Laatste nieuws
12.13Verweij: Kasper Dolberg mogelijk alweer weg bij Ajax
12.05Weghorst bereikt mijlpaal door bijzonder bericht: 'Stuurde een appje naar Koeman'
12.04Ajax O17 kent droomstart Future Cup: talenten boeken overtuigende zege op Sporting
12.00PSV-fans sneren naar 'concurrenten': 'Ik denk dat PSV het levende bewijs is...'
12.00Vermoedelijke opstelling Feyenoord: Van Persie twijfelt over Hadj Moussa en Deijl
11.55Dembélé steelt de show: 'Als ik die bal tien keer neem scoor ik er één'
11.50Lille mist basiskracht door WK-vieringen in DR Congo: 'Gevaarlijk precedent'
11.35AZ-talent bonst op de deur: 'Dan zou je gek zijn om het niet te overwegen'
11.21Mark van Bommel ziet groot nadeel voor zoon Ruben: 'Ja, je bent wel irritant'
11.15Ajax haalt bekende naam naar Amsterdam: 'Ik ben hier niet vanwege mijn vader'
11.15De Bruyne denkt nog niet aan voetbalpensioen: 'Maar de interesse wordt wel minder'
11.15Schrijnende situatie door paspoortgate: 'Hij mag zelfs geen clubkleding dragen'
11.15De Bruyne ziet zijn liefde voor voetbal minder worden: 'Dat gebeurt bij elke baan'
11.10Europese krakers op komst: dit is het schema in de Europa League
11.05PSV denkt aan 'groot talent': 'Hij heeft wat weg van Wanner én Saibari'
10.50Het Kazim-Richards-effect in Engeland: 'De klus is nog niet geklaard'
10.50Het Kazim-Richards-effect: Crawley Town staat op uit de dood
10.47Feyenoord-stopper deelt persoonlijk bericht na WK-kwalificatie: 'Ik heb het zwaar'
10.47'Saai' kampioenschap voor PSV: 'Laat ze het maar horen in Amsterdam en Rotterdam'
10.36Van Hanegem verwacht zege van Nederlandse topclub: 'Als dat niet kan...'
10.30'Heel trots moment' door officieus Ajax-debuut: 'Jongens die ik normaal op tv zie'
10.30'Sterk FC Utrecht kan vroeg PSV-feestje verstieren'
10.30Guardiola wil geen speler tegen zijn zin bij Manchester City houden
10.25Mbappé over het hebben van dubbele nationaliteit: 'Is anders dan voor een club'
10.10'WK-schurk' Robben duikt op in ludieke Mexicaanse chipsreclame
10.05'De club wil gaan uitbreiden naar 40 duizend plekken en elk jaar Europees voetbal'
10.05Ouaissa wijst op groot verschil bij NEC: 'Vorig jaar was het een beetje saai'
10.00Atlético Madrid wil gewenste aanvallende versterking weghalen bij Barcelona
09.50Uitblinker op tijd fit voor duel met Feyenoord: 'Moeten ze niet onderschatten'
09.45De balans na drie jaar Bosz bij PSV: veel meer goals en Til als meest gebruikte speler
09.30Curaçao in meerdere opzichten de kleinste
09.30Guardiola: 'Salah is één van de beste Premier League-spelers ooit'
09.25'Vloek' voor duel met PSV: 'Of het in de Tachtigjarige Oorlog was, we zien mogelijkheden'
09.20Roda JC breekt met trainer: 'Het was de keuze van de club'
09.20Correia reageert op 'één miljoen-clausule' in contract: 'Dat is super, echt top'
Resultaten x
Binnenland

ELF Voetbal Andere Tijden Special: over de 100 oudste voetbalclubs van Nederland

De honderd oudste voetbalclubs van Nederland. Van Koninklijke HFC tot en met SV Baarn. Dat is het thema van de nieuwe Special van ELF Voetbal. Een extra dikke editie, omgedoopt tot Andere Tijden Special. 29 interviews en/of artikelen van clubs komen aan bod.

13-01-2023 10:00 door Sander Berends

Over de held Ajax, de zelf opgeleide talenten van Excelsior, het privémuseum van Heracles Almelo, de materiaalverzorgers van ADO Den Haag en Go Ahead Eagles, maar ook vader Fred en zoon Rick Karsdorp over hun amateurclub VV Schoonhoven, Loes en Daan Geurts over SC Bolsward en het verhaal van 't Doesje van ZAC.

