Laatste nieuws
02.23Kijkers praten tijdens Man City - Liverpool massaal over Maria Guardiola (25)
01.10Telstar verliest thuis van FC Groningen, trainer Correia in beeld bij FC Utrecht
00.57Berghuis trekt pijnlijke conclusie over dolend Ajax: 'De basis niet goed genoeg'
00.45García: 'Ik ben dit seizoen al de derde coach, dan is er iets mis'
00.35Champions League ver weg voor Ajax na thuisnederlaag tegen Twente
00.08Berghuis wijst op topaankoop Ajax: 'Goede voetballer, maar rode draad is er niet'
00.07Ondertussen in Portugal: uitzinnige Farioli sprint het veld in
00.02Ajax heeft 25 punten minder dan vorig seizoen na 29 duels
00.02Steur laakt communicatie bij Ajax: 'Dan krijg je een domino-effect'

Gisteren

23.59García ziet Ajax 'geen normale wedstrijd' spelen: 'Dan wordt het moeilijk'
23.54Ontlading bij Van den Brom: 'Wij hebben gewoon een fantastisch team'
23.46RC Lens laat het liggen in strijd om Ligue 1-titel
23.43Nederlands getint Famalicão bezorgt Porto en Farioli flinke kater
23.43Berghuis hard over Ajax: 'We verdienen het niet, de basis is niet goed genoeg'
23.41Godts hard voor Ajax: 'Ongelooflijk waar we nu staan'
23.40City vernedert Liverpool in FA Cup (4-0), Southampton verrast Arsenal (2-1)
23.37VI Live: Farioli moet flinke domper slikken met Porto
23.35Gefrustreerde Ajax-fans zijn er helemaal klaar mee: 'De totale afgrond'
23.30Berghuis trekt met ingehouden woede pijnlijke conclusie over Ajax
23.28Kwakman wijst dissonanten aan bij Ajax: 'Zij zijn alleen maar met zichzelf bezig'
23.22Samenvattingen eredivisie: spectaculaire Saibari helpt PSV, NEC op Champions League-koers
23.22Vink en Kwakman roemen uitblinker bij Ajax-Twente: 'Geweldig, echt de baas'
23.20NEC wint van Excelsior en houdt druk op Feyenoord in strijd om plek twee
23.20AZ heeft aan twee vroege goals genoeg tegen Fortuna Sittard, rentree Clasie
23.18VI Live: Lens laat dure punten liggen in Franse titelstrijd
23.15VI Live: Ajax heeft 25 punten minder dan vorig seizoen na 29 duels
23.15Barcelona profiteert optimaal van nederlaag Real Madrid en verstevigt koppositie
23.05Invaller Driouech helpt PSV in blessuretijd aan winst, bij puntenverlies Feyenoord is titel binnen
23.04Nederlandse goal bezorgt Lazio een punt tegen Parma
23.03Barcelona doet fantastische zaken in titelstrijd en wint van Atlético Madrid
23.02Barça krijgt tiental Atlético laat op de knieën bij start van 'drieluik'
22.59FC Twente passeert Ajax na verdiende zege in Johan Cruijff Arena
22.57VI Live: slechts twee schoten op doel voor Ajax tegen FC Twente
22.57NEC legt druk bij Feyenoord in strijd om tweede plaats na zege op Excelsior
22.56Meerdink openhartig over concurrentiestrijd bij AZ: 'Kwam voor duel naar me toe'
Resultaten x
Binnenland

Voorbeschouwing AC Milan – Internazionale

Om 21:00 morgenavond fluit scheidsrechter Jesús Gil Manzano de Derby della Madonnina op gang. Dit keer niet in de Serie A, Coppa Italia of de Supercoppa Italiana, maar in het miljardenbal dat de UEFA Champions League heet. De twee Milanese voetbalkolossen stonden al meer dan driehonderd keer tegenover elkaar, maar nog maar vier keer gebeurde dit in de Champions League. De laatste keer dat een Milanese club de finale van de Champions League wist te bereiken, ging de beker mee naar het Stadio Giuseppe Meazza. In de handen van onder andere Wesley Sneijder. Als er nu nogmaals een Nederlander in Milanese dienst de Cup met de Grote Oren wil omarmen, moet er iets gebeuren wat nog niet eerder voorkwam in de Champions League.

