Laatste nieuws
02.00Jong PSV geeft zege als vanouds uit handen
00.15Premier League-ster doet bijzonder pijnlijke onthulling: 'Ik heb maar 4 vingers'
00.00Gijp ziet nieuwe Ajax-trainer in de Eredivisie rondlopen: 'Geef hem de kans'

Gisteren

23.59Kramer kent weinig goede herinneringen aan Ajax: 'Heb er niet veel gewonnen'
23.45Van der Gijp steunt trainer in zwaar weer: 'Doe niet zo raar, man!'
23.35'Salah terug in selectie Liverpool na gesprek met Slot'
23.25Cambuur snoept play-offticket af van De Graafschap, debuut Sneijder en goal Neeskens
23.25Omgeving overtuigt PSV'er in keuze voor Curaçao: 'Dit was hét moment'
23.25Aanwinst raakt overtuigd in keuze voor PSV door ploeggenoot: 'Ik wist het gelijk'
23.10Driessen haalt uit naar Ajax-verdediger: 'Kan niet verdedigen en niet voetballen'
23.05Cryptogigant legt 1,1 miljard neer voor Juventus: Agnelli’s zeggen 'nee'
22.55PSV'er overladen met lof door Bosz: 'Hij heeft exceptionele genen'
22.55Driessen fileert Feyenoorder: 'Als je hem zo ziet, lijkt het nergens op'
22.55Vrouwen AZ schakelen Ajax in blessuretijd uit, ook Feyenoord en Hera United door in beker
22.51Dolberg openhartig over leven met suikerziekte: 'Het kost veel om stabiel te zijn'
22.50'Waanzin' bij Ajax over performance coaches: 'Die bepalen wie van het veld moet'
22.45Prachtig: Jessey treedt in de voetsporen van vader Wesley Sneijder
22.30'Bestuursraad grijpt in: prominent lid businessclub Ajax berispt'
22.30'FC Groningen richt pijlen op Zweeds toptalent van AIK'
22.04ADO met de hakken over de sloot tegen Oss, bizarre comeback Roda JC
21.59Jong Ajax verliest weer eens, nu bij MVV
21.56Cambuur pakt periodetitel na houdini-act in blessuretijd tegen Willem II
21.45'Ajax wil verdedigende middenvelder huren, Resink pas in de zomer serieuze optie'
21.10Oude bekenden terug op De Herdgang: Ihattaren volgt Almere met Buijs
21.05Crisis in Rotterdam? 'Als je De Klassieker verliest, dan is er een mini-crisis'
20.44Live Transfers: Lyon wil shoppen bij Chelsea, United zegt nee tegen Ramos
20.39'Oud-PSV-target mag wéér vertrekken: Engels avontuur lonkt ditmaal'
20.34Bosz geeft steun aan opponent: 'Dat is een hele zware taak'
20.24Vuurwerk vanuit leeg uitvak: TOP Oss – ADO tijdelijk gestaakt
20.05Twee Eredivisie-clubs geopperd voor Fitz-Jim: "Zie het zo gebeuren"
20.00Valente: 'Ik vind dat persoonlijk jammer, van mij had de F-Side er bij mogen zijn'
19.40Ajax-speler op de weg terug na blessure: 'Niet voorgesteld toen ik terugkwam'
19.40Kramer foetert op Feyenoord: 'Dat was echt dramatisch, zorgelijk dat je verliest'
19.35Praat mee op VP: De Graafschap - Roda JC Kerkrade
19.20Praat mee op VP: Willem II - SC Cambuur
Resultaten x
Binnenland

Bereikt Arsenal voor het eerst sinds 2010 de kwartfinale?

In 2006 nog verliezend finalist, maar de afgelopen dertien jaar wist Arsenal het niet tot de kwartfinale van de Champions League te schoppen. Ook dit seizoen ging het onderuit tegen Porto. Lukt het Arsenal om vanavond een einde te maken aan deze reeks?

12-03-2024 13:30 door Boris Pinkse

In de tijd van Arsène Wenger was het bijna ondenkbaar dat Arsenal niet meedeed op het hoogste podium. Onder zijn leiding bereikte de ploeg uit Londen in 2006 nog de finale, die met 2-1 verloren werd van FC Barcelona. De jaren daarna bleef Arsenal zich meten met de Europese top. Toch stamt de laatste keer dat de kwartfinale werd bereikt van het seizoen 2009-2010. De laatste tegenstander die in deze fase van het toernooi werd verslagen, is dezelfde als die van vanavond: FC Porto.

In 2010 werd ook al in Portugal verloren, toen met 2-1. In de volgende ronde werd Arsenal vervolgens uitgeschakeld door FC Barcelona, dat inmiddels clublegende Thierry Henry had overgenomen. Hierop volgden zeven seizoenen uitschakeling in de ronde van zestien. De afgelopen jaren wist Arsenal zich überhaupt niet meer te kwalificeren voor het sterrenbal, tot de komst van Mikel Arteta. 

Na de tweede plek in de Premier League afgelopen seizoen, mocht Arsenal zich weer opmaken voor Europees voetbal van de bovenste plank. Het won vier van de zes wedstrijden in de groepsfase en eindigde daarmee eerste in de groep van PSV. Eerste tegenstander in de knock-out fase werd FC Porto, dat dus wist te verrassen in de heenwedstrijd.

In een relatief saai onderonsje wist Porto in de blessuretijd met 1-0 te winnen. Hoewel Arsenal in balbezit dominant was, wist de ploeg nauwelijks kansen te creëren en kwam het niet tot een schot op doel. Porto werd wel enkele keren gevaarlijk. Genoeg dus om goed te maken vanavond. 

Iets om extra op te letten, is de gelijkenis tussen Leandro Trossard van Arsenal en Clément Turpin, de Franse scheidsrechter van vanavond. Trossard wist dit seizoen al tien keer te scoren en gaf ook twee assists, waarmee hij in de top vijf best presterende Belgen staat. In Portugal begon hij nog in de basis, maar wist hij niet te imponeren, waarna hij weer op de bank belandde. Vanwege een blessure van Gabriel Martinelli wordt Trossard vanavond wel in de basis verwacht. 

Het duel komt nog te vroeg voor Jurriën Timber, die onlangs herstelde van een kruisbandblessure. Arsenal bevindt zich in uitstekende vorm. Het wist de laatste acht wedstrijden in de Premier League te winnen en staat bovenaan in de competitie. 




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.