Laatste nieuws
20.15Woedende reactie Weghorst na tackle zorgt voor onbegrip: 'Hoe kan juist hij nou zo reageren?'
20.15Brugge-fans worden gek na 'bizar' ontslag van trainer: 'Onbegrijpelijke keuze'
20.14Slot reageert op explosief interview Salah: 'Ben kalm en beleefd, maar niet zwak'
20.10Simeone deelt groot compliment uit op ultrakorte persconferentie: 'PSV is dapper'
20.00Praat mee op VP: Manchester United zonder De Ligt tegen hekkensluiter Wolves
19.50Spaan deelt een 8 uit aan Ajax-speler: 'Zagen het vroeger vooral bij Brazilianen'
19.40FC Twente laat 'goud' op de bank zitten: 'Kan een hele mooie transfer opleveren'
19.35Van der Gijp spaart 'harde' Slot niet: 'Hij haalt er maar één speler uit'
19.25Vermoedelijke opstelling PSV: Bosz heeft steunpilaren terug voor Atlético-clash
19.12Atlético-trainer Simeone is beducht op kracht PSV: 'Ze spelen moedig'
19.10PSV ontvangt angstgegner Atlético: zo verliepen de eerdere ontmoetingen
19.05VoetbalPrimeur lanceert VP+: het snelst en meest compleet, zonder reclame
19.00Aston Villa roept Nederlander uit tot speler van de maand november
18.50Opvallend: Atlético-trainer Simeone loopt plotseling weg uit perszaal PSV
18.35Driessen vreest voor PSV-ster: 'Die verklaring van Koeman vond ik wel dodelijk'
18.30WK-stad Seattle organiseert 'pride-wedstrijd' bij duel tussen Iran en Egypte
18.25Ajax-speler werkt op lachspieren van Kieft: 'Ik vond het weer heerlijk'
18.17'Liverpool speurt markt af naar Konaté-opvolgers en omcirkelt één naam'
18.10Van Hanegem ziet Ajax-sterkhouder 'heel gek doen': 'Kan aardig voetballen, maar..'
18.05Bosz voorspelt 'moeilijkste' CL-duel voor PSV: 'Dat is levensgevaarlijk'
18.05'Zorgwekkend: Barça-ster mentaal in zwaar weer, vraagteken of hij nog zal spelen'
18.03'Ontslag Alonso dichterbij dan ooit: Real spot nu al potentiële opvolger'
18.00Betaaldvoetbalclubs willen strafrechtelijke vervolging bij ongeregeldheden
17.31De Mos overtuigd: 'Voor het eerst is PSV favoriet op het allerhoogste niveau'
17.30Eredivisie- en KKD-clubs richten zich massaal tot politiek: 'Doe mee, steun ons'
17.25Live Transfers: ADO verlengt sterkhouder, Liverpool wil shoppen in Italië
17.09Van Hanegem tempert verwachtingen Feyenoord-uitblinker: 'Wordt nooit Maradona'
17.03Bom barst in België: Club Brugge ontslaat Hayen en strikt direct nieuwe trainer
17.00VP-Voetbalkantine: 'Het is terecht dat Slot Salah uit de selectie zet'
17.00Wie is Adin Licina, die Ajax uit de handen van Europese topclubs hoopt te houden?
16.55Bosz klaar voor oud-Feyenoorder: 'Ik vind hem een winnaar, een karakterspeler'
16.45Officieel: Slot zet Salah vlak voor clash tegen Inter uit Liverpool-selectie
16.34FIFA voert maatregel door: elke WK-wedstrijd sowieso twee keer onderbroken
16.30Rood bij FC Groningen na opvallende poging tot tijdrekken
16.22Fortuna Sittard hoort straf voor Hübner na donkerrode kaart tegen Ajax
Resultaten x
Binnenland

21 van de 32 deelnemers WK voor Clubs 2025 al bekend

Komende zomer zal in het teken staan van het EK Voetbal in Duitsland. In de zomer van 2025 zullen de voetbalspotlights gericht zijn op het WK voor Clubs. De eerste uitvoering met liefst 32 deelnemers die wordt afgewerkt in de Verenigde Staten. Liefst 21 clubs zijn reeds bekend die de reis naar Noord-Amerika zullen ondernemen. Helaas vertrekt er geen vliegtuig vanuit Nederland.

