Laatste nieuws
12.05Weghorst bereikt mijlpaal door bijzonder bericht: 'Stuurde een appje naar Koeman'
12.04Ajax O17 kent droomstart Future Cup: talenten boeken overtuigende zege op Sporting
12.00PSV-fans sneren naar 'concurrenten': 'Ik denk dat PSV het levende bewijs is...'
12.00Vermoedelijke opstelling Feyenoord: Van Persie twijfelt over Hadj Moussa en Deijl
11.55Dembélé steelt de show: 'Als ik die bal tien keer neem scoor ik er één'
11.50Lille mist basiskracht door WK-vieringen in DR Congo: 'Gevaarlijk precedent'
11.35AZ-talent bonst op de deur: 'Dan zou je gek zijn om het niet te overwegen'
11.21Mark van Bommel ziet groot nadeel voor zoon Ruben: 'Ja, je bent wel irritant'
11.15Ajax haalt bekende naam naar Amsterdam: 'Ik ben hier niet vanwege mijn vader'
11.15De Bruyne denkt nog niet aan voetbalpensioen: 'Maar de interesse wordt wel minder'
11.15Schrijnende situatie door paspoortgate: 'Hij mag zelfs geen clubkleding dragen'
11.15De Bruyne ziet zijn liefde voor voetbal minder worden: 'Dat gebeurt bij elke baan'
11.10Europese krakers op komst: dit is het schema in de Europa League
11.05PSV denkt aan 'groot talent': 'Hij heeft wat weg van Wanner én Saibari'
10.50Het Kazim-Richards-effect in Engeland: 'De klus is nog niet geklaard'
10.50Het Kazim-Richards-effect: Crawley Town staat op uit de dood
10.47Feyenoord-stopper deelt persoonlijk bericht na WK-kwalificatie: 'Ik heb het zwaar'
10.47'Saai' kampioenschap voor PSV: 'Laat ze het maar horen in Amsterdam en Rotterdam'
10.36Van Hanegem verwacht zege van Nederlandse topclub: 'Als dat niet kan...'
10.30'Heel trots moment' door officieus Ajax-debuut: 'Jongens die ik normaal op tv zie'
10.30'Sterk FC Utrecht kan vroeg PSV-feestje verstieren'
10.30Guardiola wil geen speler tegen zijn zin bij Manchester City houden
10.25Mbappé over het hebben van dubbele nationaliteit: 'Is anders dan voor een club'
10.10'WK-schurk' Robben duikt op in ludieke Mexicaanse chipsreclame
10.05'De club wil gaan uitbreiden naar 40 duizend plekken en elk jaar Europees voetbal'
10.05Ouaissa wijst op groot verschil bij NEC: 'Vorig jaar was het een beetje saai'
10.00Atlético Madrid wil gewenste aanvallende versterking weghalen bij Barcelona
09.50Uitblinker op tijd fit voor duel met Feyenoord: 'Moeten ze niet onderschatten'
09.45De balans na drie jaar Bosz bij PSV: veel meer goals en Til als meest gebruikte speler
09.30Curaçao in meerdere opzichten de kleinste
09.30Guardiola: 'Salah is één van de beste Premier League-spelers ooit'
09.25'Vloek' voor duel met PSV: 'Of het in de Tachtigjarige Oorlog was, we zien mogelijkheden'
09.20Roda JC breekt met trainer: 'Het was de keuze van de club'
09.20Correia reageert op 'één miljoen-clausule' in contract: 'Dat is super, echt top'
09.20Roda JC legt uit waarom het breekt met Van Dessel
Resultaten x
Binnenland

Ger van Rosmalen, VVV-Venlo-icoon: "Ik weet zeker dat er nooit iemand die trap sneller is opgerend dan ik"

Niels Fleuren speelde jarenlang voor VVV-Venlo en heeft honderden wedstrijden namens de club in de benen. Voor Ger van Rosmalen geldt hetzelfde. De clubiconen van de Noord-Limburgse club kennen een gemene deler in hun herinneringen: De Koel en in het bijzonder de trap. "Ik weet zeker dat er nooit iemand die trap sneller is opgerend dan ik."

