Laatste nieuws
16.15'Selectie Manchester United helemaal klaar met kritiek van clubicoon Paul Scholes'
16.08Duidelijkheid voor Ajax en Feyenoord: KNVB stelt Klassieker-scheidsrechter aan
16.05Grote lof voor PSV'er van Bosz: 'Zorgt ervoor dat we blijven voetballen'
16.00'FIFA dwingt Europese clubs tot betalingen aan Rusland, PSV kreeg Til-ultimatum'
15.56Controverse in Seattle: Iran en Egypte spelen 'Pride Match' op WK
15.45Ajax moet drie steunpilaren missen in Champions League-duel met Qarabag
15.45Weghorst ontbreekt in selectie Ajax voor Champions League-duel met Qarabag
15.45PSV-trainer Bosz bewondert 'tegenpool' Simeone: 'Hij moet iets bijzonders hebben'
15.40'Ik heb nog één droom, nu deze operatie ondergaan en focussen op mijn WK-missie'
15.30Nog één keer: Kento Shiogai bezorgd NEC drie punten met laat doelpunt
15.30Oranje oefent tegen Haalands Noorwegen en Ecuador in aanloop naar WK
15.25Verweij ziet Grim seizoen afmaken bij Ajax: 'Directeur zal tijd moeten krijgen'
15.25De beelden: Go Ahead-verdediger Deijl maakt zéér knullig eigen doelpunt tegen AZ
15.04Nederlands elftal vult weg naar WK 2026 in en maakt oefentegenstanders bekend
15.00Oranje het doel: 'Als je bij PSV speelt is dat heel normaal'
15.00Uit het oog, maar niet uit het hart: deze spelers kwamen uit voor PSV én Atlético
14.50Driessen heeft hard advies voor Slot: 'Hij is de bestbetaalde Liverpool-speler'
14.46Weet Ajax zijn eerste punten te pakken deze campagne?
14.45'Liverpool steunt Slot: Salah buiten selectie voor duel met Internazionale'
14.45Met welke elf spelers zou jij starten tegen Qarabag FK?
14.35Bosz deelt 'bewondering' voor tegenstander: 'Hij heeft iets heel bijzonders'
14.35Groningen-clubicoon nu technisch directeur: 'Zou Resink graag bij mijn club zien'
14.15PSV-aankoop Wanner imponeert El Ahmadi: 'Hij heeft wat weg van Ødegaard'
14.15'Dick Schreuder zou heel goede trainer voor Ajax zijn qua voetbalfilosofie'
14.09Ajax toont interesse in transfervrije Tomiyasu
14.05VP-Voetbalkantine: 'Ajax moet werk maken van de komst van Tomiyasu'
14.02De beelden: prachtig eerbetoon voor David di Tommaso in Galgenwaard
13.55Driessen mengt zich in Timber-discussie: 'Bijlow zijn contract loopt ook af'
13.45Italiaanse kranten zijn unaniem over Noa Lang na topper Napoli - Juventus
13.40Verweij gaat in op geruchten rond Tomiyasu: 'Is bij Ajax aangeboden, maar...'
13.12Zomeraanwinst PSV gaat in op geruchten: 'Nooit iets gehoord over Real Madrid'
13.00Eredivisie-degradant weet niet te imponeren: 'Poep in de broek, lijkt soms wel'
12.55Til blikt lachend terug naar bizar opstootje tussen Slot en Simeone
12.45Liverpool-icoon neemt het op voor Slot: 'Salah heeft zichzelf voor gek gezet'
12.45'Ajax ruikt kans bij Bayern München: talentvolle aanvaller mag vertrekken'
Resultaten x
Binnenland

Van Zuidas tot zaakwaarnemer: Erkan Alkan

Het is halverwege de jaren ’00 als Erkan Arkan aan de slag gaat op de Amsterdamse Zuidas. Hij wordt, na een studie notarieel recht aan de Katholieke Universiteit Nijmegen , aangenomen als kandidaat-notaris bij het toenmalige Boekel de Nerée (tegenwoordig Dentons). Boekel is dan een prestigieus kantoor dat zich als één van de eersten vestigde op het inmiddels zeer kostbare stukje grond ten zuiden van de ring A10. Erkan adviseert, controleert en stelt contracten op voor klanten uit het bedrijfsleven en meer vermogende particulieren. Dat Erkan verstand van het recht heeft ontgaat zijn omgeving niet. Hierdoor kloppen er op een blauwe maandag twee in Nederland spelende Ivoriaanse voetballers bij hem aan.

