Laatste nieuws
20.00Ajax-fans zijn helemaal klaar met twee spelers: 'Ze moeten meteen weg!'
20.00Dit zijn de winnaars van de speciale VI-poule in Fantasy Premier League
19.53Tweevoudig Ballon d'Or winnaar Putellas vertrekt na 14 jaar bij Barcelona
19.50Praat mee op VP: AS Saint-Étienne - OGC Nice
19.41Lijnders looft topmanagers bij City-vertrek: 'Hij de chirurg, Klopp de psycholoog'
19.14Geen Van Domselaar en Miedema bij Oranjevrouwen, ervaren vijftal keert terug
19.13'Real Madrid voorkomt transfervrij vertrek van basisspeler op het laatste moment'
19.12'Rüdiger hakt knoop over toekomst bij Real Madrid door'
19.07'Juventus droomt van hereniging: Spalletti wil Liverpool-ster naar Turijn halen'
18.44Oranje zonder Van Domselaar tegen Ierland en Polen
18.34'Wolfsburg moet met Thiago Silva en zonder clublegende terugkeren naar Bundesliga'
18.00Tafel Vandaag Inside valt stil na uitspraak Johan Derksen over Rai Vloet
18.00'Trainers als Arteta en Guardiola doen denken aan sekteleiders'
17.57Ook Lijnders vertrekt in kielzog Guardiola bij Manchester City
17.55Nederlandse avonturier verlengt in voetbalgek Indonesië: 'Ontzettend blij'
17.45Vitesse deelt geweldig nieuws: club officieel in handen van regionale ondernemers
17.45Onverwachte WK-kandidaat voor Oranje: 'Hij zet als een bezetene druk'
17.40Dubbel goed nieuws voor Vitesse: aandelen overgedragen en meer zekerheid
17.40Vitesse zet volgende stap: aandelen in handen van regionale ondernemers
17.40Vitesse zet volgende stap: aandelen in handen van Sterkhouders
17.25AS Roma komt met nieuws over Malen na geweldig half jaar in Italië
17.16Drie genomineerden voor prestigieuze Rinus Michels Award bekendgemaakt
17.15Beginnend trainer Brugge mag bij Telstar met het juiste dna grote schoenen vullen
17.15Summerville of Lang bij Oranje? 'Voor mij is Summerville een no-brainer'
17.10Opgeleefde Malen maakt definitief overstap naar AS Roma
17.04'Jetten hakt knoop door na Ajax-vertrek en kiest voor club in Eredivisie'
17.00Rondje Buitenland: 'Maniakale Guardiola nam het Engelse voetbal over'
16.53Ajax-fans zien positieve na slecht verlopen seizoen: 'Is beter iets dan niets'
16.52'Juve gaat ook voor Salah, Beukema krijgt oude bekende als trainer'
16.52'Juve gaat ook voor Salah, Napoli heeft opvolger Conte bijna binnen'
16.45Kritiek op uitspraak van Ajax-td Cruijff: 'Schei uit, man. Dat kan niet'
16.45Buitenspel: Argentijnse selectie vliegt met 'Messi-jet' naar het WK
16.40Gijp: 'Je hoeft geen kenner te zijn om te zien dat hij in Oranje moet, Jezus!'
16.39Cambuur haalt transfervrije versterking bij Ajax
16.35Ex-aanvaller Royal Antwerp en Southampton Udoh (21) overleden in Nigeria
Resultaten x
Binnenland

Interview Radjin de Haan: "Vijftig tot zeventig meter verderop zag ik het vliegtuig liggen. Of wat daarvan over was"

Voor altijd blijft hij een van de elf overlevenden van de SLM-ramp in Suriname. Het vliegtuig, met aan boord het Kleurrijk elftal, dat tijdens de landing crashte. Radjin de Haan maakte als enige zijn comeback in het betaald voetbal. Een jaar geleden vulde zijn naam plotseling menig kop van een nieuwsbericht. Hij was opgepakt op verdenking van drugsdelicten. "Ik reken op vrijspraak. Ze hebben niets gevonden en zullen niets vinden."