En wie is de oudste? Koninklijke UD, zoals de KNVB communiceert, of Koninklijke HFC, zoals de club zelf beweert. Het antwoord is te lezen in de ELF Voetbal Andere Tijden Special, die via deze link ook handig is te bestellen. Binnen twee à drie werkdagen in huis. De lezer wordt deze keer op zijn wenken bediend. Naast de bovengenoemde artikelen een verhaal over de beruchte trap van VVV-Venlo, twee neven die als back in het eerste elftal van MVV Maastricht optreden, vijf NEC'ers die terugblikken op de KNVB Bekerfinale tegen Ajax uit 1983 en het daaropvolgende roemrijke Europese avontuur tegen Brann Bergen en FC Barcelona.

Maar ook de Vitesse-quiz met Tim Cornelisse, de langst in dienst zijnde speler in de huidige selectie van de Arnhemmers. Het verhaal achter de speurtocht naar de gewonnen Holdert Beker van DSV Concordia, huidig hoofdtrainer Ekrem Kahya over HBS, de laatste adel in dienst van HVV en vader en zoon Gerard en Lars Wiekens als trainer en speler van WVV 1896 uit Winschoten. Het verhaal van AFC Zondag 4, het nieuwe sterrenteam van de Amsterdamse traditieclub, vader Peter en zoon Milan Vissie over Hollandia Hoorn en oud-prof en tegenwoordig scheidsrechter Geert den Ouden over zijn tijd bij VOC. En nog veel meer!

Koninklijke HFC

Een discussie binnen de voetbalwereld. Welke club mag zich de oudste van ons land noemen? De KNVB kiest voor Koninklijke UD uit Deventer. Tot onbegrip van Koninklijke HFC uit Haarlem. "Wij maken er geen punt van, want het is lastig te bepalen. Alleen is duidelijk dat Koninklijke UD in het begin een cricketclub was."

HVV

De laatste overgebleven adel op De Diepput: Arnout baron van Lawick.

DSV Concordia

De gewonnen Holdert Beker uit 1906 bleef 115 jaar een papieren prijs. Sinds september prijkt een replica in de vitrinekast van het clubhuis.

GC & FC Olympia

Voormalig goaltjesdief Harry van der Laan is al bijna vijftig jaar lid van het Goudse GC & FC Olympia.

Be Quick 1887

Tweelingbroers Daan en Joris Reiziger (21) schopten het via Be Quick tot de jeugd van FC Groningen. Daan staat nu bij Vitesse onder de lat, Joris speelt weer op het oude nest.

Sparta Rotterdam

Sparta Rotterdam staat als de oudste profclub van Nederland bekend om haar tradities. Zoals de doorstroom van jeugdig talent van eigen kweek en een scherp oog voor laatbloeiers bij amateurclubs. Sven Mijnans is een recent voorbeeld van die laatste categorie. Samen met de zestienjarige talenten Jesse Bal en Dylan Chigharoe, beiden in het bezit van een contact, doet hij zijn verhaal.

Vitesse

De Vitesse-quiz met Enzo Cornelisse, die al meer dan de helft van zijn leven bij de club uit zijn geboortestad rondloopt.

ZAC

Elke debutant bij Oranje krijgt een haasje. ZAC kent haar eigen variant: 't Doesje.

HBS

Oud-voetballer Ekrem Kahya is sinds dit seizoen hoofdtrainer op Craeyenhout.

Achilles 1894

De inmiddels gestopte Jos Hooiveld probeert een nieuwe loopbaan op te bouwen met zijn bedrijf Scorelit.

VOC

Als Geert den Ouden in 2010 stopt als profvoetballer speelt hij zes jaar voor VOC. Tegenwoordig fluit hij de landelijke jeugd.

AFC

Sinds dit seizoen kent AFC een nieuw sterrenteam. Zondag 4 bestaat bijna uitsluitend uit ex-profvoetballers.

HV & CV Quick Den Haag

Joost de Gelder is recordhouder van het hoogste aantal duels in het eerste elftal.

Willem II

Bij Willem II staat het shirt symbool voor de club.

WVV 1896

Oud-Manchester City speler Gerard Wiekens traint sinds dit seizoen zijn jongste zoon Lars bij WVV 1896 in Winschoten.

HVV Hollandia

Peter Vissie speelde bijna zijn gehele carrière bij Hollandia. Zoon Milan na een avontuur bij meerdere profclubs.

Ajax

In hoeverre sluit het verhaal van voetbalclub Ajax aan bij dat van de mythe waaraan die club zijn naam ontleent? "Je moet oppassen met iets vernoemen naar een Griekse held. Die helden hebben namelijk altijd een tragische kant."

HVV Tubantia

Elf jaar was HVV Tubantia een profclub. We blikten terug met spelers Bertus Strating en Jan Verdriet. Alsmede met Remko ten Donkelaar, al ruim vijftig jaar lid.