15-03-2024 12:00 door Sander Berends

De achtergrond

Op 16 december 2022 kondigde de FIFA een rigoureuze verandering aan voor het WK voor Clubteams. Het toernooi, dat in 2000 voor het eerst in Brazilië werd gehouden, kreeg een enorme uitbreiding. Gestart met acht clubs werd het evenement in 2005 omgebouwd tot een toernooi voor zeven clubs met enkel de continentale kampioenen. Twee jaar later weer uitgebreid met de deelname van de landskampioen van het organiserende land. Daardoor werd het WK voor Clubs ook voor het lokale publiek interessanter. De laatste editie in december in Saoedi-Arabië was een prooi voor Manchester City.

De FIFA wilde de mondiale titelstrijd nog verder uitbuiten. Officieel meldde de Wereldvoetbalbond dat het nog meer clubs de mogelijkheid wil bieden om het kampioenschap te veroveren. FIFA-voorzitter Gianni Infantino onthulde een deelnemersveld van liefst 32 clubs. En tevens dat de Verenigde Staten als gastheer mochten optreden, als opwarmertje slash testcase voor het WK Voetbal dat een jaar later ook in het land van de Stars and Stripes plaatsvindt. De VS deelt het gastheerschap dan met Canada en Mexico. In 2025 zullen wel alle wedstrijden plaatsvinden binnen de eigen landsgrenzen.

"In de Verenigde Staten zien we de ideale gastheer om als eerste dit toernooi in de nieuwe vorm gestalte te geven", zei Infantino. "De infrastructuur is goed en de belangstelling van de fans is enorm. We verwachten een groot succes." Eerder liet de FIFA weten dat het toernooi voortaan een keer in de vier jaar plaatsvindt en de continentale kampioenen in de periode 2021-2024 een ticket voor het WK verkrijgen. Daardoor waren de laatste Champions League-winnaars Chelsea, Real Madrid en Manchester City direct zeker van deelname.

Europese verdeling

Drie van de twaalf Europese deelnemers waren daarmee bekend. De winnaar van het huidige Champions League-seizoen komt daarbij. De acht hoogst genoteerde clubs op de UEFA-ranglijst vullen het deelnemersveld vanuit het continent Europa aan. Daarbij gelden alleen de prestaties van de afgelopen vier jaar in de Champions League. Doordat elk land maximaal twee clubs mag afvaardigen, tenzij dat land een Champions League-winnaar heeft, telt de ranglijst verder naar de hoogstgeklasseerde club uit een ander land. 

Bayern München, Paris Saint-Germain, Internazionale, FC Porto, Benfica, Borussia Dortmund en Juventus zijn nu al zeker. Naast de winnaar van de Champions League van dit jaar komt er nog een Spaanse club bij. Atlético Madrid of FC Barcelona. De hoofdstedelingen hebben momenteel de beste kaarten, maar beide clubs zitten nog in het huidige editie en kunnen nog punten sprokkelen. Een Nederlandse club zal helaas ontbreken. Daarvoor staan PSV, Feyenoord en Ajax te laag op de ranglijst.

Zuid-Amerika levert zes vertegenwoordigers op het WK voor Clubs, Azië vier clubs, Noord-Amerika vijf en de laatste deelnemer komt uit Oceanië. De FIFA heeft maar liefst 2,5 miljard euro in de prijzenpot gestoken. Elke deelnemende club is verzekerd van vijftig miljoen euro, de winnaar mag honderd miljoen euro bijschrijven in de boekhouding. Het toernooi bestaat uiteindelijk uit liefst 63 wedstrijden, die worden afgewerkt van 15 juni tot 13 juli 2025.

De reeds geplaatste clubs op een rij:

1. Manchester City (Engeland)
2. Al Ahly (Egypte)
3. Palmeiras (Brazilië)
4. Flamengo (Brazilië)
5. Al-Hilal (Saoedi-Arabië)
6. Real Madrid (Spanje)
7. Wydad Athletic Club (Marokko)
8. Chelsea (Engeland)
9. Fluminense (Brazilië)
10. Urawa Reds Diamonds (Japan)
11. Club León (Mexico)
12. Monterrey CF (Mexico)
13. Seattle Sounders (Verenigde Staten)
14. FC Bayern München (Duitsland)
15. Paris Saint-Germain (Frankrijk)
16. Internazionale (Italië)
17. FC Porto (Portugal)
18. Borussia Dortmund (Duitsland)
19. Benfica (Portugal)
20. Juventus (Italië)
21. Auckland City (Nieuw-Zeeland)

De huidige rankings per continent zijn hier te vinden.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.