Laatste nieuws
14.55Valentijn Driessen stoort zich aan gedrag Quinten Timber: 'Continu wegwerpgebaren'
14.55Rechtbank stelt Mbappé in het gelijk: PSG moet hem ruim 60 miljoen euro betalen
14.45Live Transfers: PSV gaat voor langer verblijf huurling, Ajax heeft Tomiyasu binnen
14.42LIVE Afrika Cup: volg hier alle ontwikkelingen van en rondom het eindtoernooi
14.37Utrecht wil voormalig United-toptalent laten gaan: 'Was er niet bij met z'n hoofd'
14.25VP-Voetbalkantine: 'Een fitte Tomiyasu is de beste verdediger van de Eredivisie'
14.15Mbappé wint miljoenenrechtszaak: PSG moet oud-sterspeler gigantisch bedrag betalen
14.10Feyenoord-icoon schakelt weg tijdens Klassieker: 'Ik dacht: wordt helemaal niks'
14.10Ten Cate denkt niet dat Suriname van WK wordt uitgesloten en praat met nieuwe spelers
13.55'Groot nieuws uit Amsterdam: Tomiyasu doorstaat keuring en tekent bij Ajax'
13.54Ajax moet flink dokken: KNVB maakt straf voor vuurwerk tegen Heerenveen bekend
13.47Vuurwerkboete Ajax van 15.000 euro, maar nog niet voor duel met Groningen
13.45'Liverpool, City, United en Spurs azen allemaal op dezelfde Premier League-parel'
13.32Brands blokkeert Feyenoord-transfer 'ondergewaardeerde' PSV'er: 'Scheelt 25 goals'
13.26Blessure Utrechter valt mee: 'Kan alsnog richting de Afrika Cup gaan'
13.05Fernandes onhult: 'Kreeg het gevoel dat ik moest vertrekken bij Manchester United'
13.05'Onrust bij Dortmund: twee sterspelers clashen in kleedkamer'
12.55'AC Milan schakelt door en bereikt akkoord met concurrent Gimenez'
12.50Halfbroer Manchester United-speler heeft duidelijke boodschap voor Amorim
12.40Bekervoetbal deze week: PSV en Ajax tegen amateurs, cruciaal duel Feyenoord?
12.40Brands wil PSV-huurling definitief inlijven: 'We zullen zeker ons best doen'
12.30Volgende kopstuk stapt op bij Ajax: hoofdscout De Lang 'voelt zich niet gehoord'
12.25'Ajax wist van onvrede De Lang en benaderde voormalig AZ-hoofdscout'
12.10'Wolfsburg overtuigd van gehuurde Nederlander': 'Clubs spreken al over transfer'
11.58Ajax-fans zien 'zeer serieuze waarschuwing': 'Toppers rennen weg'
11.55De Lang bevestigt vertrek bij Ajax: 'Door ontwikkelingen de laatste tijd...'
11.45PSV tegenover stuntploeg: zo verliepen eerdere ontmoetingen van GVVV met topclubs
11.40Rodgers vindt razendsnel nieuwe club na vertrek bij Celtic
11.35Rodgers vindt razendsnel nieuwe club na vertrek bij Celtic
11.30VP Talent Award 2025: stem nu op het allergrootste talent van de Eredivisie
11.28Mislintat haalt andermaal uit richting Ajax: 'Geconfronteerd met extreme kanten'
11.00'Grote verrassing bij Ajax: hoofdscout Kelvin de Lang stapt op'
11.00'Inter slaat alarm om Dumfries: blessure een mysterie, slecht nieuws richting WK'
10.57Keiharde kritiek op 'amateur' Makkelie: 'KNVB moet daar gewoon afstand van nemen'
10.35Driessen fileert Feyenoord-aanvaller: 'Hij laat de boel gewoon in de steek'
Resultaten x
Binnenland

Arsenal, Liverpool of Man CIty? Zo verloopt het seizoensslot in de Europese topcompetities

Nu het seizoen het einde nadert, komt ook de beslissing in alle Europese topcompetities steeds dichterbij. Dit weekend kent toppers als Bayern München-Borussia Dortmund, Olympique Marseille-Paris Saint-Germain en Manchester City-Arsenal en kan daarmee een beslissende rol in de verschillende titelstrijden spelen. Maar hoe spannend is het in de topcompetities en welke teams dingen mee naar eremetaal? Wij zetten een paar landen op een rij.