09-05-2023 16:00 door Jesse van Dalen

Al drie keer stonden AC Milan en Internazionale tegenover elkaar dit seizoen.Twee keer boog het in negentig minuten de blauwe kant op, één keer de rode kant. AC Milan verloor echter sinds 1994/95 niet meer dan drie wedstrijden in één jaargang tegen de aartsrivaal. Maar de Nerrazzuri zijn de laatste weken beter in vorm dan de Rossoneri. Daarmee is deze wedstrijd volgens sommigen een gokje waard, maar ook een heel groot risico. Daarom kan je dat geld beter gebruiken om online bingo te spelen met geld op de beste bingo spellen website.

Dat het niet een gokje waard is bewijzen de vorige ontmoetingen tussen AC Milan en Internazionale in de Champions League. 

De halve finale in 2002/03

De laatste ontmoeting in de Champions League was nog in de tijd dat AC Milan een toonaangevende club was. De Rossoneri haalden in vijf seizoenen Champions League drie keer de finale, zoals in 2002/03. 

De eerste ontmoeting tussen beide Italiaanse topclubs in de Champions League was even significant als nu. Een finaleplek lag voor het oprapen. De halve finale in 2002/03 begon met een ‘thuiswedstrijd’ voor AC Milan. De roodzwarten hadden op dat moment vijf Champions Leagues in de vitrinekast staan. Al was de laatste alweer tien jaar geleden. Het eindigde in een bloedeloze 0-0. Wat best gek is met spelers als Rui Costa, Inzaghi, Crespo en Zanetti op het veld.

Door de 0-0 stand was de wedstrijd een week later extra spannend. Inter-trainer Hector Cuper kwam aan in een 3-5-2 formatie om de Milanese aanval in toom te houden. Dit lukte 45 minuten lang, daarna schoot Shevchenko raak. Het doelpunt van Martins in de 84e minuut kwam te laat en Milan ging op uitdoelpunten door naar de finale. De uitkomst daarvan is terug te vinden in de prijzenkast van de Rossoneri.  

De kwartfinale in 2004/05

Twee jaar later was de Derby della Madonnina decor van de kwartfinale van het miljardenbal. AC Milan was de favoriet, maar Internazionale kwam steeds dichterbij, ook in de competitie. In deze wedstrijd was daar echter weinig van te zien. Milan was superieur op het veld. Het werd 2-0 door goals van Stam en Shevchenko. 

De returnwedstrijd is de geschiedenisboeken ingegaan, maar niet om het mooie voetbal. De Nerazzurri konden het voetballend niet bolwerken, dus moest de winst op een andere manier worden geboekt. Zo probeerde Materazzi Shevchenko een rode kaart aan te naaien. Dit lukte niet en in de dertigste minuut nam hij wraak door de 0-1 binnen te werken. De Interisti zagen de bui al hangen en begonnen zich te misdragen. Rustig werd het daarna niet meer en de wedstrijd moest worden gestaakt. AC Milan ‘won’ met 3-0. Het leverde wel een iconische plaat op waarbij Materazzi en Rui Costa kijken naar de rode vuurwerkmist.

Internazionale heeft dus nog nooit weten te winnen van AC Milan in de Champions League. Of dat morgen verandert is de vraag. Of het een onvergetelijke voetbalavond gaat worden ook. De Rossoneri kregen slechts één doelpunt tegen in de laatste zes Champions League-wedstrijden. En Internazionale hield in zes van de tien Champions League-duels dit seizoen de nul. Qua sfeer zal het Real Madrid – Manchester City in ieder geval overvleugelen. 




Aanmelden
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.