Laatste nieuws
08.00Opvallende beelden op Varkenoord in aanloop naar Ajax – Feyenoord: shirt staat in brand
08.00Wie is Takehiro Tomiyasu, de beoogde transfervrije aanwinst voor Ajax?
07.56Bosz gaat rustig zitten voor De Klassieker: 'Kon ik vandaag niet...'
07.54Kritische noot bij PSV: 'Gaan dit niet volhouden als je zó balanceert op randje'
07.40Veerman zoekt naar verklaring bij PSV: 'Dat gaat niet in de koude kleren zitten'
07.38Ihattaren maakt indruk in Eredivisie: 'Dat was niet eerlijk, zo ongelofelijk goed'
07.10Bosz beschermt PSV'er na zwakke vertoning: 'Dat moet hij nog leren'
01.34Naar verklaring zoekende Veerman: "Zware weken achter de rug"
01.26Matchwinner Til kritisch op spel PSV
01.04PSV schrijft geschiedenis met tweede reeks van tien overwinningen in 2025
00.38Ten Cate nieuwe bondscoach Suriname, opvolger van opgestapte Menzo
00.15'Romelu Lukaku kan nog 5 tot 6 jaar door, eventueel zelfs op andere positie'
00.15Maduro adviseert Ajax: 'Pas op voor hem, hij kan een wedstrijd beslissen'
00.05Lukkien heeft boodschap voor Ajax: 'Dan zullen wij de hoofdprijs vragen'
00.05Bosz als ervaringsdeskundige richting Klassieker: 'Liep je achter de feiten aan'
00.04Grote verrassing: Suriname presenteert Ten Cate als nieuwe bondscoach
00.02Harde uithaal na transfergeruchten over 45-voudig international: 'Zijn amateurs'

Gisteren

23.49Veerman is 'geen robot' en wijst op zwaar programma, Bosz ziet gemakzucht bij PSV
23.45Schouten spreekt voorkeur uit in De Klassieker: 'Ga er goed voor zitten'
23.45Brobbey en Roefs krijgen hete middag: 'De meest beladen wedstrijd van Engeland'
23.30Met assist van veelbesproken invaller Salah wint Slots Liverpool van Brighton
23.28Bosz wuift suggestie over tegenvallend PSV weg: 'Als je een BMW rijdt...'
23.27Samenvattingen eredivisie: VAR maakt overuren, achtbaanduel in Eindhoven
23.23Noslin de gevierde man: Nederlander maakt winnende voor negental Lazio
23.15Johan Boskamp haalt hard uit: 'Alsof hij het voetbal heeft uitgevonden'
23.10PEC Zwolle spoelt kater oorwassing bij Feyenoord weg met krappe zege op Fortuna
23.01Arsenal komt met de schrik vrij en wint door twee eigen doelpunten
22.54PEC Zwolle houdt overwinning met moeite vast tegen Fortuna Sittard
22.46Kwakman schrikt van PSV-invaller: 'Hij kan héél slecht zijn'
22.45Roep om PSV-middenvelder in Oranje: 'Als je het hebt over kwaliteit...'
22.35Feyenoord-fans over welke Ajax-speler welkom is: 'Mag het eigenlijk niet zeggen..'
22.28PSV-huurling van weleer staat na succesjaren in Azië voor nieuw avontuur
22.25Praat mee op VP: PSV - Heracles Almelo
22.25Drie penalty's, zeven goals: laks PSV met schrik vrij tegen Heracles (4-3)
22.25Spits Kaars helpt St. Pauli met eerste Bundesligatreffers aan zege: 'Heel bijzonder'
Resultaten x
Binnenland

3 opvallende WK-feitjes

De WK-finale van zondagmiddag blijft bij de Argentijnen voor altijd in het collectieve geheugen. De prestatie van Messi en zijn teamgenoten is er een voor de geschiedenisboeken. Toch gebeurde er meer dit WK. Onze eigen Louis van Gaal zette een record neer en Luka Modric houdt van dribbelen. Hieronder drie opvallende feitjes.

20-12-2022 21:38 door Tim van Sintfiet

Record

Zijn doel behaalde bondscoach Louis van Gaal niet. Hij hoopte met de wereldbeker naar huis te vliegen, maar latere winnaar Argentinië bleek na strafschoppen sterker dan Oranje. In de reguliere speeltijd bleef het bij 2-2 en die uitslag staat op papier nog steeds. Van Gaal heeft daardoor een ongeslagen status in al zijn twaalf WK-duels. Er is maar één bondscoach die dat ook kan zeggen: de Braziliaan Luiz Felipe Scolari. Het WK 2002 won hij met zijn thuisland Brazilië en vier jaar strandde hij met Portugal in de halve finale. Opvallend is dat Van Gaal geen WK won. Hij werd twee keer uitgeschakeld na strafschoppen tegen beide keren Argentinië.

Meer voetbal

De eerste wedstrijden was het even wennen: de hoeveelheid blessuretijd. Vooral het groepsduel tussen Engeland en Iran leek maar niet te eindigen. De arbiter floot uiteindelijk pas na 117 minuten en 4 seconden. Het kwam allemaal doordat blessuretijd beter werd berekend door de vierde man. Dat leverde een aantal extra spannende wedstrijden op. Zo scoorde Wout Weghorst in de laatste seconde de gelijkmaker tegen Argentinië. Daarnaast zorgde de langere blessuretijd voor meer zuivere speeltijd. Gemiddeld rolde de bal 58 minuten en 8 seconden. Vorige WK's lag dit aantal veel lager. Vorige editie lag het aantal op 55 minuten en 9 seconden. Er is dus een stijging van drie minuten te zien. In 2014 lag het aantal nog lager: 53 minuten en 55 seconden.

Muur

Dominik Livakovic is één van de WK-helden. Hij ontpopte zich tot een strafschopkiller en was ook in de wedstrijd een lastige klant voor onder meer Neymar. De Kroaat heeft van alle doelmannen de meeste ballen tegengehouden. Hij kreeg er in zeven wedstrijden slechts zes om zijn oren en dan tellen de strafschoppenseries niet mee. De Argentijn Emiliano Martínez werd verkozen tot de beste doelman, maar hij heeft een negatief saldo van 1.6 en hij pakte één strafschop minder (4 om 3). Onze eigen Andries Noppert staat derde op de lijst. Hij vindt alleen de Pool Wojciech Szczesny voor zich.

 

 

 




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.