Laatste nieuws
19.50Spaan deelt een 8 uit aan Ajax-speler: 'Zagen het vroeger vooral bij Brazilianen'
19.40FC Twente laat 'goud' op de bank zitten: 'Kan een hele mooie transfer opleveren'
19.35Van der Gijp spaart 'harde' Slot niet: 'Hij haalt er maar één speler uit'
19.25Vermoedelijke opstelling PSV: Bosz heeft steunpilaren terug voor Atlético-clash
19.12Atlético-trainer Simeone is beducht op kracht PSV: 'Ze spelen moedig'
19.10PSV ontvangt angstgegner Atlético: zo verliepen de eerdere ontmoetingen
19.05VoetbalPrimeur lanceert VP+: het snelst en meest compleet, zonder reclame
19.00Aston Villa roept Nederlander uit tot speler van de maand november
18.50Opvallend: Atlético-trainer Simeone loopt plotseling weg uit perszaal PSV
18.35Driessen vreest voor PSV-ster: 'Die verklaring van Koeman vond ik wel dodelijk'
18.30WK-stad Seattle organiseert 'pride-wedstrijd' bij duel tussen Iran en Egypte
18.25Ajax-speler werkt op lachspieren van Kieft: 'Ik vond het weer heerlijk'
18.17'Liverpool speurt markt af naar Konaté-opvolgers en omcirkelt één naam'
18.10Van Hanegem ziet Ajax-sterkhouder 'heel gek doen': 'Kan aardig voetballen, maar..'
18.05Bosz voorspelt 'moeilijkste' CL-duel voor PSV: 'Dat is levensgevaarlijk'
18.05'Zorgwekkend: Barça-ster mentaal in zwaar weer, vraagteken of hij nog zal spelen'
18.03'Ontslag Alonso dichterbij dan ooit: Real spot nu al potentiële opvolger'
18.00Betaaldvoetbalclubs willen strafrechtelijke vervolging bij ongeregeldheden
17.45Slot neemt Salah niet mee naar Milaan voor Champions League-wedstrijd Liverpool
17.31De Mos overtuigd: 'Voor het eerst is PSV favoriet op het allerhoogste niveau'
17.30Eredivisie- en KKD-clubs richten zich massaal tot politiek: 'Doe mee, steun ons'
17.25Live Transfers: ADO verlengt sterkhouder, Liverpool wil shoppen in Italië
17.09Van Hanegem tempert verwachtingen Feyenoord-uitblinker: 'Wordt nooit Maradona'
17.03Bom barst in België: Club Brugge ontslaat Hayen en strikt direct nieuwe trainer
17.00VP-Voetbalkantine: 'Het is terecht dat Slot Salah uit de selectie zet'
17.00Wie is Adin Licina, die Ajax uit de handen van Europese topclubs hoopt te houden?
16.55Bosz klaar voor oud-Feyenoorder: 'Ik vind hem een winnaar, een karakterspeler'
16.45Officieel: Slot zet Salah vlak voor clash tegen Inter uit Liverpool-selectie
16.34FIFA voert maatregel door: elke WK-wedstrijd sowieso twee keer onderbroken
16.30Rood bij FC Groningen na opvallende poging tot tijdrekken
16.22Fortuna Sittard hoort straf voor Hübner na donkerrode kaart tegen Ajax
16.21FCUpdate in het kort: Gözübüyük leidt Klassieker tussen Ajax en Feyenoord
16.20Duidelijkheid voor Ajax en Feyenoord: KNVB stelt Klassieker-arbiter aan
16.05Grote lof voor PSV'er van Bosz: 'Zorgt ervoor dat we blijven voetballen'
16.00'FIFA dwingt Europese clubs tot betalingen aan Rusland, PSV kreeg Til-ultimatum'
Resultaten x
Binnenland

Lucas Beraldo: 'The Joker' van PSG

Met 2023 achter de rug en de winterse transferperiode in volle gang, zijn veel clubs druk bezig met het versterken van hun huidige selectie. PSG is een van deze clubs. Zo nam de Franse topclub nog vóór het nieuwe jaar de Braziliaanse verdediger Lucas Beraldo voor zo’n twintig miljoen euro over van Sao Paulo. Wie is deze speler met de bijnaam ‘The Joker’? Elf Voetbal zoomt in.

