Laatste nieuws
20.15Kroes krijgt vervelende boodschap uit Frankrijk: komst Brobbey 'niet actueel'
20.05Slecht nieuws voor Jans en Utrecht: middenvelder 'meerdere weken' aan de kant
20.00Praat mee op VP: Hato wederom op de bank bij Chelsea in duel met West Ham United
19.55Spurs-manager Frank na verloren transferstrijd: 'Dan willen we hem niet'
19.55Praat mee op VP: Simons 'gewoon' in de basis voor Leipzig in kraker tegen Bayern
19.45Kieft onder de indruk: 'Die garantie biedt Ajax allang niet meer, maar AZ wel'
19.45Live Transfers: Spurs wil bod uitbrengen op Como-ster Paz, Dumfries duidelijk
19.38Dumfries komt zelf met transferupdate: 'Voor mij is het altijd duidelijk geweest'
19.30Driessen negatief over Feyenoord-spits: 'Dan kan je wel op één op één lopen'
19.25Bosz wil nog aanvallende versterking: 'Daar wil ik wel wat over zeggen'
19.10Praat mee op VP: FC Eindhoven - RKC Waalwijk
19.05Praat mee op VP: Almere City FC - Willem II
19.01Goes straalt van oor tot oor: 'Hier ga ik nog wel even goed op'
18.58'Engelse en Duitse interesse in NEC-uitblinker: Nijmegenaren willen Roefs-bedrag'
18.45PSV getipt over terugkeer Memphis door crisis in Brazilië: 'Het is aan hem'
18.45'Addertje onder het gras' bij positief Vitesse-nieuws: 'Zij zijn ook niet blij'
18.42'Timber heeft boodschap voor Feyenoord, maar wil 'troef' nu nog niet opgeven'
18.25NEC wil koppositie behouden: 'Er zit soms een verschil tussen winnen en winnen'
18.25Dit seizoen geen eerste elftal Vitesse bij amateurs, jeugdploegen blijven wel spelen
17.53Brobbey-transfer in de maak: 'Kroes moet voor doorverkoopclausule gaan'
17.36Sparta zet nu al punt achter transferzomer: 'Die spelers blijven bij ons'
17.25Vitesse-jeugd mag blijven voetballen, eerste elftal dit seizoen niet naar amateurs
17.15Excelsior heeft 'gewenste nummer 9' binnen: 'Ben een speler die nooit opgeeft'
17.05Advocaat heeft nu wél beet: oud-Ajacied en verdediger van Sparta kiezen Curaçao
17.05VP-Voetbalkantine: 'Ihattaren gaat ooit nog spelen op een WK'
16.50Bondscoach Advocaat verwelkomt Bazoer en Sambo bij Curaçao voor WK-kwalificatie
16.44Geen 'circus' bij NEC, dat duidelijke doelstelling heeft: 'Zeggen we al jaren'
16.35Ihattaren sluit Nederlands elftal uit: 'Een Oranje-shirt trek ik nooit aan'
16.20'The Champ' aan de slag in ongekend spannende competitie: 'Moet de club redden'
15.58Oud-Feyenoorder Sinisterra verruilt Premier League voor avontuur in Brazilië
15.55Nieuwe rol voor Ihattaren, die blij is met Buijs: 'Van hem kan ik het hebben'
15.41Hommeles in Engeland na persconferentie: tabloids speculeren over ontslag
15.35Vliegende competitiestart NEC: 'Geen circus, maar winnen met attractief voetbal'
15.30PSV werkt toe naar Groningen-thuis: 'Verschrikkelijk, zo'n zware blessure'
15.00PSV moet sleutelspeler missen tegen Groningen: 'Twee keer door zijn enkel gegaan'
Resultaten x
Binnenland

Interview pleeggezin Abubakari Yakubu: "Het enige moeilijke aan hem was dat hij niet kon autorijden"

Begin deze eeuw zette Abubakari Yakubu zevenmijlsstappen naar de Europese top, maar even snel ging zijn ontwikkeling ook weer richting dal. Typerend voor de ex-Ajacied die altijd een beetje kind bleef en in 2017 overleed. Na zijn dood bleef zijn gastgezin uit Amsterdam zitten met vragen. Vier jaar na Yakubu's dood geeft een film over zijn leven hen antwoorden. "Hij maakte iets dat op een cactus leek, dat schilderij werd verkocht voor 1.100 euro."

