Laatste nieuws
22.50FC Twente-fans maken grootste spandoek ooit en zien overwinning op Go Ahead Eagles
22.25Perez wijst 'hét mannetje' in Klassieker aan: 'Zijn beste wedstrijd in Ajax-tenue'
22.15Irritatie bij Timber na vraag van NOS: 'De reden dat jij daar staat en ik hier'
22.15Inter profiteert van falende concurrentie en verovert koppositie in Italië
22.11Oosting-effect in België bij Antwerp: 'Hij is beresterk, supersnel én explosief'
22.10Opmerkelijke beelden: Janssen wordt naar de grond gewerkt door eigen teamgenoot
22.10Blessurezorgen bij Feyenoord na nederlaag tegen Ajax: 'Is geen excuus, maar...'
22.00VP-Voetbalkantine: 'Ajax gaat hoger eindigen dan Feyenoord in de Eredivisie'
21.55Perez ziet parel bij Ajax - Feyenoord: 'Hij was de beste van allemaal'
21.55Feest in Amsterdam: Ajax-fans gaan na Klassieker-zege los in Johan Cruijff Arena
21.49Engelse pers ziet Nederlander schitteren bij Sunderland: 'Zo'n sterk aanspeelpunt'
21.40Live Transfers: Vlahovic maakt Serie A-transfer, ontwikkelingen rond El Karouani
21.38Van Polen ziet vertrouwen terugkeren bij Ajacied: 'Hij komt in zijn kracht'
21.35Grim countert Ajax-sneer van Van Persie: 'Daar gaat het volgens mij om'
21.30Interesse in FC Utrecht-uitblinker: 'Een drukke kerstvakantie? Ik denk het ook'
21.20Van Persie trots op Feyenoord ondanks zeperd tegen Ajax: 'Maar dat is klote'
21.20Lach, enthousiasme en jeugd terug bij Ajax: moet Grim blijven als trainer?
21.15Jan Boskamp ziet 'lulverhalen' en haalt uit: 'Op de meest laffe manier aangepakt'
21.10Manchester City houdt zicht op koploper Arsenal, Aston Villa wint moeizaam bij West Ham
21.05Feyenoord bestolen in Klassieker: 'Was honderdduizend procent een penalty'
21.00Bounida laat voor het eerst van zich horen bij Ajax: 'Eerste en laatste keer'
21.00Van Polen ziet 'oude strijder' verschil maken bij PSV: 'Wát een intensiteit'
20.59Bijzonder interview Kraaij met Mokio
20.45Miedema draagt met goal en twee assists bij aan Shaw-show en ruime zege City
20.36Fanatieke Feyenoord-groepering is het helemaal beu en wil één man zien vertrekken
20.32Perez lyrisch over 'prachtige voetballer' van Ajax: 'Een wereld van verschil'
20.30Schmeichel deelt enorm compliment uit aan Nederlandse PL-sensatie: 'Briljant'
20.20Kane houdt met late 2-2 vanaf elf meter ongeslagen status Bayern in stand
20.13Ekkelenkamp helpt Udinese aan winst op titelhouder Napoli, Inter nieuwe koploper
20.10Van Persie verbaast met Ajax-uitspraken: 'Een beetje een slechte verliezer'
20.10FC Twente-sterkhouder onder de indruk van eigen fans: 'Het was echt bizar'
20.10NAC pakt tegen Utrecht eindelijk weer eens een punt en ontloopt laatste plek
20.05Praat mee op VP: Alavés - Real Madrid
20.00Prachtig: Henderson eert Diogo Jota met viering van eerste Brentford-treffer
19.49Jans geeft verontrustende update bij Utrecht: 'Kan best dat dat niet doorgaat'
Resultaten x
Binnenland

Nemanja Gudelj, grootheid in Andalusië: "Qua publiek deed Sevilla me een beetje denken aan NAC Breda"

Zijn eerste Europese hoofdprijs veroverde hij in een surrealistische ambiance. Door stilte omgeven. Afgelopen seizoen kon Nemanja Gudelj in een volledig uitverkocht stadion voor de tweede keer de Europa League-trofee optillen. Juist in een periode van tegenslagen in de familiekring. De 32-jarige Bredanaar, die interesse van PSV parkeerde en koos voor een langer verblijf in het zuiden van Spanje, is de afgelopen seizoenen bij Sevilla FC uitgegroeid tot een grootheid. "Nederland is voor mij thuiskomen. Spanje voelt steeds meer als mijn tweede thuisland."

16-02-2024 10:00 door Sander Berends

Sinds de zomer van 2019 is Sevilla zijn leef- en werkterrein. "Ik had een goed jaar met Sporting Clube de Portugal achter de rug. We wonnen beide nationale bekertoernooien en draaiden het beste seizoen in zeventien jaar", vertelt Gudelj in een uitgebreid interview in ELF Voetbal nummer 2, dat via deze link handig online is te bestellen. We brachten een bezoek aan Sevilla en spraken met de in Breda getogen zestigvoudig international van Servië af in Starbucks.

