Laatste nieuws
23.50'Tomiyasu is bij Ajax aangeboden, maar er is ook interesse vanuit Duitsland en Italië'
23.42Michiel Kramer begint nu al aan een nieuwe carrière: 'Tijd zal het leren'
23.32Clubloze Van Nistelrooij sluit terugkeer als trainer bij oude club niet uit
23.32Van Basten nog altijd niet overtuigd van Feyenoord-uitblinker: 'Gaat in periodes'
23.30Atlético-trainer Simeone is beducht op kracht PSV: 'Ze spelen moedig'
23.28Van der Gijp en Derksen adviseren Koeman: 'Hij is dynamischer dan Veerman'
23.16'Nóg meer problemen voor Alonso bij Real Madrid: vaste waarde maanden aan de kant'
23.15FIFA scherpt hitteprotocol aan tijdens WK: twee verplichte drinkpauzes
23.10Manchester United nadert Champions League-plekken met zege op noodlijdend Wolves
23.01Alisson kiest duidelijke kant in 'ruzie' tussen Slot en Salah bij Liverpool
22.58United wint zonder De Ligt op bezoek bij Wolves, Fernandes de grote man
22.51Milan recht rug tegen Torino en keert dankzij Pulisic terug aan kop in Serie A
22.50Van Basten vernietigend en haalt hard uit: 'Heeft het verstand van een meikever'
22.45Janssen steunt Ajax-uitblinker na afzeggen interlands: 'Had ik ook een hekel aan'
22.41Clubicoon van Liverpool laat geen spaan heel van Salah: 'Het is een schande'
22.21Advocaat overweegt Eredivisie-speler te overtuigen van interlandswitch
22.09Advocaat trots op historische prestatie: 'De moeilijkste in mijn carrière'
22.08Stagiair De Graaf voorlopig niet welkom bij Twente: 'Sleutels moeten inleveren'
22.00Perez: 'Denk dat Ajax-spelers denken: goed dat hij erbij is, maar wat een...'
21.53Janssen hoopt op Oranje-oproep voor PSV-uitblinker: 'Voor mij een no-brainer'
21.40Van Hanegem ziet 'verschrikkelijke' WK-loting: 'Hij is nog erger dan Blatter'
21.34Jansen kraakt invloed van FIFA: 'Meest machtige politieke instituut ter wereld'
21.30Slot brengt slecht nieuws over Nederlander bij Liverpool: 'Een aantal weken eruit'
21.15Slot laat ontevreden sterspeler Salah thuis, maar houdt deur voor terugkeer open
20.55Van Basten over voormalig Ajax-directeur: 'Al die losers worden analist!'
20.54Rob Jansen weet het zeker: 'Hij gaat in de zomer weg bij Feyenoord'
20.35Slot reageert op Salah: 'Of hij z'n laatste duel voor de club al gespeeld heeft?'
20.30Praat mee op VP: Torino - AC Milan
20.25Woedende reactie Weghorst zorgt voor onbegrip: 'Slaat zelf spelers op hun strot'
20.25Belgische fans zijn woest na 'bizar' ontslag van Brugge-trainer: 'Triest bestuur'
20.10Simeone deelt groot compliment uit op ultrakorte persconferentie: 'PSV is dapper'
20.00Praat mee op VP: Manchester United zonder De Ligt tegen hekkensluiter Wolves
19.50Spaan deelt een 8 uit aan Ajax-speler: 'Zagen het vroeger vooral bij Brazilianen'
19.40FC Twente laat 'goud' op de bank zitten: 'Kan een hele mooie transfer opleveren'
19.35Van der Gijp spaart 'harde' Slot niet: 'Hij haalt er maar één speler uit'
Resultaten x
Binnenland

Sepp van den Berg in Engeland: “Hij is vleugelverdediger geworden”

Woensdagavond wordt ook in Engeland gebekerd. Liverpool hoeft niet al te ver te reizen. De ploeg van Virgil van Dijk (die ongetwijfeld rust krijgt) heeft een uitbeurt op Deepdale toebedeeld gekregen. Kenners weten het dan wel: Preston North End. In de recente geschiedenis heeft die ploeg amper van zich doen spreken, maar slechts twee clubs werden ooit ongeslagen landskampioen in Engeland. Arsenal in 2004, en in de negentiende eeuw waren de leliewitten de oorspronkelijke ‘Invincibles’.

27-10-2021 19:35 door Jan Willem Spaans

In hun rangen een Nederlander: Sepp van den Berg is één van de verdedigers van Preston North End. De wereld was wat geschokt toen Liverpool de lange stopper zomaar ineens wegplukte bij PEC Zwolle. Voor het eerste team is dat natuurlijk een te grote stap, logischerwijs is er dus een tussenstop ingebouwd. Van den Berg speelde vorig jaar al even in de hoofdstad van het graafschap Lancashire, en dit seizoen is hij er een steunpilaar. George Hodgson, die Preston North End volgt voor lokaal medium Lancs Live, laat zijn licht op de jonge Nederlander schijnen.

Energiek

“Sepp doet hert heel goed. Hij is een energieke verdediger die met hart en ziel speelt, en oogt ervarener dan-ie is. Echt een volwassen verdediger die het spelletje ziet. Hij zal ook nooit klagen als de trainer hem als vleugelverdediger opstelt. Hij is een basisspeler die het niveau aankan. Als vleugelverdediger was hij eerst wat weifelend om mee naar voren te gaan. Nu vliegt-ie naar voren waar het maar kan, en hij heeft er ook al twee inliggen. Preston doet het niet zo goed dit seizoen. Trainer Frankie McAvoy is aan zijn eerste trainersklus bezig en de supporters morren wat”, aldus Hodgson.

Zo’n bekerpot tegen een grootmacht kan zomaar een ommekeer zijn. In Engeland is het niet gebruikelijk dat spelers tegen hun eigenlijke werkgever spelen. Hodgson: “Het was een verrassing dat Sepp mee mocht doen. Hij wist dat zelf niet, maar hij dacht lang van niet. Klasse van Liverpool dat ze dat toestaan, het is toch een jong talent. Wie hij ook tegenover zich krijgt, zal een speler van topklasse zijn. Fysiek heeft hij niet echt problemen, dus hij zal het aankunnen. De spelers kent-ie in elk geval”, vervolgt de verslaggever.

Toekomst

Hoewel iedere voetballiefhebber Preston een warm hart toedraagt, interesseren we ons nu vooral voor Sepp. Hoe ver kan-ie komen? “Kijk, hij is pas negentien, dus de Premier League zou-ie best kunnen halen. Preston had het al lastig genoeg om hem te houden. Hij heeft de tijd!”




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.