26-11-2021 12:00 door Sander Berends

"Van Yakubu kon je simpelweg niet te véél hebben. Hij was niet lastig en draaide volledig mee in ons gezin. Als hij moest opruimen, ruimde hij op. Elf uur thuis was elf uur thuis. We hielden ook rekening met zijn gebruiken. Er stond halalvoedsel voor hem klaar en hij vertrouwde ons op een gegeven moment blindelings daarin. Al was hij ook helemaal gek van boerenkool- en andijviestamppot", vertelt Eveline Kok, pleegmoeder van de oud-speler van Ajax en Vitesse, tegenover verslaggever Tim Beck in de extra dikke Familiespecial van ELF Voetbal die via deze link gemakkelijk is te bestellen. Binnen twee à drie werkdagen in huis.

Wakker gebeld

"Het enige moeilijke aan Yakubu was dat hij niet kon autorijden. Als hij terugkeerde uit Ghana of na een Europese trip werden we 's nachts geregeld wakker gebeld en vroeg hij of we hem wilden ophalen, haha. Dat deden we, want Yakubu hoorde bij ons gezin." In Nederland ontdekt hij de luxe van ons land. "Een douche in huis... Als hij 's nachts wakker werd, dan hoorden we ineens water stromen. Terwijl wij lagen te slapen. Zulke dingen moesten we hem allemaal leren. Een eigen bed... Dat je geld uit de muur kon halen... De bus en de tram... Alles zorgde voor een wow-gevoel bij 'm. Heel aandoenlijk om te zien."

Yakubu arriveerde op Schiphol met enkel een sporttas met daarin zijn voetbalschoenen, een shirt en scheenbeschermers. Het is alles wat hij had, herinnert pleegvader Adrie zich. "Het was al oktober en het werd koud. Hij droeg een korte broek, want een lange had hij niet. We zijn meteen met hem gaan shoppen. In het begin ging hij met al zijn kleding aan naar bed. Mocht hij 's nachts moeten vertrekken, dan had hij in ieder geval genoeg kleding mee. Hij kocht ook alles drie maten te groot, zodat hij niet eruit kon groeien. Dat deden wel meer Ghanezen. Het heeft even geduurd voordat dat uit zijn systeem raakte."

Vriendin en een kind

In het emotionele gesprek met de pleegouders en -broer van Abubakari Yakubu komen we veel te weten over zijn periode bij Ajax, zijn eerste sponsorcontract bij adidas, het ontstaan van de bekende Nederlander-status met alle nadelige gevolgen van dien, het constant bezig zijn met dingen naar Ghana toesturen, hoe hij vergat zichzelf gelukkig te houden en uiteindelijk het verlaten van zijn pleeggezin. Ook het tragische gevolg van de jaren daarna komen uitgebreid aan bod. "Hij had ondertussen ook een vriendin en een kind. Zijn vriendin heb ik nog wel gesproken, maar zelfs zij kon op een bepaald moment niet meer tot hem doordringen." En uiteraard komt de documentaire aan bod die Gerdo Vlastuin heeft gemaakt over Abubakari Yakubu. "We hebben foto's gezien van zijn laatste periode en konden daarop al zien dat hij niet meer de Yakubu was die wij kenden."

Het volledige artikel met het pleeggezin van Abubakari Yakubu is te lezen in de extra dikke Familiespecial van ELF Voetbal. We gingen voor deze bijzondere editie ook op bezoek bij Martin, Tijjani en Eliano Reijnders, bij vader Kenneth en zoon Kenzo Goudmijn, bij familie Van Kemenade op trainingscomplex De Herdgang van PSV en Jürgen en Chedric Seedorf, inderdaad de jongere broers van Clarence. Daarnaast spraken we met Quinten Timber over zijn tweelingbroer Jurriën, met vader Jeffrey Lang over zoon Noa, de tweeling Jari en Luc de Koning. Niet alleen bekend als assistent-scheidsrechter, ook als het DJ-duo DJ Twinz, met Jesjua Angoy Cruijff over grootvader Johan en we liepen een dagje mee bij DHSC in Utrecht, de club van de familie Sneijder. Daarnaast een overzicht van de bekendste families met drie generaties profvoetballers, de succesvolle topsporters binnen de familie van bekende profvoetballers, een overzicht van de (klein)zonen van regeringsleiders en nog veel meer!

De Familiespecial van ELF Voetbal is bij de abonnees op de deurmat gevallen en verkrijgbaar bij de bekende boekhandels. Online bestellen is helemaal handig. Via deze link snel en gemakkelijk gebeurd. Binnen twee à drie werkdagen in huis. Een abonnement nemen is helemaal handig. Via deze link zo gedaan. Elke editie per direct automatisch op de deurmat. Zoek je eigen welkomstgeschenk uit.




Aanmelden
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
hoe is het met..? Laatste: Interview transfervrije Fran Sol: “Ik voel me nu nóg beter dan toen ik bij Willem II speelde”
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
avonturiers Laatste: Freek Schipper mag zich een Chinese local noemen: “Fans riepen telkens ‘hipet’, bleek dat mijn Chinese naam”
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.