NEC

Degraderen, maar ook de bekerfinale halen. Een seizoen later als eerstedivisionist verwend met Europese confrontaties met Brann Bergen en als klapper FC Barcelona. De seizoenen 1982/83 en 1983/84 vormen bijzondere hoofdstukken in de clubgeschiedenis van NEC. Met Carlos Aalbers, Henk Grim, Anton Janssen, Frans Janssen en Sije Visser, vijf hoofdrolspelers uit die periode, kijken we terug. "De spelers van FC Barcelona maakten er een vies spelletje van."

MVV Maastricht

Jarenlang voetbalden neven Tim Zeegers en Lars Schenk samen in de woonkamer, kelder of tuin bij Zeegers thuis. Nu samen in het eerste elftal van MVV.

Be Quick Zutphen

Op 9 juli 2002 vierde Be Quick Zutphen haar eeuwfeest met een gedenkwaardige jubileumwedstrijd tegen Ajax. Toenmalig voorzitter Ton Peters en de teruggekeerde Stefan Jansen blikken terug op die dinsdagavond.

Excelsior Rotterdam

Bij Excelsior Rotterdam vallen de zelf opgeleide talenten de laatste jaren als rijpe appels uit de boom. Zes spelers van de huidige selectie brachten hun jeugd grotendeels door op Woudestein. Het sextet zit boordevol ambities. "We kunnen met elkaar lachen en elkaar ook de huid volschelden als dat nodig is," blijkt na een gesprek met Julian Baas, Joshua Eijgenraam, Serano Seymor, Raphaël Eyongo, Nathan Tjoe-A-On en Pascal Kuiper.

VV Schoonhoven

De familie Karsdorp ademt voetbal. Door zijn zoons Rick (27) en Kevin (29) werd ook hun vader Fred (51) betoverd door het balspelletje. Nu staat hij met zijn garage op het shirt van VV Schoonhoven, waar Rick op zijn veertiende debuteerde in het eerste elftal.

BVC Bloemendaal

Joost van den Boogaard (26) en Koen Beeren (28) sloegen hun vleugels uit in de Tweede Divisie om hun sportieve ambities na te streven. Maar de lokroep van hun vertrouwde amateurclub BVC Bloemendaal was te groot.

Go Ahead Eagles

Ze gaf liefde Eric haar jawoord op de middenstip van De Adelaarshorst. In het hart van de club die ze veel eerder in haar leven al eeuwige trouw zwoer. Sinds haar achtste is Carla Whittie (50) hartstochtelijk supporter van Go Ahead Eagles; al bijna 25 jaar ook materiaalverzorgster. "In mijn eerste jaren stond de wasmachine in een pishok."

VVV-Venlo

Niels Fleuren speelde jarenlang voor VVV-Venlo en heeft honderden wedstrijden namens de club in de benen. Voor Ger van Rosmalen geldt hetzelfde. De clubiconen delen verhalen uit hun tijd in het noorden van Limburg. De gemene deler in hun herinneringen: De Koel en in het bijzonder de trap.

Heracles Almelo

Bert Letteboer heeft thuis in de voormalige slaapkamers van zijn kinderen een eigen Heracles Almelo-museum ingericht. Samen met clubicoon Mark Looms brachten we een bezoek.

ADO Den Haag

Spelers komen en gaan, maar Rob Ravestein blijft altijd staan. De materiaalman van ADO Den Haag loopt al bijna twintig jaar rond op de club. Een bekend gezicht voor iedereen met een groen-geel hart. We spreken de clubman over zijn werk als materiaalman, de liefde voor 'zijn' spelers en zijn indrukwekkende shirtcollectie.

SC Bolsward

De liefde voor de club is nooit verdwenen bij Loes (36) en Daan Geurts (39). Ze fietsten samen vanuit het Friese Hichtum naar voetbalclub RES, nu SC Bolsward. Loes speelde 125 interlands, Daan stopte zelfs een periode. "We waren een hechte vriendengroep."

WSC

Leon van Daalen heeft vijf zoons, die allen hun eerste voetstappen op een voetbalveld zetten bij WSC. Drie zijn er inmiddels opgepikt door NAC Breda. "We dromen er allemaal van om profvoetballer te worden."

De Andere Tijden Special van ELF Voetbal is vanaf nu verkrijgbaar. De extra dikke editie ligt in de winkelschappen bij vele supermarkten, bij (kantoor)boekhandels en natuurlijk op de bekende reislocaties. Denk aan de NS-stations, Schiphol Airport, Eindhoven Airport en Rotterdam The Hague Airport. De editie is ook gemakkelijk online te bestellen. Via deze link in een handomdraai gebeurd. Binnen twee à drie werkdagen thuisgestuurd. Een abonnement nemen, is helemaal handig. Via deze link zo afgesloten. Zoek je eigen welkomstgeschenk uit! Veel leesplezier.




Aanmelden
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.