Laatste nieuws
15.35Suriname stelt Henk ten Cate aan als nieuwe bondscoach
15.25LIVE: Ajax halverwege op voorsprong in vermakelijke Klassieker
15.25BBC meldt nieuws rondom Tomiyasu-deal: 'Die optie heeft hij bij Ajax niet'
15.14El Ahmadi lovend over ontwikkeling Feyenoorder: 'Hij wordt steeds completer'
15.11Bastien acht maanden na beroerte terug bij Fortuna: 'Ik was er bijna niet meer'
15.08Vink ziet voordeel voor Ajax tegen Feyenoord: 'Dat vind ik echt heel raar'
15.05Opmerkelijk: Ajax-speler loopt flinke wond op bij juichen na goal in Klassieker
14.55Heerenveen boekt bij Sparta tweede uitzege en wipt op doelsaldo over Rotterdammers
14.45PSV met de schrik vrij tegen Heracles in doelpuntenfestijn en is winterkampioen
14.45Belgische krant bevestig transfernieuws: Belgische jeugdspeler richting Ajax
14.45Van Persie voelt extra lading van De Klassieker: 'Ik zag teleurgestelde koppies'
14.45Mo Ihattaren geeft tegenstander uit het niets een kus en krijgt lovende woorden
14.45Praat mee op VP: drie Nederlanders in de basis bij Udinese tegen Napoli
14.40Grim spreekt vertrouwen uit in nieuwe Ajax-diamant: 'Doet hem niet veel'
14.35Praat mee op VP: Sunderland met Brobbey en Roefs in basis tegen Newcastle United
14.25ESPN-analisten unaniem eens over spitsendiscussie Ajax: 'Hij is de beste'
14.15Praat mee op VP: Crystal Palace - Manchester City
14.06'Sinds aanstelling van Grim gaat het beter, maar we hebben weinig kunnen genieten'
14.06Heerenveen steekt Sparta voorbij door klinkende zege op Het Kasteel
13.55Ajax-fans snappen niets van passeren één speler: 'Dan wil je gewoon niet winnen'
13.54Praat mee op VP: Nottingham Forest - Tottenham Hotspur
13.48Keuzes Van Persie gekraakt: 'Vind Feyenoord geen kampioensteam'
13.45Smaakmaker Feyenoord staat voor eerste Klassieker: 'Beetje een klein kind'
13.30Praat mee op VP: FC Twente - Go Ahead Eagles
13.22Grim verrast met opstelling Ajax: 17-jarig talent start in De Klassieker
13.15Feyenoord-duo onderuit gehaald door El Ahmadi: 'Daardoor verloren'
13.10Valente hoopt dat kleine Luciano in de Klassieker naar boven komt
13.05Feyenoord-aanvaller op zoek naar eerste goal in topduel: 'Arne Slot zei altijd...'
12.54Kraay spot Godts van Cambuur en prijst verdediger: 'Hij is beter dan Sutalo'
12.45Eredivisie-doelman doet opvallende sollicatie: 'Wie weet sta ik nu op het lijstje'
12.43Bekend familielid Jordi Cruijff reageert op Ajax-geruchten: 'Spreek hem vaak'
12.35Ajax-huurling Rijkhoff imponeert op nieuwe positie: 'Echt heel goed'
12.17Maduro lyrisch over Ajax-jongelingen: 'Daar gaan ze heel veel plezier aan beleven'
12.15Supporters Feyenoord vol vertouwen naar Klassieker: 'Hij maakt een hattrick'
12.14Van Halst spreekt Spaanse media tegen in De Jong-discussie: 'Snap het niet'
Resultaten x
Binnenland

Mark Verhoeven klopte Ajax met NEC: "Ik speelde Marc Overmars helemaal uit de wedstrijd"

De cijfers na negentig minuten spraken boekdelen: 2-0. NEC klopte Ajax op 8 september 1996 in eigen huis door doelpunten van Maurice Graef en Anton Janssen. Marc Overmars kreeg door toedoen van directe bewaker Mark Verhoeven geen poot aan de grond in De Goffert. De rechtsback blikt terug op dat duel en kijkt vooruit naar de confrontatie van komende zondag. "Ajax gaat het heel lastig krijgen."

