Laatste nieuws
10.10Mike Verweij: ‘Als Shane Kluivert niet speelt bij Barça, is Ajax logische stap’
10.05'De club wil gaan uitbreiden naar 40 duizend plekken en elk jaar Europees voetbal'
10.05Ouaissa wijst op groot verschil bij NEC: 'Vorig jaar was het een beetje saai'
10.00Atlético Madrid wil gewenste aanvallende versterking weghalen bij Barcelona
09.50Uitblinker op tijd fit voor duel met Feyenoord: 'Moeten ze niet onderschatten'
09.45De balans na drie jaar Bosz bij PSV: veel meer goals en Til als meest gebruikte speler
09.30Curaçao in meerdere opzichten de kleinste
09.30Guardiola: 'Salah is één van de beste Premier League-spelers ooit'
09.25'Vloek' voor duel met PSV: 'Of het in de Tachtigjarige Oorlog was, we zien mogelijkheden'
09.20Roda JC breekt met trainer: 'Het was de keuze van de club'
09.20Correia reageert op 'één miljoen-clausule' in contract: 'Dat is super, echt top'
09.20Roda JC legt uit waarom het breekt met Van Dessel
09.10Chery stopt na mislopen WK als international Suriname: 'Trots is groter dan teleurstelling'
09.07Hectische dag voor Boëtius door paspoortgate: 'Het was gissen voor mij'
09.07Kroes rekent af met ‘onwaarheden’ bij Ajax: ‘Hoezo dan? Waarom moet dit zo?’
09.05Sleutelduel tegen Twente voor Ajax en García, die nog niet over zijn positie wil praten
09.05Teleurstelling bij Dordrecht en Kuijt na zeperd tegen Roda JC: 'Play-offs ver weg'
09.00Oppervolksclub RC Lens gaat PSG te lijf met supertrio en pure hartstocht
08.50Pikant weerzien: Lijnders leidt Man City tegen Liverpool door schorsing Guardiola
08.48AD onthult 'verbinder' in paspoortgate: 'Paes gewaarschuwd, maar niet door hem'
08.28Ronaldo direct succesvol bij rentree Al-Nassr: 'Goed om terug te zijn'
08.23Cruijff moet gaan snijden bij Ajax: 'Wijndal, Akpom en Gaaei niet goed genoeg'
08.20FC Twente als ideale medicijn voor zoekende Ajax-spits Weghorst
08.15VI Live: Slot met Liverpool tegen Man City, Barcelona op bezoek bij Atletico
08.15Tussen voetbal en raketten: het leven van Pelle van Amersfoort in Qatar
07.52Bosz deelt mooiste herinnering aan Abdelhak Nouri: 'Dat is wel heel bijzonder'
07.42Doelman hint op PSV-exit: 'Het perspectief bij PSV is volgend seizoen niet daar'
07.30VI Live: PSV hoopt tegen FC Utrecht volgende stap richting titel te zetten
07.30PSV gaat voor vrij zeldzame dubbel tegen FC Utrecht
07.07ADO ruikt titel en kan op Paasmaandag toeslaan: 'Dat is nu binnen handbereik'
07.07Büttner tweemaal trefzeker na formele ontslagbrief: 'Hans, je moet goed lezen...'
06.00Het hardste (en beste) verdedigingsduo ooit: Theo de Tank en IJzeren Rinus
00.02Van Persie geeft concreet voorbeeld van feedback van Advocaat bij Feyenoord

Gisteren

23.57Van Mieghem verwacht met ADO Den Haag de Eredivisie in te gaan
23.57Kroes snapt niets van Farioli-kritiek bij Ajax: 'Was soms niet om aan te gluren'
Resultaten x
Binnenland

Interview Radjin de Haan: "Vijftig tot zeventig meter verderop zag ik het vliegtuig liggen. Of wat daarvan over was"

Voor altijd blijft hij een van de elf overlevenden van de SLM-ramp in Suriname. Het vliegtuig, met aan boord het Kleurrijk elftal, dat tijdens de landing crashte. Radjin de Haan maakte als enige zijn comeback in het betaald voetbal. Een jaar geleden vulde zijn naam plotseling menig kop van een nieuwsbericht. Hij was opgepakt op verdenking van drugsdelicten. "Ik reken op vrijspraak. Ze hebben niets gevonden en zullen niets vinden."