04-11-2022 09:24 door Mike Bogaard

"Sekou Cissé en Arouna Koné, aardige jongens”, zo herinnert Erkan ze. “Jongens die op zoek waren naar iemand die ze konden vertrouwen, in een wereld waar veel mensen vooral het beste met zichzelf voorhadden”. Ze vroegen Erkan te kijken naar hun arbeidscontracten en te adviseren bij financiële beslissingen in privé. Ze vroegen hem ook hun zakelijke belangen te behartigen: ofwel om hun zaakwaarnemer te worden.

Maar waar jongetjes tegenwoordig zowel van een carrière als profvoetballer en als zaakwaarnemer dromen, was Erkan als jonge jongen met andere dingen bezig. Opgegroeid in Zutphen, als zoon van een vader die professioneel de saz (ook wel ‘ba?lama’ genoemd, een soort Turkse gitaar met twee snaren) bespeelde werd muzikaliteit Erkan met de paplepel ingegoten. Hij leerde de saz bespelen, maar ook de piano en de drums. Op laatstgenoemd instrument ondersteunde hij zijn vader muzikaal bij optredens op feesten en partijen. Zijn bijdrage aan de optredens stopt pas als hij naar Amsterdam verhuist waar hij de twee Ivoriaanse voetballers ontmoet die een onverwachte wending aan zijn carrière geven.

Erkan Alkan en Sergio Perez (voorzitter Real Madrid). Alkan bracht als zaakwaarnemer Bale en Camavinga naar Madrid.

Weg van de Zuidas
In het papierwerk was Erkan thuis, maar met de vele andere aspecten van het zaakwaarnemen was hij nog onbekend. Ook de taalbarrière tussen hem en de Franstalige Ivorianen blijkt in de praktijk steeds vaker onhandig. Erkan realiseert dat als hij het beste wil voor ‘zijn jongens’, hij het niet alleen kan. Hij wendt zich tot Mohammed Sinouh, die zich door zijn Marokkaanse achtergrond al op jonge leeftijd realiseerde dat een goede beheersing van het Frans een nuttige investering zou blijken. Sinouh is na aanstellingen bij Inter Football en Stellar Sports dan reeds enkele jaren zelfstandig zaakwaarnemer voor verschillende voetballers. Sinouh herkent de soepele omgang van Erkan met de Ivorianen en het natuurlijke vertrouwen tussen spelers en zaakwaarnemer. Enkele dagen later zegt Erkan zijn baan als kandidaat-notaris op en verruilt hij de Zuidas voor een plek langs de zijlijn van het voetbalveld, met vriend en compagnon Sinouh.

De volgende stap
In het najaar van 2010 komt er een telefoontje van de oud-collega van Sinouh: Jonathan Barnett, oprichter van het Engelse Stellar Sports. Hij wil uitbreiden in Europa en Nederland moet de eerste vestiging op het continent worden: hij vraagt Erkan en Mohammed om partner te worden.

“Zaakwaarnemen is anticiperen. Als je in de media leest over een transfer wordt er door de club al lang gewerkt aan een vervanger, wie zich dan pas meldt is simpelweg te laat. Als je echt het beste met je spelers voor hebt, moet je overal van op de hoogte zijn.”

De mannen zien in de samenwerking mogelijkheden hun werk efficiënter en effectiever te doen en treden toe. Na Nederland volgen er snel nieuwe kantoren in Spanje, Duitsland, Schotland en Brazilië. Inmiddels telt Stellar 130 medewerkers met vele honderden voetballers onder hun hoede in alle topdivisies van Europa en bijna alle Premier League en Championshipclubs. Erkan blijft het liefst operationeel bezig: met zijn spelers, langs de lijn en in de bestuurskamer. De extra slagkracht en effectiviteit door het netwerk stelt hem in staat in dezelfde tijd zijn spelers nog betere begeleiding te geven.

"Meer vrije tijd moet je ambitie niet zijn als zaakwaarnemer, dan zit je in het verkeerde beroep. Je enige streven moet het succes van je spelers zijn. En als ik af en toe toch een momentje heb? Ja, dan kruip is soms weer even achter de piano."




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.