feyenoord-parel vallen af
20.29Targhalline en El Karouani ontbreken in WK-selectie Marokko
20.20KNVB wijzigt regels: clubs met licentieproblemen mogen seizoen altijd uitspelen
20.14Vardy (39) weet van geen ophouden: 'Spits aast op terugkeer naar Premier League'
20.10Clubicoon en tweevoudig Gouden Bal-winnaar Putellas vertrekt bij Barcelona
20.08Kieft vergelijkt oud en modern topvoetbal: 'De echte toppers hadden meegekund'
20.07'Álvarez weigert contract te verlengen en informeert Atlético over vertrekwens'
20.07'Door Barcelona begeerde Álvarez informeert Atlético over vertrekwens'
20.00Ajax-fans zijn helemaal klaar met twee spelers: 'Ze moeten meteen weg!'
20.00Dit zijn de winnaars van de speciale VI-poule in Fantasy Premier League
19.53Tweevoudig Ballon d'Or winnaar Putellas vertrekt na 14 jaar bij Barcelona
19.50Praat mee op VP: AS Saint-Étienne - OGC Nice
19.41Lijnders looft topmanagers bij City-vertrek: 'Hij de chirurg, Klopp de psycholoog'
19.14Geen Van Domselaar en Miedema bij Oranjevrouwen, ervaren vijftal keert terug
19.13'Real Madrid voorkomt transfervrij vertrek van basisspeler op het laatste moment'
19.12'Rüdiger hakt knoop over toekomst bij Real Madrid door'
19.07'Juventus droomt van hereniging: Spalletti wil Liverpool-ster naar Turijn halen'
19.00Feyenoord maakt komst Dévy Rigaux wereldkundig
19.00Noa Vahle heeft verklaring voor oefeninterland tegen Oezbekistan vlak voor WK
19.00Marokko met Saibari, Mazraoui, Salah-Eddine en Amrabat naar WK, geen Ziyech
18.44Oranje zonder Van Domselaar tegen Ierland en Polen
18.35Voetbalbond van Curaçao neemt fel afstand van Johan Derksen: 'Niets mee te maken'
18.34'Wolfsburg moet met Thiago Silva en zonder clublegende terugkeren naar Bundesliga'
18.00'Trainers als Arteta en Guardiola doen denken aan sekteleiders'
17.57Ook Lijnders vertrekt in kielzog Guardiola bij Manchester City
17.55Nederlandse avonturier verlengt in voetbalgek Indonesië: 'Ontzettend blij'
17.45Vitesse deelt geweldig nieuws: club officieel in handen van regionale ondernemers
17.45Onverwachte WK-kandidaat voor Oranje: 'Hij zet als een bezetene druk'
17.40Dubbel goed nieuws voor Vitesse: aandelen overgedragen en meer zekerheid
17.40Vitesse zet volgende stap: aandelen in handen van regionale ondernemers
17.40Vitesse zet volgende stap: aandelen in handen van Sterkhouders
17.25AS Roma komt met nieuws over Malen na geweldig half jaar in Italië
17.16Drie genomineerden voor prestigieuze Rinus Michels Award bekendgemaakt
17.15Beginnend trainer Brugge mag bij Telstar met het juiste dna grote schoenen vullen
17.15Summerville of Lang bij Oranje? 'Voor mij is Summerville een no-brainer'
Resultaten x
Binnenland
Foto:

Voetbal in de Verenigde Staten

Met het EK in het verschiet zouden we bijna vergeten dat er nog een wereld buiten Europa is. Op de Zuid-Amerikaanse deelnemers Uruguay, Argentinië en Brazilië na hadden we voor de meeste niet-Europese landen tijdens de afgelopen WK’s nauwelijks wat te vrezen. Ook het nationaal team van de VS bezorgde het Nederlandse mannenteam tot nu toe weinig problemen. Het vrouwenteam van de VS is als regerend Wereldkampioen op elk toernooi wél de absolute favoriet zoals over anderhalve maand op de Olympische spelen. Ook op het gebied van andere sporten behoren de nationale teams van de VS tot de meest gevreesde ploegen.

31-05-2021 08:00 door Redactie ELF Voetbal

Opkomst professioneel voetbal in niet-Europese landen

Voetbal is niet alleen de populairste sport in Europa, maar ook ter wereld. Meer en meer clubs zullen in de toekomst hun intrede doen in het WK. Terwijl tot en met 1978 slechts zestien teams deel konden nemen, hebben beslissingen van de Wereldvoetbalbond FIFA ertoe geleid dat op het WK van 2022 in Qatar maar liefst het dubbele aantal landen mee mag doen en op het WK van 2026 zelfs 48 landen een startbewijs krijgen toebedeeld.

Populariteit van de voetbalsport in de Verenigde Staten van Amerika

In Amerika maakt sport een belangrijk deel uit van de cultuur. Over het algemeen presteren de Amerikanen ook nog eens goed op het gebied van veel sporten, zo ook in het voetbal. Fans van het vrouwenvoetbal zullen zich het moment ongetwijfeld herinneren waarop de Amerikaanse voetbalvrouwen ons Nederlands team wisten te verslaan in de WK-finale van 2019. Of het mannenteam net zoveel kans van slagen heeft tijdens het volgende WK valt nog te bezien. Het nationaal mannenteam van de VS weet in ieder geval elk jaar ver te komen in de CONCACAF Gold Cup, waaraan landen uit Noord-Amerika, Centraal-Amerika en het Caribisch gebied deelnemen. Maar liefst zes maal schreef de USA de titel op haar naam.

Het ESTA aanvragen

Wanneer de corona-maatregelen het toelaten kun je een wedstrijd van de Gold Cup in de VS bezoeken om te zien of het nationaal team van de VS in staat is gas tegen te geven tijdens het WK van 2022 in Qatar. Sportliefhebbers die in de VS een voetbalwedstrijd willen bijwonen, zullen een aantal voorbereidingen moeten treffen. Zo is het verstandig om, voordat je concrete plannen maakt en tickets voor een wedstrijd aanschaft, alvast het visum Amerika of het ESTA aan te vragen. In steeds meer landen voldoet een elektronische reistoestemming. Terwijl je voorheen nog naar het consulaat of de ambassade moest om een visum aan te laten brengen in je paspoort, kun je tegenwoordig voor meer dan veertig landen een elektronische aanvraag indienen.

Amerika beschikt over een van de meest uitgebreide visumsystemen ter wereld. Er zijn meer dan 185 visa om uit te kiezen. Voor Nederlandse en Belgische reizigers bestaat er echter nog een andere optie die hen in staat stelt visumvrij te reizen: het ESTA. ESTA staat voor ‘Electronic System for Travel Authorization’. Er zijn veel voordelen verbonden aan het ESTA. Ten eerste is het ESTA makkelijker aan te vragen. De aanvraagprocedure verloopt online en nadat je het aanvraagformulier hebt ingevuld hoeven er geen aanvullende documenten meer aangeleverd te worden. Aanvragen worden ook sneller verwerkt en het ESTA is ook nog eens goedkoper dan een visum Amerika. Na toekenning kun je negentig dagen aaneengesloten in de Verenigde Staten verblijven, waardoor je je reis uit kunt breiden met een bezoek aan een wedstrijd van een andere populaire sport of bijvoorbeeld een roadtrip door Amerika.




Aanmelden
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.