09-12-2022 12:00 door Sander Berends

"Wat ik me herinner?", herhaalt De Haan de vraag. "Het moment dat wordt omgeroepen dat we de landing gaan inzetten. Daarna werd ik wakker op een plek aan de rand van het vliegveld. Bij een weg tegen de jungle aan. Vijftig tot zeventig meter verderop zag ik het vliegtuig liggen. Of wat daarvan over was. Het lag op de kop", vertelt de nu 53-jarige Haarlemmer over de SLM-ramp, de grootste vliegramp in de geschiedenis van Suriname, waarbij 176 mensen het leven lieten. Elf passagiers, onder wie De Haan, overleven. Zijn verhaal is te lezen in ELF Voetbal nummer 12, verkrijgbaar via de bekende verkooppunten en online via deze link te bestellen.

Ambulance

"Een jongetje van een jaar of vijf kwam uit het bos tevoorschijn. Met hem ben ik bij het vliegtuig vandaan gaan lopen, in de richting van sirenes die steeds dichterbij kwamen. Ik zag militaire voertuigen arriveren, politie-escorts. Ik werd in een voertuig, dat moest doorgaan voor een ambulance, gelegd en naar het ziekenhuis gebracht. Verdere details van het ongeluk waren me onbekend. Internet bestond niet. Telefoonlijnen van en naar Suriname waren overbelast. Wie was overleden? Waar was iedereen? Ik wist het niet."

Drie dagen verbleef De Haan in Suriname. "Mijn moeder is vanuit Nederland overgevlogen. Het was de bedoeling dat ik familie van haar kant zou opzoeken. Zij woonden allemaal in het district Paramaribo. Een groot aantal kwam me in het ziekenhuis opzoeken. Samen met mijn moeder vloog ik terug naar Nederland, waar ik naar het VUmc in Amsterdam werd gebracht. Daar lag ik zeven weken. Mijn derde rugwervel was gebroken, mijn linkerschouderblad gescheurd en ik zat onder de kneuzingen en schaafwonden."

Halfvol

"In mijn tweede en vierde rugwervel boorden ze een pen die ervoor zorgde dat de wervel daartussen kon genezen. Na een halfjaar is die pen weer verwijderd. Nog iedere ochtend voelt mijn rug stijf aan. Ook als ik lang in dezelfde houding heb gezeten. Dan beweeg ik wat en verdwijnt dat gevoel weer. Ik zit er niet mee. Bij mij is het glas altijd halfvol."

De Haan vertelt over de aanloop naar de vlucht, hoe de vlucht verliep en het contact met Sigi Lens en Edu Nandlal, de andere twee overlevenden van het Kleurrijk elftal. Ook waarom hij afzag van doorprocederen, hoe zijn voetbalcarrière daarna verliep, waarom hij zijn plafond daarin nooit vond, hoe hij als trainer in het Midden-Oosten en Libië belandde en waarom een lucratieve overgang naar Koeweit op een knullige manier afketste. En natuurlijk komt ook uitgebreid zijn arrestatie ter sprake. Hoe hij plotseling van de A12 werd geplukt, hij in bewaring werd gesteld en de dubieuze rol die een regionaal dagblad speelde in de publiciteit rond de zaak. Ook spreekt hij over zijn huidige trainersloopbaan.

Het volledige interview met Radjin de Haan is te lezen in ELF Voetbal nummer 12. Daarin een prachtig eerbetoon aan de afzwaaiende bondscoach Louis van Gaal, interviews met Ajax-talenten Youri Regeer en Youri Baas, met meesterscout Piet de Visser over zijn indrukwekkende carrière. We gingen met Excelsior-doelman Norbert Alblas en zijn hond Balou een ronde lopen, speelden De Slimste Mens met... Adil Auassar van Sparta Rotterdam, maakten een overzicht van de 24 of eigenlijk 26 leden van de Executive Committee van de FIFA die in 2010 de keuze maakten om het WK aan Qatar toe te wijzen en we onderzochten het cliché De Bal Is Rond.

ELF Voetbal nummer 12 is bij de abonnees op de deurmat gevallen. En verkrijgbaar bij de bekende supermarkten, (kantoor)boekhandels en reislocaties als de grote NS-stations, Schiphol, Rotterdam Airport en Rotterdam The Hague Airport. Ook is de editie handig online te bestellen. Via deze link snel en gemakkelijk gebeurd. Een abonnement nemen is helemaal handig. Elke editie automatisch thuisgestuurd. Via deze link in een handomdraai afgesloten. Zoek je eigen welkomstgeschenk uit. Veel leesplezier!




Aanmelden
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
superelf Laatste: Superelf Fons Groenendijk, linkspoot met fluwelen (trap)techniek
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.