Eredivisie
Roda JC - Heracles Almelo (19:45 uur)
In Kerkrade vindt dit seizoen de eerste Eredivisiewedstrijd van het seizoen plaats. Promovendus Roda JC keerde na een jaar afwezigheid terug op het hoogste niveau en is van plan daar voorlopig te blijven. Dat wil in het zuiden van Limburg gaan doen met de nieuwe trainer Darije Kalezi? aan het roer. Tegen Heracles Almelo zullen in het Parkstad Limburg Stadion veel ogen gericht zijn op Mark-Jan Fledderus. De 32-jarige middenvelder speelde tussen 2008 en 2011 al namens de Heraclieden om vervolgens drie seizoenen het shirt van Roda JC te dragen. Na de degradatie keerde de linkspoot terug naar het Polman Stadion. Vanavond keert Fleddie dus terug bij zijn oude club.
Feyenoord - FC Utrecht (20:45 uur)
In de Rotterdamse Kuip snakt men al jaren naar het kampioenschap. Met de nodige versterkingen en Giovanni van Bronckhorst als nieuwe trainer moeten dat gaan gebeuren. Een goede seizoensopening in eigen huis tegen FC Utrecht is een vereiste. De meeste nieuwelingen zullen tijdens dit eerste duel nog even genoegen moeten nemen met een plaatsje op de tribune. Michiel Kramer, Eljero Elia en Simon Gustafson zitten nog niet bij de wedstrijdselectie. Naar alle waarschijnlijk zullen Dirk Kuyt en Marko Vejinovi? in de basis starten terwijl Jan-Arie van der Heijden op de bank zal beginnen. Maar ook tegenstander FC Utrecht heeft niet stilgezeten tijdens de zomerstop. Louis Nganioni, Andreas Ludwig en Rico Strieder kwamen het team van trainer Erik ten Hag versterken terwijl Sébastien Haller eerder al definitief werd overgenomen van AJ Auxerre.
Premier League
Manchester United - Tottenham Hotspur (13:45 uur)
Terwijl Louis van Gaal vrijdag aangaf nog niet uitgewinkeld te zijn, start voor zijn Manchester United wel de competitie. Op Old Trafford nemen The Red Devils het op tegen Tottenham Hotspur. Vanuit Nederland wordt natuurlijk meegekeken als Memphis Depay zijn eerste officiële minuten gaat maken bij zijn nieuwe club. De ex-PSV'er zal spelen 'op 10'. Daley Blind staat opgesteld als centrale verdediger. Saillant detail is dat bij tegenstander Spurs Harry Kane onder contract staan. De Engelse spits staat nadrukkelijk in de belangstelling van The Mancunians, die ook al een bod uitbrachten op de international.
Ook Dick Advocaat gaat vandaag van start. Met Sunderland gaat hij op bezoek bij Leicester City (16:00 uur). Kampioen Chelsea mag starten met een thuiswedstrijden. Vanavond nemen The Blues het op tegen Swansea City (18:30 uur). José Mourinho verlengde vrijdag zijn contract bij zijn club en hoopt zijn landstitel te prolongeren in Londen. Ook de drie promovendi komen vandaag in actie. AFC Bournemouth krijgt bezoek van Aston Villa, Norwich City neemt het in eigen huis op tegen Crystal Palace en Watford reist af naar Liverpool voor een ontmoeting met Everton. Die duels starten om 16:00 uur.
Héctor Moreno
De Mexicaans international is officieel nog eigendom van het Spaanse RCD Espanyol maar werd vrijdag al gekeurd door PSV. Met de Eindhovense club is El Tractor zelf inmiddels ook akkoord over een verbintenis. Alleen de clubs moeten er samen nog uitkomen. Lang zal dat niet meer duren alleen zullen de Eindhovenaren met iets meer geld over de brug moeten komen, willen ze hun gewenste verdedigende versterking snel presenteren. Mocht dat dit weekend nog gebeuren dan zou Moreno dinsdagavond kunnen debuteren in Den Haag als PSV het opneemt tegen ADO Den Haag.

