Myron van Brederode
Bij AZ staat sinds dit seizoen de 19-jarige Myron van Brederode in het veld. Nog lang niet altijd in de basis, maar tot nu toe kwam Van Brederode in zes van de zeven mogelijke wedstrijden in actie. In de Eredivisie scoorde hij al zijn eerste doelpunt, in de 2-0-overwinning op Go Ahead Eagles in de eerste speelronde. Van Brederode is een buitenspeler, die vorig seizoen zijn debuut maakte voor AZ. Destijds kreeg hij één keer een invalbeurt van tien minuten, in de allerlaatste speelronde tegen RKC. Dit seizoen wil hij definitief doorbreken in Alkmaar.

Lequincio Zeefuik
Door naar een héél jong mannetje: Lequincio Zeefuik. De 17-jarige spits van FC Volendam wordt in november pas echt volwassen. Zeefuik klinkt als een bekende achternaam in de voetballerij en dat klopt ook: Lequincio is het broertje van Deyovaisio (rechtsback van Hertha BSC) en Género (oud-spits van onder andere PSV en FC Groningen). Overigens is er nog een Zeefuik-broer: de 26-jarige Gairvyno voetbalt bij een Amsterdamse amateurclub.
Terug naar Lequincio, die zijn eerste vier minuten in de Eredivisie erop heeft zitten. Hij staat in de pikorde achter culthelden Henk Veerman en Robert Mühren, maar bij FC Volendam krijgen talenten altijd de kans. Zeker onder trainer Wim Jonk. Mocht Lequincio niet geblesseerd raken, zullen we hem dus nog wel vaker in actie zien dit seizoen.

Sávio
Tijd voor een buitenlandse speler tussendoor: Sávio. De Braziliaanse buitenspeler wordt gehuurd van het Franse Troyes, dat weer onderdeel is van de City Football Group. De 18-jarige Sávio speelde tot nu toe een minuutje in de Eredivisie (en een helft in de Keuken Kampioen Divisie), maar PSV verwacht veel van hem. De Eindhovenaren hebben de hoop hem voor langere tijd te huren dan alleen dit seizoen. Mogelijk kan hij de rechtsbuitenpositie coveren zolang Noni Madueke geblesseerd is.

Ryan Flamingo
Talenten van vandaag lijken wel een mooie voetbalnaam te moeten hebben. Na Myron van Brederode en Lequincio Zeefuik is Ryan Flamingo namelijk de volgende in het rijtje. In de zomer van 2021 vertrok de centrale verdediger uit Nederland, voor een avontuur bij Sassuolo. Inmiddels speelt de 19-jarige Flamingo op huurbasis bij Vitesse, dat ook een optie tot koop heeft bedongen. Een basisplek heeft hij nog niet afgedwongen, maar dat kan niet heel lang duren. Vitesse verloor tot nu toe alles en moet misschien maar eens de verdediging op de schop gooien. In drie wedstrijden kregen de Arnhemmers al twaalf doelpunten om de oren.

Christos Tzolis
Het bekendste talent van allemaal - zeker voor de FIFA- en Football Manager-fanaten - is Christos Tzolis. De 20-jarige Tzolis wordt gezien als grootste talent van Griekenland. Bij Norwich City komt hij nog niet aan de bak en dus is hij een seizoentje gestald bij FC Twente. Daar doet hij het alleraardigst: in drie invalbeurten in de Conference League-kwalificatie scoorde hij al twee keer. Tzolis kwam vorig seizoen ook al twaalf keer in actie in de Premier League. Daar gaan we ongetwijfeld nog veel van zien!

