Laatste nieuws
16.40Lege F-Side bevalt goed in Amsterdam: 'Wat een rust en gezelligheid'
16.30De Mos beoordeelt PSV: 'Alle complimenten zijn volkomen terecht, maar...'
16.16Must see: Bassey (ex-Ajax) gaat viraal in Engeland na bizarre actie voor Fulham
16.00Fans Ajax unaniem over Klassieker-ster: 'Komen heel wat miljoenen voor binnen'
15.55'Go Ahead zit niet stil en omcirkelt één naam om achterhoede te versterken'
15.55Live Transfers: Miami haalt weer Spaans international, nieuw avontuur voor Dybala
15.53'Van Persie heeft het volste recht om in de Mickey Mouse League fouten te maken'
15.50Doelman Olij gaat PSV-debuut maken tegen amateurs GVVV: 'Heeft hij verdiend'
15.45De blessuregeschiedenis van Ajax-aanwinst Tomiyasu: opvallende transformatie
15.35Derksen trapt op rem na Klassieker: 'Kan nooit een goede trainer zijn'
15.30Van der Vaart: 'Zo onbeschrijfelijk trots, voor mij is zij groter dan de sport'
15.25Spaan prijst 'nieuwe' Ajax-controleur de hemel in: 'Is Resink beter? Nee toch?'
15.00'Slechte verliezer' Van Persie gekraakt: 'Het is een hele zielige man'
14.55PSV-coryfeeën richten pijlen op viertal: 'Als hij zo speelt, nooit meer in basis'
14.50Telstar grijpt in na 'onacceptabel' gedrag van fan: 'Bier is er om te drinken'
14.50Rayane Bounida belooft Ajax-supporter: 'Ik kom nooit meer te laat'
14.42Luijckx wijst speler van het weekend aan: 'Hoort bij beste spitsen van Nederland'
14.26'Thiago Silva vertrekt bij Fluminense en wil terugkeren naar Europa'
14.24Telstar wil landelijk stadionverbod voor fan die bier naar grensrechter gooide
14.05Bosz positief over zware PSV-blessure: 'Het gaat de goede kant op met hem'
14.04Derksen haalt hard uit na uitspraken van Van Persie: 'Hij lult maar wat'
14.00LIVE Afrika Cup: volg hier alle ontwikkelingen van en rondom het eindtoernooi
13.55Technische Ajax-staf ontleed door Grim: 'We doen het met elkaar'
13.55Minder punten dan Priske: 'Bij verlies tegen Heerenveen heeft Van Persie groot probleem'
13.46Vermoedelijke opstelling PSV
13.42'Tomiyasu naar Amsterdam gehaald als back, nog twee targets op de radar bij Ajax'
13.40Bosz kiest met Olij weer voor bekerkeeper: "Als hij geen gekke dingen doet"
13.27Bosz maakt keeper bekend voor bekercampagne van PSV: 'Hij verdient het'
13.23COLUMN: Zes nederlagen uit acht duels; nog niet genoeg voor ontslag?
13.20Kramer vertelt over nieuwe carrière: 'Ik ga langzaam omhoog klimmen'
13.15Chris de Graaf deze week niet welkom bij FC Twente: 'Hij gaat helaas verliezen'
13.12Wedstrijd tegen GVVV onder leiding van Blank
13.06Belgische topclub ontslaat trainer: 'Van Bommel en Van Nistelrooij in beeld'
13.02Wat gaat PSV doen tegen GVVV?
13.00Met welke elf namen zou jij aftrappen tegen GVVV?
Resultaten x
Binnenland

Van Balotelli tot Cancelo: deze namen speelden voor Inter én Manchester City

Inter en Manchester City staan zaterdagavond tegenover elkaar in de finale van de Champions League. Er is een aantal spelers dat de shirts van beide clubs heeft gedragen. Een van die spelers staat zelfs nog onder contract bij Manchester City, maar droeg de tweede seizoenshelft het shirt van Bayern München: João Cancelo. Daarnaast staat Edin Dzeko straks waarschijnlijk in de spits bij Inter, wanneer die club het zaterdag opneemt tegen de Engelsen. ELF Voetbal zet alle spelers met een verleden bij Inter én Manchester City op een rijtje.

10-06-2023 06:00 door Brian Vesseur

In totaal gaat het om tien spelers. 

Edin Dzeko, Stefan Jovetic en Aleksandar Kolarov

De 37-jarige Dzeko speelde bijna vijf seizoenen voor Manchester City, tussen 2011 en 2016. Dzeko werd geboren in Joegoslavië, in een deel dat nu Bosnië is. Een andere geboren Joegoslaaf, Stefan Jovetic, speelde een aantal seizoenen samen met Dzeko. De Serviër Jovetic - inmiddels 33 jaar - werd in de winter van 2017 definitief overgenomen door Inter. Dzeko speelt op zijn beurt sinds twee seizoenen bij de club uit Milaan.

Kolarov - ook geboren in Joegoslavië, maar in zijn carrière spelend voor Servië - stopte net één seizoen te vroeg met voetballen. Vorig seizoen kondigde hij zijn afscheid aan bij Inter, maar nu had hij in de finale kunnen staan. De linksback speelde jarenlang bij Manchester City, ook met Dzeko en Jovetic.

Maicon en João Cancelo

Maicon en João Cancelo zijn totaal geen generatiegenoten, maar een ding hebben ze gemeen: het zijn heel aanvallende backs. De 41-jarige Maicon speelde één seizoen voor Manchester City - in de tijd van bovengenoemde namen - nadat hij zes jaar voor Inter had gespeeld. De nog altijd pas 29-jarige Cancelo heeft er al een aardige carrière opzitten, met clubs als Bayern München, Manchester City, Inter en Juventus.

Felipe Caicedo en Mario Balotelli

Felipe Caicedo heeft héél veel clubs gehad. En misschien had je de Ecuadoraanse spits niet in dit rijtje verwacht, maar richting het einde van zijn carrière speelde hij nog een half seizoen op huurbasis bij Inter. Aan het begin van zijn carrière speelde hij drie seizoenen voor Manchester City, maar hij werd voornamelijk verhuurd. Overigens is de 34-jarige Caicedo nog steeds actief, in de Saoedi-Arabische competitie. 

Met hem noemen we ook Mario Balotelli, nog zo'n voetballer waarvan je niet zeker weet of hij nog voetbalt. Het antwoord is: ja, bij FC Sion. De 32-jarige spits brak door bij Inter, ging vervolgens naar Manchester City en tekende vervolgens bij zijn favoriete club: AC Milan. Dat vond het blauwe deel van Milaan niet heel leuk. Met Inter won Balotelli in 2009/2010 de Champions League, evenals Maicon en Patrick Vieira.

Patrick Vieira

Daarmee hebben we meteen de volgende in het lijstje, want ook Vieira kwam voor Manchester City uit. De Franse middenvelder kende sowieso een rijke carrière, met clubs als AC Milan, Juventus en Arsenal. Met de Londense club werd hij ongeslagen kampioen in Engeland en daarnaast pakte Vieira met Frankrijk de wereldbeker.

Nog 2 spelers

Ook Ousmane Dabo en David Pizarro kwamen voor Inter en Manchester City uit.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.