Topcompetities

Officieel stond Gudelj destijds onder contract bij Guangzhou Evergrande, de Chinese topclub die hem had verhuurd. Die overeenkomst liet hij ontbinden. "Er was veel belangstelling. Ik kon naar de Bundesliga, Premier League, LaLiga, eigenlijk naar alle topcompetities in Europa. Mensen in mijn omgeving zeiden dat ik moest kiezen voor de Premier League. Het spel daar zou het best bij me passen. Ik kreeg direct een goed gevoel bij Sevilla. Een club die prijzen pakt, was mijn eerste gedachte."

"Ik was veertien toen ik Sevilla in het Philips Stadion de finale van de UEFA Cup zag winnen. Mijn vader was uitgenodigd door Sevilla-trainer Juande Ramos, die hij had meegemaakt als trainer bij Logronés. Sevilla versloeg Middlesbrough met 4-0. Vanaf dat moment had ik een speciaal gevoel voor Sevilla. Qua publiek deed de club me een beetje denken aan NAC Breda, maar dan op een ander niveau. Bovendien is Sevilla een club met een mooie historie, waar veel bekende spelers actief waren."

Zwembad

Hij kocht een woning in Montequinto, een dorp net ten zuiden van Sevilla. "De meeste spelers die ik tegenkwam tijdens mijn loopbaan huren appartementen als ze bij een nieuwe club terechtkomen. Je weet natuurlijk nooit hoe lang je bij een club blijft. Ik gaf de voorkeur aan een koophuis. Vorig jaar ben ik verhuisd. In hetzelfde dorp heb ik een huis laten bouwen, op twee minuten rijden van ons trainingscomplex. Met zwembad? Uiteraard. Als Spanjaarden in deze regio een huis bouwen, komt eerst het zwembad. Dat vinden ze belangrijker dan het huis, haha. Logisch, gezien de hitte in de zomer."

De temperatuur tikt die maanden de vijftig graden aan. "In die periode trainen we anderhalf uur vroeger dan normaal. Staan we allemaal om negen uur op het veld. In de wintermaanden komt het kwik nauwelijks onder de tien graden. Ik vind het heerlijk hier. Net als het eten, het enthousiasme van de fans tijdens wedstrijden en de sfeer op de club en binnen de groep."

Punctualiteit

"Het enige dat ik mis aan Nederland zijn de punctualiteit en de organisatie. Spreek je hier de volgende dag af om tien uur, dan kan dat ook gemakkelijk elf, twaalf of één uur worden, of de volgende dag of helemaal niet. Daar heb ik me weleens boos over gemaakt. De mensen van de club weten dat inmiddels. Als ik nu een afspraak om tien uur maak, gebeurt het ook om tien uur, haha."

Vader Nebojsa, die tussen 1997 en 2005 voor NAC Breda speelde, luistert mee. "Ik doe het nu rustig aan", zegt hij. "Ik heb nauwelijks stress nu ik het trainerschap op een lager pitje heb gezet. Ik ga lekker bij de kinderen kijken. En genieten." Nemanja neemt weer het woord. "Mijn ouders wonen ook in Montequinto, op twee minuten rijden van mijn huis. Pa behartigt nu mijn zaken. Of hij bij Sevilla een goed contract eruit heeft gesleept? Zeker. Ik vind het heerlijk om mijn familie zo dichtbij te hebben. Ze zijn alles voor mij. Maar door onze topsportcarrières zijn we ook druk."

UNO

In het uitgebreide interview in ELF Voetbal vertelt hij over de topsportcarrière van zusje Vanja, over de Spaanse taal, met welke spelers hij in de bus UNO speelt, over de twee Europa League-finales en over zijn vrouw die in eigen land een bekende zangeres is. Ook komt een aantal tragische onderwerpen voorbij zoals de miskraam van zijn vrouw en de twee hartaanvallen van broertje Dragi. Ook onthult hij dat PSV hem afgelopen zomer graag wilde aantrekken en bij welke club hij graag zijn carrière wil afsluiten.

Het volledige interview met Nemanja Gudelj is te lezen in ELF Voetbal nummer 2. Daarin ook interviews met PSV-back Sergino Dest, AZ-middenvelder Tiago Dantas en Ajax- en Oranje-spits Brian Brobbey. We spraken af met oud-Feyenoord en AZ-speler Ruud Heus die weer overeind is gekrabbeld en zochten oud-Ajacied Edgar Manucharyan op in Armenië, net als spits Sam Hendriks die daar dit seizoen kampioen hoopt te worden met FC Pyunik. We speelden De Slimste Mens met... Kaj Sierhuis van Fortuna Sittard, maakten een portret van Julián Álvarez en onderzochten of het terecht is dat de Afrika Cup bekendstaat als een spijkerhard toernooi.

ELF Voetbal nummer 2 is bij de abonnees automatisch op de deurmat gevallen. De editie ligt ook in de winkelschap bij de vertrouwde supermarkten, bij de (kantoor)boekhandels en op diverse reislocaties. Denk aan de NS-stations, aan Schiphol Airport, Eindhoven Airport en Rotterdam The Hague Airport. Natuurlijk is de editie ook handig online verkrijgbaar. Via deze link in een handomdraai gedaan. Voor 15.00 uur besteld, betekent nog diezelfde dag verstuurd. Een abonnement nemen, is helemaal handig. Via deze link gemakkelijk gedaan. Elke editie automatisch met de post verstuurd. Zoek je welkomstgeschenk uit! Veel leesplezier!




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.