06-01-2023 12:00 door Sander Berends

"Absoluut een van de mooiste wedstrijden die ik met NEC heb gespeeld", vertelt Mark Verhoeven anno 2023 over het duel waarin de Nijmegenaren voor het laatst met meer dan een doelpunt verschil wonnen van Ajax. Nota bene van het Ajax dat onder trainer Louis van Gaal oppermachtig was, net de Champions League-finale van Juventus na strafschoppen had verloren en louter uit internationals bestond. "In die periode maakten we het alle topclubs lastig. We speelden twee keer gelijk tegen PSV, wonnen van Feyenoord in De Kuip. En Ajax versloegen we dus ook."

Zoals op die zondagmiddag in 1996. "We kenden destijds een team met veel strijders. Patrick Pothuizen, Luuk Maes, Jörg Sobiech, we speelden vechtvoetbal. Daar had Ajax het enorm lastig mee. De exacte wedstrijddetails weet ik niet meer, maar in De Goffert heerste die middag een fantastische sfeer. Zo eentje waarin we niet konden verliezen," vertelt de nu 53-jarige rechtsback uit die wedstrijd.

Ivan Gabrich

Nadat Ajax via Maurice Graef op achterstand kwam, greep Van Gaal in. Hij offerde Mariano Juan op voor een extra spits, de Argentijnse aanwinst Ivan Gabrich. De spits die nooit om zou vallen, maar voortdurend op de grond lag door ingrijpen van de NEC-verdediging. Ajax trad aanvallend reeds aan met Ronald de Boer en Jari Litmanen in het centrum, Tijjani Babangida op rechts en Marc Overmars als linksbuiten. De Oranje-international, in topvorm op dat moment, werd volledig aan banden gelegd door Verhoeven.

"Mijn geheim? Ik stond voortdurend tegen hem aan. Andere rechtsbacks posteerden zich vaak een meter achter hem, maar die voorsprong had Overmars met zijn snelheid altijd al binnen de kortste keren tenietgedaan wanneer hij in de diepte werd aangespeeld. Als je tegen hem aanstond, moest hij eerst die bal aannemen en vervolgens nog om mij heen zien te komen. Ik speelde hem helemaal uit de wedstrijd. Op het veld was ik een vechter, ik liet niet los."

In de slotminuut incasseerde doelman Edwin van der Sar voor de tweede keer een doelpunt. Deze keer van Anton Janssen op aangeven van de ingevallen Emiel van Eijkeren. "Na rust verwachtten we dat Ajax een tandje erbij zou doen, maar wij bleven op onze beurt zo goed spelen. Vergeet niet dat wij met NEC die periode ook goed presteerden. We hadden geen supersterren, maar leverden elke keer een teamprestatie. Dat is het grote verschil met nu. Na afloop stappen spelers direct in de auto en gaan naar huis. Er spelen veel buitenlandse jongens bij clubs. De meeste jongens van ons team kwamen uit de regio. Hadden we verloren, dan was het vijf minuten in de kleedkamer schelden en vloeken. Maar daarna gingen we een biertje pakken met zijn allen en zochten we onze sponsors op. Daardoor was er sprake van een hechte band. Voor veel jongens de basis om elke week alles te geven en voor elkaar door het vuur te gaan. Jim Calderwood was een trainer die dat uitstekend benutte."

