Laatste nieuws
16.40Lege F-Side bevalt goed in Amsterdam: 'Wat een rust en gezelligheid'
16.30De Mos beoordeelt PSV: 'Alle complimenten zijn volkomen terecht, maar...'
16.16Must see: Bassey (ex-Ajax) gaat viraal in Engeland na bizarre actie voor Fulham
16.00Fans Ajax unaniem over Klassieker-ster: 'Komen heel wat miljoenen voor binnen'
15.55'Go Ahead zit niet stil en omcirkelt één naam om achterhoede te versterken'
15.55Live Transfers: Miami haalt weer Spaans international, nieuw avontuur voor Dybala
15.53'Van Persie heeft het volste recht om in de Mickey Mouse League fouten te maken'
15.50Doelman Olij gaat PSV-debuut maken tegen amateurs GVVV: 'Heeft hij verdiend'
15.45De blessuregeschiedenis van Ajax-aanwinst Tomiyasu: opvallende transformatie
15.35Derksen trapt op rem na Klassieker: 'Kan nooit een goede trainer zijn'
15.30Van der Vaart: 'Zo onbeschrijfelijk trots, voor mij is zij groter dan de sport'
15.25Spaan prijst 'nieuwe' Ajax-controleur de hemel in: 'Is Resink beter? Nee toch?'
15.00'Slechte verliezer' Van Persie gekraakt: 'Het is een hele zielige man'
14.55PSV-coryfeeën richten pijlen op viertal: 'Als hij zo speelt, nooit meer in basis'
14.50Telstar grijpt in na 'onacceptabel' gedrag van fan: 'Bier is er om te drinken'
14.50Rayane Bounida belooft Ajax-supporter: 'Ik kom nooit meer te laat'
14.42Luijckx wijst speler van het weekend aan: 'Hoort bij beste spitsen van Nederland'
14.26'Thiago Silva vertrekt bij Fluminense en wil terugkeren naar Europa'
14.24Telstar wil landelijk stadionverbod voor fan die bier naar grensrechter gooide
14.05Bosz positief over zware PSV-blessure: 'Het gaat de goede kant op met hem'
14.04Derksen haalt hard uit na uitspraken van Van Persie: 'Hij lult maar wat'
14.00LIVE Afrika Cup: volg hier alle ontwikkelingen van en rondom het eindtoernooi
13.55Technische Ajax-staf ontleed door Grim: 'We doen het met elkaar'
13.55Minder punten dan Priske: 'Bij verlies tegen Heerenveen heeft Van Persie groot probleem'
13.46Vermoedelijke opstelling PSV
13.42'Tomiyasu naar Amsterdam gehaald als back, nog twee targets op de radar bij Ajax'
13.40Bosz kiest met Olij weer voor bekerkeeper: "Als hij geen gekke dingen doet"
13.27Bosz maakt keeper bekend voor bekercampagne van PSV: 'Hij verdient het'
13.23COLUMN: Zes nederlagen uit acht duels; nog niet genoeg voor ontslag?
13.20Kramer vertelt over nieuwe carrière: 'Ik ga langzaam omhoog klimmen'
13.15Chris de Graaf deze week niet welkom bij FC Twente: 'Hij gaat helaas verliezen'
13.12Wedstrijd tegen GVVV onder leiding van Blank
13.06Belgische topclub ontslaat trainer: 'Van Bommel en Van Nistelrooij in beeld'
13.02Wat gaat PSV doen tegen GVVV?
13.00Met welke elf namen zou jij aftrappen tegen GVVV?
Resultaten x
Binnenland

Waarom het Olympisch voetbaltoernooi voor mannen amper iets voorstelt

De Oranje Leeuwinnen wisten zich afgelopen avond niet te plaatsen voor de Olympische Spelen van Parijs in 2024. “Het is een groot toernooi, waar we graag bij wilden zijn. We hebben daar echt naartoe geleefd”, zei Jackie Groenen met tranen in haar ogen na afloop van de wedstrijd tegen Duitsland. Datzelfde sentiment is voor het mannentoernooi van het ‘meeste prestigieuze sportevenement ter wereld’ ver te zoeken. Hoe zit dat?

29-02-2024 12:00 door Sjors Spijkers

Onder-23

De eerste reden dat er weinig opwinding is rond het Olympisch voetbaltoernooi voor mannen is de leeftijd van de voetballers. De mannenselectie moet bestaan uit spelers die na 1 januari 2001 geboren zijn. De voetballers mogen dus niet ouder zijn dan 23, op drie spelers na. Ieder land heeft drie dispensatiespelers die ze mogen inschrijven voor het toernooi. De bekendste dispensatiespeler was Neymar in 2016. Hij wist in eigen land de gouden medaille te winnen, door in de finale de winnende penalty te benutten . De reden dat spelers boven de 23 niet welkom zijn, is om te voorkomen dat het Olympisch toernooi te veel lijkt op het WK. Door de populariteit van voetbal zou het mannentoernooi de rest van de Spelen overschaduwen. Een land kan dus nooit de sterkste selectie afvaardigen naar de Olympische Spelen. Bij de vrouwen zit er geen leeftijdslimiet op speelsters.

Grote internationale toernooien

De tweede reden die niet bijdraagt aan de populariteit van het mannentoernooi is dat in dezelfde zomer al twee grote internationale toernooien plaatsvinden. Het EK en de Copa America worden anderhalve week voor de start in Parijs afgewerkt. Deze toernooien hebben binnen de voetbalwereld een hoger aanzien dan de Olympische Spelen. Daarnaast hebben internationals vaak geen trek om zo kort op elkaar twee eindtoernooien te spelen dankzij de bomvolle speelkalender.

Gekwalificeerde landen

Ten derde wordt de gemiddelde voetbalfan niet warm van de deelnemende landen. Aan het Olympisch toernooi doen zestien landen mee, verspreid over vier poules. De beste nummers twee vechten vervolgens in een knock-outsysteem voor de medailles. Maar wie doen er dan allemaal mee aan het Olympisch toernooi in Parijs? Twaalf landen hebben zich al geplaatst. Waaronder toplanden als Frankrijk, Spanje, Marokko en Argentinië. Daarna neemt de kwaliteit van de gekwalificeerde landen snel af. Ook de VS, Oekraïne, Egypte, Mali, Paraguay, Israël, Nieuw-Zeeland en de Dominicaanse Republiek hebben zich verzekerd van deelname aan de Spelen. Deze landen hebben zich geplaatst door goed te presteren in de meest recente onder-21-of-23 toernooien van hun federatie. Wie de overige vier landen worden die naar Parijs gaan, wordt bepaald tijdens de aankomende Azië Cup onder-23.
 




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.