Marseille leidt momenteel de groep met acht punten. De Fransen zijn op donderdag 30 november de eerstvolgende tegenstander van Ajax. Brighton heeft zeven punten na vier wedstrijden, AEK staat op vier punten. De Grieken zijn de laatste tegenstander van Ajax in de groepsfase van de Europa League.
Samenvatting Ajax - Brighton & Hove Albion (0-2) in de Europa League
Ajax in de Europa League
Als Ajax nog wil overwinteren in de Europa League, moet het wel twee keer winnen. Het gat met Marseille is namelijk zes punten, dat met Brighton is vijf. Bij een overwinning op Marseille wordt dat gat drie punten én heeft Ajax een beter onderling resultaat. In de laatste speelronde nemen de Fransen het op tegen Brighton. Als de Engelsen winnen, is Ajax door bij een overwinning op AEK.
De andere optie is dat Brighton tweemaal verliest; eerst van AEK en dan van Marseille. Dat scenario lijkt iets minder realistisch. Hoe dan ook: Ajax moet twee keer winnen om het verschil van vijf en/of zes punten te dichten en zo nog te overwinteren in de Europa League. Vervolgens is het afhankelijk van de uitslag in die laatste wedstrijd tussen Brighton en Marseille.
Dušan Tadi? ? Davy Klaassen#HBD || #UEL pic.twitter.com/Ubsnhin2z5
— UEFA Europa League (@EuropaLeague) November 20, 2023
Ajax in de Conference League
Dit scenario is logischerwijs een stuk makkelijker te bereiken en daarmee misschien ook wel reëler. AEK heeft vier punten en aast dus ook nog op overwintering in de Europa League. De Grieken moeten daar in eerste instantie Brighton voor verslaan en in de laatste speelronde wacht dus Ajax. We gaan dit scenario niet moeilijker maken dan het is: Ajax moet simpelweg twee punten meer pakken dan AEK in de laatste twee wedstrijden. Vooral de laatste, onderlinge wedstrijd is daarbij natuurlijk van belang.
Mocht AEK winnen van Brighton en Ajax verliezen van Marseille in de vijfde speelronde, zijn de Amsterdammers sowieso uitgeschakeld in Europa.
Programma in de poule
Speelronde 5
18.45 | AEK - Brighton
21.00 | Marseille - Ajax
Speelronde 6
21.00 | Brighton - Marseille
21.00 | Ajax - AEK