Laatste nieuws
11.53Marciano Vink maakt zich ontzettend kwaad: sloffen op het veld bij Ajax - FC Twente
11.32Ajax had moeite met sleutelspelers FC Twente: 'Beste Eredivisie-team van 2026'
11.28Ajax zag 'beste rechtsback van Nederland' over hoofd: 'Geef zo'n gozer de kans'
11.21Kraay ziet ideale club voor Saibari: 'Wat was hij verschrikkelijk goed'
11.16VI Live: Go Ahead en PEC Zwolle maken opstellingen IJsselderby bekend
11.15Aangeslagen Veerman: "Hij zit huilend in de kleedkamer en ik kan wel meehuilen"
11.15Praat mee op VP: Go Ahead Eagles - PEC Zwolle
11.15Urgentie ontbreekt in Amsterdam: 'Ajax was next level slecht'
11.05'We gaan Sterling zeker niet onderschatten, hebben veel respect voor hem'
11.00'Natuurlijk is er geen wanbeleid bij Ajax, je ziet verbeteringen'
11.00Europese droom AZ leeft: dit zijn de kwartfinales van de Conference League
10.58Zerrouki richt zich tot Twente en Ten Hag: 'Maar Feyenoord is er ook nog'
10.48Simeone vraagt arbitragecomité om uitleg na omstreden VAR-ingreep in topper
10.48'Toekomst Arbeloa bij Real Madrid is afhankelijk van de Champions League'
10.40Ihattaren fel toegesproken: 'Met deze kwaliteiten niet nog een jaar bij Fortuna'
10.40'Hoe kan iemand ineens 60 miljoen waard zijn?'
10.32Schreuder vol lof: 'Dé key player, zet hem bij Bayern en hij draait lekker mee'
10.30'Suray is de surprise van Go Ahead'
10.22Van Hanegem krijgt compliment: 'Denk dat Slot er blij mee is dat je dat zegt'
10.18Wrange gevoelens bij Ajax: 'Dat zijn nu beste spelers in opleiding van Feyenoord'
10.12Ajax-huurling schittert voor FC Groningen: 'Het kan een mooi einde worden'
10.01Yamal neemt niet deel aan Barça-feest: 'Hij was een beetje boos'
10.00Tegenvallende Sterling moet zich nu laten zien bij Feyenoord: kan hij het nog?
10.00'Moneytime' voor FC Groningen: 'Je moet pakken wat je pakken kan'
09.52Vaessen opgelucht na paspoortgate: 'Wie ben ik om het iemand kwalijk te nemen?'
09.52Garcia deelt blessure-update bij Ajax: 'Hij zal er als eerste weer bij zijn'
09.39Haller terug op weg bij FC Utrecht: 'In mijn hoofd zat het gewoon niet goed'
09.32Chery laat paspoortkwestie achter zich: 'Mijn familie werd er wel onzeker van'
09.30De Blatter-beslissing die zorgde voor een rode kaarten-regen
09.28Zelfspot bij Bosz: 'Wennen? De man die nooit prijzen pakt...'
09.24Vermoedelijke opstelling Feyenoord: Van Persie twijfelt over Hadj Moussa en Deijl
09.20Belangrijk duel in vrouweneredivisie: PSV heeft fitte voorhoede, Ajax gretige jonkies
09.20PSV wordt zondag graag kampioen, maar treurt om Schouten: 'Desnoods til ik hem op platte kar'
09.17García geeft blessureupdate over Tomiyasu, Fitz-Jim en Klaassen
09.07'Het WK met Oranje valt in m'n vakantie, maar ik heb een annuleringsverzekering'
Resultaten x
Binnenland

Reconstructie van transfersoap: Mbappé (zeer waarschijnlijk) naar Real Madrid

Het is voor voetbalfans geen verrassing meer: Kylian Mbappé draagt volgend seizoen het koninklijke wit van Real Madrid. Alleen wacht men nog steeds op een ‘here we go’ van Fabrizio Romano of een geweldig aankondigingsfilmpje van de Madrileense club. Hoe staat deze transfersoap ervoor? En wat is er tot nu toe allemaal al gebeurd?

09-04-2024 12:00 door Sjors Spijkers

Begin van de soap

In 2022 zat Real Madrid al achter de handtekening van Mbappé aan. Het contract van de Franse superster liep af en Florentino Pérez, de president van Real Madrid, deed er alles aan om Mbappé te overtuigen om zich transfervrij aan te sluiten bij de 'Galacticos'. Dat lukte niet en Mbappé bleef PSG trouw. Hij verlengde zijn contract met twee seizoenen in de Franse hoofdstad. Dat deed hij niet voor niks, Mbappé verdient bij PSG vijftig miljoen euro per jaar. Een optie voor een extra jaar heeft Mbappé ook in zijn contract laten opnemen. Wanneer hij dat doet krijgt hij een klein extraatje van de oliesjeiks van PSG: honderd miljoen euro! 

