Laatste nieuws
00.20Verhit moment in Klassieker: Wijndal en Hadj Moussa ontvangen geel na opstootje
00.15Overmars staat door Nederlanders voor uitdaging bij Antwerp: 'Einde van tijdperk'
00.15Toptalent wijst Ajax keihard af: 'Tuurlijk was het moeilijk om nee te zeggen'
00.01'Opvallend: 32-jarige kan 'droomtransfer' maken door interesse Inter en Juventus’
00.00De beelden: 'Mister 1-0' opent score voor Ajax in Klassieker en loopt hoofdwond op

Gisteren

23.49Van Hooijdonk kritisch na interview Van Persie: 'Vind dit een rare uitspraak'
23.48Van Polen spot Eredivisie-parel: 'Hij kan mee bij top drie, een complete speler'
23.44Reactie na grote racisme- en seksisme-rel: ‘Hij is verkeerd geïnterpreteerd'
23.40'Chelsea kaapt transfer en gaat zich versterken met WK-smaakmaker'
23.30'Trotse Ajacied' Klaassen: 'Zelfs de grootsten der aarde spelen in een laag blok'
23.18Afellay ziet reden voor 'crisis' Feyenoord: 'Hoe ga je dan een wedstrijd winnen?'
23.17Van Hooijdonk ziet 'opportunisme' bij Ajax rondom Grim: 'Wat ze moeten doen...'
23.15Jan Mulder kan ogen niet geloven: 'Het was nauwelijks te verdragen'
23.03Real Madrid spoelt kater van twee nederlagen op rij weg met zege bij Alavés
22.59Real herpakt zich met nipte zege op Alavés en houdt koploper Barça in zicht
22.25Perez wijst 'hét mannetje' in Klassieker aan: 'Zijn beste wedstrijd in Ajax-tenue'
22.15Irritatie bij Timber na vraag van NOS: 'De reden dat jij daar staat en ik hier'
22.15Inter profiteert van falende concurrentie en verovert koppositie in Italië
22.11Oosting-effect in België bij Antwerp: 'Hij is beresterk, supersnel én explosief'
22.10Opmerkelijke beelden: Janssen wordt naar de grond gewerkt door eigen teamgenoot
22.10Blessurezorgen bij Feyenoord na nederlaag tegen Ajax: 'Is geen excuus, maar...'
22.00VP-Voetbalkantine: 'Ajax gaat hoger eindigen dan Feyenoord in de Eredivisie'
21.55Perez ziet parel bij Ajax - Feyenoord: 'Hij was de beste van allemaal'
21.55Feest in Amsterdam: Ajax-fans gaan na Klassieker-zege los in Johan Cruijff Arena
21.49Engelse pers ziet Nederlander schitteren bij Sunderland: 'Zo'n sterk aanspeelpunt'
21.40Live Transfers: Vlahovic maakt Serie A-transfer, ontwikkelingen rond El Karouani
21.38Van Polen ziet vertrouwen terugkeren bij Ajacied: 'Hij komt in zijn kracht'
21.35Grim countert Ajax-sneer van Van Persie: 'Daar gaat het volgens mij om'
21.30Interesse in FC Utrecht-uitblinker: 'Een drukke kerstvakantie? Ik denk het ook'
21.20Van Persie trots op Feyenoord ondanks zeperd tegen Ajax: 'Maar dat is klote'
21.20Lach, enthousiasme en jeugd terug bij Ajax: moet Grim blijven als trainer?
21.15Jan Boskamp ziet 'lulverhalen' en haalt uit: 'Op de meest laffe manier aangepakt'
21.10Manchester City houdt zicht op koploper Arsenal, Aston Villa wint moeizaam bij West Ham
21.05Feyenoord bestolen in Klassieker: 'Was honderdduizend procent een penalty'
21.00Bounida laat voor het eerst van zich horen bij Ajax: 'Eerste en laatste keer'
Resultaten x
Binnenland

Drie redenen waarom Oranje Noord-Macedonië serieus moet nemen

Nederland neemt het in de laatste speelronde op tegen Noord-Macedonië, het kleine voetballand dat voor het eerst meedoet aan een EK. De Noord-Macedoniërs staan na twee wedstrijden op nul punten na nederlagen tegen Oostenrijk (3-1) en Oekraïne (2-1). Nederland haalde zes punten uit twee wedstrijden en is het aan zijn stand verplicht te winnen van de nationale ploeg van het iets meer dan twee miljoen inwoners tellende land. Desalniettemin geven wij drie redenen waarom het Nederlands elftal Noord-Macedonië niet moet onderschatten.