04-01-2024 15:00 door Anthony van Sligtenhorst

Piracicba

Om een beter beeld te krijgen waar dit verdedigende talent vandaan komt moeten wij terug naar zijn naar geboorteplaats Piracicba, een stad gelegen in de regio Sao Paulo. Waar veel van zijn leeftijdsgenoten vaak in armoede opgroeide, kende hij juist een goede jeugd met veel zoetigheid en vooral héél veel voetbal. De vader van Lucas, Andre Beraldo is een voormalig verdediger van verschillende Braziliaanse teams, waardoor de jeugd van zoon Lucas helemaal in het teken stond van voetbal. Buiten het voetballen om runde zijn beide ouders een succesvolle ijssalon, waardoor zoonlief nooit armoede gekend heeft. 

De twintigjarige Braziliaan begon zijn voetbalcarrière bij Red Bull Brasil, waarna hij via Uniao Barabarense en XV de Piracicaba in 2020 door Sao Paulo werd opgepikt. De verhuizing naar Cotia betekende niet alleen dat hij zijn familie moest achterlaten, maar ook zijn geliefde zoetigheden. Lang heeft hij echter niet over deze stap na hoeven te denken, want bij Sao Paulo kwam hij terecht in een van de beste voetbalacademies ter wereld. 

Waar komt die bijnaam ‘The Joker’ vandaan?

Het eerste wat opvalt aan de nieuwste aanwinst van PSG is niet de kalmte in balbezit of zijn goede passing, maar zijn grote glimlach aan het begin van een wedstrijd. Het is dé brede grijns die hij voor een wedstrijd uitstraalt dat hem de bijnaam 'The Joker' heeft opgeleverd. Wat maakt deze mandekker buiten zijn glimlach nog meer bijzonder? De linksbenige verdediger staat in het veld bekend als een balspelende centrale verdediger, die graag vanuit achteren instapt en zich tussen de aanvallers van de tegenstander begeeft. Dit in combinatie met zijn snelle, verticale passes geeft hij zijn teamgenoten de mogelijkheid om de ruimte op te zoeken. In het veld oogt hij erg volwassen en beschikt voor zijn leeftijd over een goede lichamelijke bouw, waardoor hij tegen elke aanvaller opgewassen is. Verder blijft hij in veel situaties erg kalm en lijkt hij nooit zenuwachtig. 

Al snel vaste basiskracht

De linkspoot had niet lang nodig om een vaste basiskracht te worden. Zo stroomde hij via de Onder 20 van Sao Paulo, in 2023 door richting het eerste elftal. Door zijn indrukwekkende prestaties in het eerste, wekte hij al snel de interesse van meerdere topclubs. Hij speelde in totaal 52 wedstrijden voor Sao Paulo en kwam daarin een keer tot scoren.

De volgende William Saliba?

Het defensieve goudhaantje van Sao Paulo hoopt bij zijn nieuwe werkgever PSG in de voetsporen van clublegendes en landgenoten Thiago Silva, David Luiz en Marquinhos te treden. Hoewel hij als een van hun opvolgers gezien wordt, werd hij door veel landgenoten al snel vergeleken met Éder Militao van Real Madrid. Aangezien Militao net als Beraldo de jeugdopleiding van Sao Paulo doorliep en daarna ook de stap richting de internationale top maakte, valt deze vergelijking te verklaren. 

Echter heeft de nieuwe Braziliaan van PSG veel meer kenmerken met een andere verdediger, namelijk met de Fransman William Saliba van Arsenal. Saliba die onder Mikel Arteta een belangrijke sterkhouder in de defensie van Arsenal is geworden, staat vanwege zijn snelheid, kracht en uitstekende spelverdeling bekend als een van de beste verdedigers van de Premier League. Vergelijkbaar met hoe het goudhaantje van PSG zich bij Sao Paulo liet gelden. Beraldo gaf toe dat de aanwezigheid van Marquinhos in Parijs een cruciale rol speelde in zijn beslissing om uiteindelijk voor PSG te kiezen. Hij hoopt met deze stap zichzelf in het rijtje van Braziliaanse topverdedigers in Parijs te mogen voegen.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.