27-01-2023 12:00 door Sander Berends

"Het is een lullig verhaal waar ik niet trots op ben, maar nu kan ik erom lachen. Tegen Excelsior liep het uit de klauwen en had ik een akkefietje met Mike Snoei", vertelt Ger van Rosmalen tegenover onze medewerker Tim Beck in de Andere Tijden Special van ELF Voetbal, die afgelopen maand is verschenen en waarin de 100 oudste clubs van Nederland worden belicht. De dikke Special is via deze link gemakkelijk online te bestellen. VVV-Venlo komt met haar oprichtingsjaar 1903 uiteraard ook aan bod. Een prachtig verhaal over de 61 treden tussen het kleedkamergebouw en het veld.

In alle staten

"Hun trainer Rob Jacobs was zo slim om Snoei te wisselen, maar na het laatste fluitsignaal wilde ik verhaal halen", vervolgt Van Rosmalen. "Ik heb de scheidsrechter geeneens bedankt en ben die trap omhoog gestoven. In vier seconden was ik de trap op, haha. Boven werd ik gelukkig door vier man tegengehouden, want ik was in alle staten. Toentertijd dacht ik: dit is ons stadion en hier maakt niemand ons iets. Gelukkig kwam het niet tot een gevecht, maar ik denk dat ik er toch iets aan heb overgehouden. Er zal namelijk nooit iemand sneller die trap zijn opgerend dan ik na die wedstrijd, haha."

Van Rosmalen schudt nog een prachtige anekdote uit de mouw. Over die keer dat het noorden van Limburg bedekt was onder een dikke pak sneeuw. Voetballen ging niet, waarna coach Sef Vergoossen besloot de selectie te laten langlaufen rondom het stadion. "Hartstikke gezellig natuurlijk, maar we hadden een vrijgevochten groep. We naaiden elkaar op en Stan Valckx was voor de duvel niet bang. Hij moest en zou op ski's de trap afgaan. Met een bloedgang vloog hij naar beneden en hij moest serieus opletten dat hij niet in de hekken zou vliegen."

Ongeluk

"Het ging zelfs zo hard dat zijn ski's in stukken braken. Nee, Vergoossen heeft nooit meer zo'n training gehouden, want dan zou die trap ons alleen maar ongeluk hebben gebracht, haha." Van Rosmalen vertelt ook een mooie anekdote over een bijzondere ontmoeting met FC Barcelona in De Koel. En tien jaar later een speciaal bezoek van Real Madrid aan De Koel. Ook de sneeuwwedstrijd uit 1987 tegen Ajax komt ter sprake. Niels Fleuren vertelt eveneens enkele mooie verhalen over de trap. "Voor mij zat het zo ingebakken dat ik die trap op en af moest. Ik wist niet beter."

Het volledige artikel over De Trap van VVV-Venlo is te lezen in de nieuwe editie van ELF Voetbal. Het extra dikke nummer, omgedoopt tot Andere Tijden Special, kent als thema: de 100 oudste clubs van Nederland. Liefst 29 daarvan komen aan bod middels een artikel. Zo brachten we vijf oud-spelers van NEC samen die in de jaren tachtig speelden tegen Ajax in de KNVB Bekerfinale en de Europese duels waaronder die tegen FC Barcelona, spraken we bij Excelsior Rotterdam met de zes eigen kweek-talenten uit de huidige selectie, gingen we met Mark Looms op bezoek in het Heracles-privémuseum van Bert Letteboer, de afkomst van de Griekse held Ajax, gingen op bezoek bij ADO Den Haag-materiaalverzorger Rob Ravestein en Go Ahead Eagles-materiaalverzorgster Carla Whittie en spraken met vader Gerard en zoon Lars Wiekens over WVV 1896 Winschoten. En nog veel meer!

De Andere Tijden Special van ELF Voetbal is via diverse kanalen verkrijgbaar. De extra dikke editie ligt in de winkelschappen bij vele supermarkten, bij (kantoor)boekhandels en natuurlijk op de bekende reislocaties. Denk aan de NS-stations, Schiphol Airport, Eindhoven Airport en Rotterdam The Hague Airport. De editie is ook gemakkelijk online te bestellen. Via deze link in een handomdraai gebeurd. Binnen twee à drie werkdagen thuisgestuurd. Een abonnement nemen, is helemaal handig. Via deze link zo afgesloten. Zoek je eigen welkomstgeschenk uit! Veel leesplezier.




Aanmelden
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.