18-06-2021 11:00 door Redactie ELF Voetbal

Noord-Macedonië presteert al jarenlang prima

Noord-Macedonië presteert de laatste jaren prima, zeker gezien de grootte van het land. In het jaar 2016 verloor Noord-Macedonië nog alle interlands, maar sinds 2017 doen de Noord-Macedoniërs het significant beter, ook tegen gevestigde landen. Door de jaren heen verloor Noord-Macedonië nipt van Spanje, speelde het gelijk tegen Italië en Turkije en won het van ploegen als Slovenië, Letland en Israël. In 2020 verloor het slechts één van de acht gespeelde wedstrijden en in 2021 wist het Duitsland voor de WK-kwalificatie in Berlijn met 1-2 te verrassen. Nee, Noord-Macedonië is geen Frankrijk en ook geen Oekraïne of Oostenrijk. Desondanks heeft het kleine voetballand bewezen voor een verrassing te kunnen zorgen. Het is aan Nederland om de wedstrijd serieus te nemen, om zich niet zoals die Mannschaft te laten verrassen.

Goran Pandev

Als we Noord-Macedonië zeggen, dan zeggen we Goran Pandev. De selectie van Noord-Macedonië herbergt een aantal spelers die bij bekende clubs in Europa spelen (Napoli, Leeds United, Dinamo Zagreb, Mallorca, Stuttgart, Levante...), maar dé ster aan de kant van Noord-Macedonië is zonder twijfel de 37-jarige Goran Pandev. De aanvaller werd op jonge leeftijd naar Internazionale gehaald, maar tot duels in het shirt van de ploeg uit Milaan kwam hij in eerste instantie niet. Na twee uitleenbeurten vertrok Pandev naar Lazio, waar hij tussen 2004 en 2009 64 doelpunten maakte. Dit was voldoende om te worden opgepikt door zijn oude club Inter. De linkspoot maakte deel uit van het Internazionale van Sneijder & co, dat onder meer de Champions League won. Hij speelde vervolgens nog bij Napoli en Galatasaray, alvorens bij zijn huidige club Genoa te geraken.
Pandev weet wat het is om op een hoog niveau te presteren en heeft bewezen een goal te kunnen maken. Als recordinternational en topscorer aller tijden van Noord-Macedonië (108 interlands, 34 goals) is hij een levende legende in eigen land. De heldenstatus van Pandev is in zijn thuisland zo groot dat er een voetbalelftal is vernoemd naar de spits. Laat nou net een andere speler uit de selectie van Noord-Macedonie, Marjan Radeski, bij die ploeg, Akademija Pandev, spelen. Het is geen verrassing dat uitgerekend Pandev Noord-Macedonië in de beslissende play-off wedstrijd tegen Georgië naar het EK schoot, hij tot scoren kwam in de verrassende overwinning op Duitsland en uitgerekend hij tegen Oostenrijk het eerste doelpunt ooit van Noord-Macedonië op een EK maakte. Nederland is gewaarschuwd.

Nederland heeft het historisch gezien lastig met Noord-Macedonië

Nederland speelde tussen 1993 en 2010 vier keer tegen Noord-Macedonië, altijd voor de WK-kwalificatie. Opmerkelijk genoeg gingen veel van deze wedstrijden Oranje niet geweldig af. De laatste ontmoeting in 2009 werd met 4-0 gewonnen, onder meer door een doelpunt van invaller en huidig voetbalanalist Rafael van der Vaart. De prestaties van Nederland in 2004, 2005 en 2008 waren minder overtuigend. In 2004 kwam Oranje niet verder dan een 2-2 in Skopje, onder meer door een doelpunt van wie anders dan Goran Pandev. In 2005 eindigde de ontmoeting in Amsterdam in 0-0 en in 2008 won Oranje maar nipt (1-2). Wie er in die wedstrijd aan de kant van Macedonië scoorde? U raadt het al: Goran Pandev.

Zoals het geval is voor alle EK-wedstrijden, kun je ook inzetten op Nederland-Noord-Macedonië. Bookmakers bieden allerlei bonussen aan voor beginnende voetbalwedders. Bij SportyTrader vind je een uitleg hoe verschillende bonussen werken en hoe je deze kunt bemachtigen.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.