09-12-2022 12:00 door Sander Berends

"Wat ik me herinner?", herhaalt De Haan de vraag. "Het moment dat wordt omgeroepen dat we de landing gaan inzetten. Daarna werd ik wakker op een plek aan de rand van het vliegveld. Bij een weg tegen de jungle aan. Vijftig tot zeventig meter verderop zag ik het vliegtuig liggen. Of wat daarvan over was. Het lag op de kop", vertelt de nu 53-jarige Haarlemmer over de SLM-ramp, de grootste vliegramp in de geschiedenis van Suriname, waarbij 176 mensen het leven lieten. Elf passagiers, onder wie De Haan, overleven. Zijn verhaal is te lezen in ELF Voetbal nummer 12, verkrijgbaar via de bekende verkooppunten en online via deze link te bestellen.

Ambulance

"Een jongetje van een jaar of vijf kwam uit het bos tevoorschijn. Met hem ben ik bij het vliegtuig vandaan gaan lopen, in de richting van sirenes die steeds dichterbij kwamen. Ik zag militaire voertuigen arriveren, politie-escorts. Ik werd in een voertuig, dat moest doorgaan voor een ambulance, gelegd en naar het ziekenhuis gebracht. Verdere details van het ongeluk waren me onbekend. Internet bestond niet. Telefoonlijnen van en naar Suriname waren overbelast. Wie was overleden? Waar was iedereen? Ik wist het niet."

Drie dagen verbleef De Haan in Suriname. "Mijn moeder is vanuit Nederland overgevlogen. Het was de bedoeling dat ik familie van haar kant zou opzoeken. Zij woonden allemaal in het district Paramaribo. Een groot aantal kwam me in het ziekenhuis opzoeken. Samen met mijn moeder vloog ik terug naar Nederland, waar ik naar het VUmc in Amsterdam werd gebracht. Daar lag ik zeven weken. Mijn derde rugwervel was gebroken, mijn linkerschouderblad gescheurd en ik zat onder de kneuzingen en schaafwonden."

Halfvol

"In mijn tweede en vierde rugwervel boorden ze een pen die ervoor zorgde dat de wervel daartussen kon genezen. Na een halfjaar is die pen weer verwijderd. Nog iedere ochtend voelt mijn rug stijf aan. Ook als ik lang in dezelfde houding heb gezeten. Dan beweeg ik wat en verdwijnt dat gevoel weer. Ik zit er niet mee. Bij mij is het glas altijd halfvol."

De Haan vertelt over de aanloop naar de vlucht, hoe de vlucht verliep en het contact met Sigi Lens en Edu Nandlal, de andere twee overlevenden van het Kleurrijk elftal. Ook waarom hij afzag van doorprocederen, hoe zijn voetbalcarrière daarna verliep, waarom hij zijn plafond daarin nooit vond, hoe hij als trainer in het Midden-Oosten en Libië belandde en waarom een lucratieve overgang naar Koeweit op een knullige manier afketste. En natuurlijk komt ook uitgebreid zijn arrestatie ter sprake. Hoe hij plotseling van de A12 werd geplukt, hij in bewaring werd gesteld en de dubieuze rol die een regionaal dagblad speelde in de publiciteit rond de zaak. Ook spreekt hij over zijn huidige trainersloopbaan.

Het volledige interview met Radjin de Haan is te lezen in ELF Voetbal nummer 12. Daarin een prachtig eerbetoon aan de afzwaaiende bondscoach Louis van Gaal, interviews met Ajax-talenten Youri Regeer en Youri Baas, met meesterscout Piet de Visser over zijn indrukwekkende carrière. We gingen met Excelsior-doelman Norbert Alblas en zijn hond Balou een ronde lopen, speelden De Slimste Mens met... Adil Auassar van Sparta Rotterdam, maakten een overzicht van de 24 of eigenlijk 26 leden van de Executive Committee van de FIFA die in 2010 de keuze maakten om het WK aan Qatar toe te wijzen en we onderzochten het cliché De Bal Is Rond.

ELF Voetbal nummer 12 is bij de abonnees op de deurmat gevallen. En verkrijgbaar bij de bekende supermarkten, (kantoor)boekhandels en reislocaties als de grote NS-stations, Schiphol, Rotterdam Airport en Rotterdam The Hague Airport. Ook is de editie handig online te bestellen. Via deze link snel en gemakkelijk gebeurd. Een abonnement nemen is helemaal handig. Elke editie automatisch thuisgestuurd. Via deze link in een handomdraai afgesloten. Zoek je eigen welkomstgeschenk uit. Veel leesplezier!




Aanmelden
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.