Laatste nieuws
14.35Boskamp hekelt Feyenoord: 'Mijn ouders gingen 4 uur de deur uit, rot lekker op!'
14.35Telstar wijst naar Manschot: 'Hadden hem de hele wedstrijd niet mee'
14.33Arbeloa vergelijkt Huijsen met Vinícius en geeft update over Mbappé
14.15'Als AZ blind met NEC meegaat, gaan ze er lelijk af'
14.15Schaakspel in finale: zo zou AZ zich tegen NEC kunnen wapenen
14.10Europese grootmachten treffen elkaar: dit is het programma in de Champions League
14.10VP-voetbalkantine: 'De play-offs voor Europees voetbal moeten blijven'
14.05'Oude Timber is terug, begint eruit te zien als de speler die hij eerder was'
14.00Iran naar het WK? Dit zijn de opties
13.56Engelse strijd om '200 miljoen-wedstrijd' gaat veranderen: 'Play-offs uitgebreid'
13.56Voetbalwetten houden Karlsson op de bank bij FC Utrecht: 'Twee klasbakken'
13.45Strijd om Barça-presidentschap teruggebracht tot twee kandidaten
13.25Feyenoord-icoon in de bres voor Van Persie: 'Hij is toch geen koekenbakker?'
13.22Van Dijk en Slot genomineerd voor maandelijkse awards in Engeland
13.10Van Persie-keuze gekraakt in play-offs-discussie: 'En dan stel je een B-elftal op'
12.55Engelse clubs stemmen voor meer promotievoetbal richting Premier League
12.51Opmerkelijk: icoon van Man United keert zich na nederlaag plots tegen de club
12.46Ajax stelt vier oud-spelers aan na traineeships
12.45Contrast in spel AZ: 'Het blijft een groot mysterie'
12.45'AZ verwacht Clasie aan het eind van de maand terug'
12.35Zien: geblesseerd uitgevallen Ziyech scoort met geweldige afstandsknal voor Wydad
12.35Brighton-manager en Arteta sneren over en weer: 'Geen schijn van kans'
12.30Rondje Eurojackpot KNVB Beker: uitgebreid napraten over AZ-Telstar
12.25Samenvatting: AZ bereikt bekerfinale ten koste van dapper Telstar
12.21PSV eert Koeman met plek op Walk of Fame
12.15De samenvatting: AZ bereikt bekerfinale ten koste van dapper Telstar
12.15Trotse Correia dankt Telstar-fans: 'Er gebeuren dingen in Velsen...'
12.10Na Iran ook Irak in de problemen: mogelijke WK-deelname onzeker
12.00Koeman wordt geëerd bij Nederlandse topclub met eigen tegel in Walk of Fame
12.00Team Regeer: hoe vijf specialisten de nummer 6 van Ajax helpen
12.00'Bij Feyenoord merkte ik dat de voetbalwereld hard kan zijn'
11.55Ten Hag lovend over één man uit Ajax-periode: 'Dat zag je vanaf dag één...'
11.55Chelsea lijkt strijd der nieuwe spitsen te winnen
11.40Spaan kijkt met bewondering naar Ajax-huurling: 'Liet ze trillen van onzekerheid'
11.36Waarom de vijf Liverpool-nederlagen in blessuretijd Slot niet direct zorgen baren
Resultaten x
Binnenland

Ayase Ueda naar Feyenoord: Hoe Japanners in de Eredivisie bijna altijd een hit zijn

Feyenoord heeft Ayase Ueda binnen. De 24-jarige Japanner komt over van Cercle Brugge en tekent voor vijf jaar in Rotterdam. Ueda is bij Feyenoord de opvolger van Danilo, die op zijn beurt naar Rangers FC trok. Ueda heeft een mooi rijtje aan Japanners in de Eredivisie voor zich.

03-08-2023 13:05 door Thijs de Bruijn

Japanners in De kuip

Feyenoord kende wel meer succesvolle Japanners in het verleden. De meest spraakmakende Japanner in Rotterdam was Ryo Miyaichi. Alhoewel de vleugelspeler slechts drie doelpunten maakte in één seizoen in Rotterdam, was hij een enorme publiekslieveling. In zijn twaalf wedstrijden voor de Rotterdammers maakte hij zich onsterfelijk voor de Feyenoord-fans en werd hij op handen gedragen door het publiek. Het voormalig Arsenal-talent zou zijn potentie vervolgens nergens echt waar maken.