31-03-2024 09:00 door Quinn Appels

Engeland

De meest bekeken competitie ter wereld is natuurlijk de Premier League. Daar komt dit seizoen bij dat het niet alleen de meest bekeken, maar mogelijk ook de spannendste van allemaal is. Voor deze speelronde stonden Arsenal en Liverpool gedeeld bovenaan met allebei 64 punten, terwijl Manchester City op slechts een enkel punt achterstand volgde. 

Dit weekend kan echter veel veranderen. Liverpool ontvangt vanmiddag Brighton Hove & Albion, maar de echte topper gaat vandaag tussen The Citizens en The Gunners. Mocht Mikel Arteta zijn oude broodheer weten te verslaan, dan loopt het gat op naar vier punten. Met nog negen wedstrijden te gaan zou de driestrijd dan zomaar eens snel kunnen verworden tot een tweestrijd. De treble-winnaar van afgelopen seizoen zal dus alles doen om de punten in Manchester te houden.

Spanje

In LaLiga lijkt het minder spannend dan in Engeland. Real Madrid heeft een comfortabele voorsprong van acht punten op aartsrivaal Barcelona. Hoewel de Madrilenen het kampioenschap in theorie nog mis kunnen lopen, wijst niets erop dat de mannen van Carlo Ancelotti het nog laten lopen. 

Misschien interessanter is de strijd om de tweede plek. Voor deze speelronde stond op twee punten afstand van Barcelona namelijk streekgenoot Girona. De ploeg waar Daley Blind dit seizoen indruk maakt, is de revelatie van Spanje dit seizoen. De club uit Catalonië versloeg dit seizoen onder meer Barcelona en Atlético Madrid. Door het droomseizoen lijken ze zich klaar te mogen maken voor de eerste Champions League deelname in de geschiedenis.

Duitsland

Na elf keer op rij landskampioen te zijn geworden, lijkt aan die reeks nu een einde te komen voor Bayern München. Bayer 04 Leverkusen heeft met nog zeven duels te gaan een voorsprong van maar liefst dertien punten op Der Rekordmeister. Bayern ging gisteren pijnlijk met 0-2 onderuit thuis tegen Borussia Dortmund. Doordat Bayer Leverkusen een 0-1 achterstand laat nog wist om te buigen in een 2-1 zege op TSG Hoffenheim, lijkt de eerste landstitel in de clubgeschiedenis wel in kannen en kruiken.

Italië

Ook in de Serie A lijkt de strijd om de Scudetto al gestreden. Internazionale had voor deze speelronde een voorsprong van veertien punten op stadsgenoot AC Milan. Zo worden de Milanezen waarschijnlijk voor het eerst sinds 2021 weer eens kampioen van Italië. Bij Inter zijn drie Nederlanders actief, maar Stefan de Vrij, Denzel Dumfries en Davy Klaassen zijn hun basisplaats allemaal niet meer zeker. 

Na de historische titel van afgelopen seizoen, loopt het dit seizoen een stuk minder bij Napoli: de ploeg uit Napels staat slechts op de zevende plek. De verassing van dit seizoen is Bologna. De club van Joshua Zirkzee heeft met een vierde plek nog alle kans op Champions League-kwalificatie.

Frankrijk

De titelstrijd in de Ligue 1 is weinig verrassend: Paris Saint-Germain staat mijlenver voor op de concurrentie. De hoofdstedelingen maken zich zo op voor de twaalfde titel in de clubgeschiedenis. De focus in Parijs zal echter liggen op de Champions League. In de kwartfinale treft het Barcelona en het slagen van het seizoen zal sterk afhankelijk zijn van die uitkomst.

Een misschien wel interessanter verhaal in Frankrijk is dat van stuntploeg Stade Brest. De ploeg waar Marco Bizot onder de lat staat, lijkt volledig onverwacht op weg naar de Champions League. De prestaties van de doelman zijn ook bondscoach Ronald Koeman niet ontgaan: voor het eerst sinds 2021 zat Bizot afgelopen interlandperiode weer bij de selectie.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.