Door het verlengde contract moest het plan van Real Madrid even in de ijskast. Mbappé is namelijk te duur om zo even te kopen. De transferwaarde van de Franse spits bedroeg afgelopen twee zomers 180 miljoen euro. Daarom kon Mbappé uitkomen voor PSG waarmee hij in de twee afgelopen seizoenen kampioen van Frankrijk werd.

Saudische kapers op kust

Sinds kinds af aan is Real Madrid de droomclub van Kylian Mbappé. Daarom staat het in de sterren geschreven dat de Madrileense club de volgende stap wordt in de carrière van de oud-wereldkampioen. Zeker toen Mbappé begin dit seizoen bekend maakte de optie om zijn contract te verlengen niet te lichten. PSG was niet blij en sloot Mbappé buiten op het trainingskamp en dreigde om hem te passeren, zodat hij onder druk kwam om toch bij te tekenen. Ze konden dit doen, omdat ze wisten dat geen enkele club het geld had om een transfersom te betalen voor Mbappé. Daarom dreigde de Franse spelersvakbond om een rechtszaak aan te spannen tegen PSG, omdat het handelen van PSG tegen de arbeidsvoorwaarden inging.

Door al die onrust waren er afgelopen zomer ineens kapers op de kust. Het Saoedische Al-Hilal had wel genoeg geld voor de 25-jarige speler en kwam met een duizelingwekkend bod voor Mbappé. Een transfersom van 300 miljoen euro. Daarmee zou Mbappé in en klap de duurste speler aller tijden worden. Niet alleen de transfersom zou riant zijn, het salaris dat de Fransman zou ontvangen was ook van buitengewone proporties. Een eenjarig contract met een jaarsalaris van 700 miljoen euro lag klaar voor Mbappé. PSG wilde niet dat Mbappé gratis de deur uit zou lopen komende zomer en ging de onderhandelingen aan met de Saudische sjeiks. Alles leek erop dat Saudi-Arabië een nieuwe voetbalster naar haar competitie had gehaald. Mbappé koos toch sportieve prestaties boven geld en wees het mega aanbod af. De onrust tussen Mbappé en PSG nam af en hij ging gewoon in Frankrijk spelen dit seizoen.

Onrust in Parijs, huizenjacht in Madrid

Mbappé bleef bij zijn standpunt om zijn contract niet te verlengen. De weg voor Real Madrid ligt dus wagenwijd open. Het lijkt nu niet de kwestie of, maar wanneer Mbappé tekent in de Spaanse hoofdstad. Volgens meerdere bronnen heeft hij dat al gedaan. Mbappé zal transfervrij overkomen. Helemaal niks kost de transfer niet voor Real. Mbappé zou een vijf jarig contract hebben getekend met een jaarsalaris van vijftien miljoen euro per jaar, dat is 35 miljoen minder dan dat hij verdient bij PSG. Daarentegen ontvangt Mbappé een royale tekenbonus van 150 miljoen euro. De transfer zou pas naar de buitenwereld bekend worden gemaakt wanneer PSG wordt uitgeschakeld in de Champions League. Er zijn veel signalen die deze beweringen bevestigen. Zo werd Mbappé drie weken geleden na een uur van het veld gehaald. Hij was het daar niet mee eens en besloot de wedstrijd niet eens af te kijken op de bank,  maar naar binnen te gaan. Afgelopen wedstrijd stond Mbappé niet eens in de basis. Het huwelijk tussen Mbappé en PSG lijkt dus op een bittere manier te eindigen. 

Het tweede bewijs dat een transfer naar Real Madrid verklapt zijn de activiteiten op de Spaanse woningmarkt van de Fransman. Mbappé is volgens Spaanse media al druk op zoek naar een woning in Madrid. Het zou gaan om huizen in de regio van Valdebebas, het trainingscomplex van Real.

Olympische droom in duigen

Het eerste scheurtje in een eventuele relatie tussen Mbappé en Real Madrid is al een feit. De Olympische Spelen vinden komende zomer plaats in Parijs. Het is voor Mbappé een droom om Olympisch goud te veroveren in eigen land. Alleen kan Real Madrid daar een stokje voor steken. De club heeft in een officieel statement gemeld dat ze geen spelers laten deelnemen aan het Olympisch toernooi. Als Mbappé dus voor Real Madrid heeft getekend, betekent dat hij niet in eigen land kan schitteren op de Olympische Spelen.

Mocht deze Olympische droom groter zijn dan Mbappé’s droom om voor Real Madrid te spelen, dan kan de transfer nog in het water vallen. Maar alle seinen staan toch op groen. Komende weken gaan we een ‘here we go’ en een geweldig aankondigingsfilmpje van Real Madrid zien.




Aanmelden
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.