De beste Japanner ooit in de Eredivisie is waarschijnlijk Shinji Ono. De middenvelder was rond de eeuwwisseling een leidende factor in het succesvolle team van Feyenoord. Hij was belangrijk tijdens de  UEFA Cup overwinning, met onder meer een doelpunt tegen Freiburg en Rangers, waardoor Feyenoord tot in de finale kwam, waarin de middenvelder een assist gaf op de 3-1 van John Dahl Tomasson. Hij vierde de bekeroverwinning alvorens hij terugkeerde naar Japan. Daarna hoorden we niks meer van de oud-sterkhouder van de Rotterdammers.

Recent Succes

Ook afgelopen seizoen genoten we van Japanners in de Eredivisie. Bij Sparta, iets verderop in Rotterdam, zijn ze ook maar wat blij met hun Japanse aanvaller. Koki Saito was een uitblinker in het stuntelftal van Sparta en speelt komend seizoen nog een jaar in de Eredivisie. De Rotterdammers huren hem namelijk nogmaals van Lommel SK. Saito gaat op jacht naar zijn eerste interland.

Yukinara Sugawara speelde al een aantal interlands. De Japanner arriveerde in 2019 als een onbekend talent in Alkmaar, maar is met 156 wedstrijden voor AZ inmiddels een gevestigde Eredivisie-naam. De aanvallend ingestelde vleugelverdediger stal in de afgelopen jaren langzaamaan de harten van de AZ-fans.

Ook Ritsu Doan kende recent nog een succesvolle periode in de Eredivisie bij FC Groningen en PSV.

Havenaar record, VVV'ers geliefd

Hij speelde maar liefst 138 wedstrijden op het hoogste niveau van Nederland. Daarin was Mike Havenaar goed voor maar liefst 51 doelpunten in dienst van Vitesse en ADO Den Haag. Hiermee is hij ook meteen de meest productieve Japanner ooit in de Eredivisie. Ondanks zijn iet wat houterige motoriek en lage snelheid wist Havenaar altijd het net te vinden. Ondanks hij zich Japans voelde, had hij Nederlandse wortels en een voorliefde voor oliebollen en stroopwafels.

Één van de eerste Eredivisie-aankopen uit Japan was meteen een schot in de roos. De man die doet denken aan een merk dat motors verkoopt, ontpopte zich bij VVV tot een middenvelder die het niveau van zijn club ontsteeg. Keisuke Honda wist zijn ploeg echter niet te behoeden voor degradatie en in 2008 kwam de geblondeerde Japanner met zijn team uit op het tweede niveau van Nederland. Dat gebeurde terwijl hij zijn debuut voor de nationale ploeg al had gemaakt. Honda bleef de Limburgers echter trouw en nam zijn ploeg bij de hand. In de Jupiler League bleek al snel dat de middenvelder ver onder zijn niveau speelde. Het was alsof Max Verstappen even bij het bedrijfsuitje karten meedeed. Na een jaar promoveerde VVV weer en ook Honda speelde zich weer in de kijker. Verschillende clubs toonde interesse, maar een transfer bleef uit. Toen het WK van 2010 dichterbij kwam en de Keizer van Venlo nog altijd geen transfer had gemaakt, verkaste hij alsnog naar CSKA Moskou.

Na het succes van Honda ging VVV vrolijk door met shoppen in Japan. In 2010 was het de beurt aan Maya Yoshida om zijn kunsten in Europa te laten zien. De verdediger barstte niet van het talent, maar toch werd hij na twee jaar beloond met een mooie transfer naar het Britse continent. Na Southampton, Sampdoria en Schalke 04 is hij nu clubloos.

 

 




Aanmelden
avonturiers Laatste: Miano van den Bos: groeien in de stilte van Litouwen
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
superelf Laatste: Superelf Fons Groenendijk, linkspoot met fluwelen (trap)techniek
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.