Twee jaar geleden bezocht Verhoeven, die 157 duels voor NEC speelde, voor het laatst De Goffert. "Elke keer weer gezellig. Ik ga dan voor het plezier. De club leeft enorm. NEC voelt nog steeds als mijn club. Ik ben blij dat ze weer op het hoogste niveau spelen. Met Anton Janssen onderhoud ik een goede band, Patrick Pothuizen spreek ik af en toe en Ron de Groot weer even spreken, is altijd leuk. Dan lijkt het net alsof je nooit weg bent geweest. Maar ik kom niet vaak meer in stadions. Tijdens het EK anderhalf jaar geleden heb ik twee wedstrijden van Oranje meegemaakt en vorig seizoen op uitnodiging een duel van Ajax in de ArenA. Ik ben nog altijd een enorme voetballiefhebber, maar wedstrijden bezoeken, heb ik wel gezien."

Eigen bedrijf

De verklaring zit in zijn vorige beroep. "Ik heb ruim 21 jaar een eigen bedrijf gehad (Goald Experiences, red.) waarin ik pakketten aanbood voor voetbal- en sportevenementen aan bedrijven en particulieren. Ik ben naar WK’s geweest, naar EK’s, naar Spanje, Italië en zo kan ik het rijtje nog aanvullen. We waren officieel partner van de UEFA. Ik heb enorm veel gereisd. Ik heb bewust besloten om even wat rust te nemen. Ik leidde het bedrijf met een partner. Hij heeft het na mijn terugtreden na het WK van 2014 in Brazilië voortgezet."

Ook in de voetbalwereld heeft Verhoeven een stapje teruggedaan. "Tot vorig jaar ben ik jeugdtrainer geweest bij SV Brandevoort. Samen met Danny Koevermans trainde ik mijn zoon. Pascal is dit seizoen overgestapt naar de senioren. Hij studeert nu en speelt in een vriendenteam. Vanwege slechte knieën zit zelf voetballen er ook niet meer in. Ik ben nu echt voetballiefhebber, haha. Eén tot twee keer in de maand spreek ik af met Erik Stock. Gaan we uiteten bijvoorbeeld. Hij is een echte voetbalvriend van me."

Beiden maakten deel uit van het jeugdinternaat van PSV. "Mart van den Heuvel, die later ruim 25 jaar bij PSV als teammanager rondliep, was onze vader. Zo beschouwde ik hem. Ook jongens als Alfred Schreuder en Mitchell van der Gaag zaten in het internaat. Ik ben daarna in Eindhoven blijven wonen en al snel kwamen mijn vrouw en ik in Mierlo terecht. Zij werkt in het zuiden. Ik ben altijd heen en weer gereisd vanuit Mierlo naar mijn clubs." Buiten zijn zeven seizoenen bij NEC waren dat MVV (1990-1994), FC Den Bosch (1992-1993 op huurbasis) en RBC Roosendaal (2001-2002).

ICT-wereld

Sinds april is de voormalige rechtsback werkzaam als productmanager bij Fiscaal-online.nl. "We leveren software aan accountant- en belastingbureaus. Ik begeleid de marketingtrajecten daaromheen. Ook in de ICT-wereld heb ik de drive die ik als voetballer had. Ik wil het zo goed mogelijk voor elkaar hebben. Dat heeft de voetbalwereld me zeker bijgebracht. Op sociaal gebied leer je daar veel. Je raakt niet zo snel van de kaart van een tegenslag. De CEO heeft een seizoenskaart bij PSV. Als ik zou willen, kan ik ongetwijfeld mee."

Zondag om 14.30 uur zit hij in ieder geval voor de televisie. Verhoeven heeft hoge verwachtingen van NEC – Ajax. "Ik hoop dat NEC wint. Ajax moet nog heel veel goed maken en zal het niet alleen daardoor moeilijk krijgen. NEC heeft een degelijke ploeg, presteert stabiel. Ze spelen dit seizoen best goed voetbal en beschikken over een goede organisatie. Alleen ontbreekt het aan power voorin. Wij hadden een Jack de Gier die altijd gemakkelijk scoorde. Nu ontbeert de ploeg een dergelijke speler. Waarop ik inzet? Voorzichtig op een gelijkspelletje."




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.