Laatste nieuws
06.00Vreemde eend Arteta en rake corners maken 'Boring Arsenal' na 22 jaar weer kampioen
00.25'Woedende Southampton-spelers overwegen juridische stappen tegen eigen club'
00.15Kraay Jr. stopte carrière na megacheque van De Mol: 'Niet lang over nagedacht...'

Gisteren

23.50Johan Derksen clasht met Chris Woerts in Vandaag Inside: 'Dat is onzin!'
23.49Groot titelfeest bij stadion van Arsenal, felicitaties stromen binnen
23.48Arsenal-spelers vieren uitbundig het kampioenschap met zijn allen
23.46Dolblije Arsenal-spelers en fans vieren eerste titel in 22 jaar
23.45Tottenham tot laatste speeldag in degradatiegevaar na nederlaag tegen Chelsea
23.30Guardiola feliciteert Arsenal en gaat in op toekomst bij Man City
23.20Spurs krijgt pijnlijke dreun in derby: laatste speelronde moet uitkomst bieden
23.20Oranje verrast: nóg een oefenwedstrijd tegen Oezbekistan
23.12VI Live: Arsenal-spelers vieren kampioenschap met zijn allen
23.12'Sensationele' Hato imponeert bij Chelsea: 'Geef Ajax nog veertig miljoen'
23.08Tottenham bibbert na derbyverlies: degradatiespook waart rond voor slotduel
23.05'Veel interesse in Volendam-spelmaker: Deense kampioen al concreet'
23.00Lange wachten Arsenal is voorbij: Gunners kampioen na remise van City
23.00Arsenal voor het eerst sinds 2004 kampioen na gelijkspel Manchester City
22.55Johan Derksen erkent fout: 'Wij hebben journalistiek grote fouten gemaakt’
22.40Zo speelt het Arsenal van Mikel Arteta
22.30Feyenoord komend seizoen met vijf sponsoren op tenue na nieuwe deal
22.29Lange wachten voorbij: Arsenal na 22 jaar weer kampioen van Engeland
22.26VI Live: Tottenham op achterstand op Stamford Bridge
22.25FC Utrecht deelt standpunt rond play-offs: 'Spelen eerst andere wedstrijd'
22.23VI Live: Haaland laat Arsenal-fans bibberen in slotsecondes
22.23Arsenal zeker van landstitel door puntenverlies City bij Bournemouth
22.20Van Hanegem deelt Mourinho-anekdote: 'Hij wist zeker wie ik was'
22.13Slecht nieuws voor Spanje: Fermín lijkt WK te moeten missen na operatie
22.05Weinig interesse onder Ajax-fans voor duel met Groningen in Volendam
21.39VI Live: Arsenal virtueel kampioen, Tottenham in de penarie
21.30'Powerhouse' Saibari moet PSV-recordtransfer worden: 'Zestig miljoen!'
21.27FIFA verkoopt tv-rechten WK in China, gesprekken met India lopen
21.25Southampton na spionage uit finale play-offs Premier League gehaald
21.18Twente-directeur Ten Hag plots op tribune gespot in België
21.15Praat mee op VP: Manchester City op achterstand, Arsenal ruikt titel
21.11VI Live: Arsenal is virtueel kampioen van de Premier League
Resultaten x
Binnenland

Bert Konterman wil graag terugkeren in voetbalwereld: "Ik had een schurfthekel aan Julio Ricardo Cruz"

Rond de eeuwwisseling behoorde Bert Konterman tot de beste verdedigers van Nederland. De nu 53-jarige Harderwijker werd kampioen met Feyenoord, kreeg een uitnodiging voor het EK 2000 en verdiende een transfer naar Glasgow Rangers. Een kwart eeuw later blikt hij terug op zijn bijzondere loopbaan. "Achteraf denk ik: ik had met Zidane en Ronaldo kunnen voetballen."

12-04-2024 14:00 door Sander Berends

"Het is alweer 25 jaar geleden dat ik kampioen werd met Feyenoord. Een vriendenteam is overdreven, maar we hadden een groep die dondersgoed wist hoe de voetbalwereld in elkaar stak. Peter van Vossen, Jean-Paul van Gastel, Paul Bosvelt... Ze hadden al het een en ander meegemaakt", vertelt Konterman in ELF Voetbal nummer 3, die via deze link ook handig online is te bestellen, tegenover onze medewerker Tim Beck. Daarin haalt hij vele anekdotes op.

Off-day

Het kampioenselftal van Feyenoord was volgens hem geen naïeve ploeg. "We hadden allemaal een omweg gemaakt en kenden onze krachten en tekortkomingen. Als je een off-day had, kon je je verstoppen achter je teamgenoten. Voorin hadden we Julio Ricardo Cruz. Ik zeg je eerlijk: in het begin had ik een schurfthekel aan hem. Hij had het talent van Marco van Basten, maar hij had niet zo vaak zin. Dat is nogal een uitspraak, ja."

"Maar Julio was zó goed. Geniaal! Dat hij het zo verkwanselde, daar kon ik in het begin moeilijk mee omgaan. Hij had doordeweeks geen zin, maar liet het in tegenstelling tot Romário ook in het weekend niet zien. Trainer Leo Beenhakker moest hem wakker schudden voordat een van ons hem een rotschop had gegeven. Niet veel later begon hij te excelleren."

Irriteren

"De sfeermaker was zonder twijfel Paul Bosvelt. Je moest alles in de gaten houden in de kleedkamer. Wat ik me ook herinner is dat Peter van Vossen doordeweeks iets rustiger aan wilde doe. Hij was iets ouder dan de meesten, maar leverde altijd in wedstrijden. Tijdens trainingen stond hij vaak tegen Ulrich van Gobbel, die het heerlijk vond om Peter te irriteren. Een tikje op de hakken hier, een tackle daar. Peter begon dan te mopperen en is één keer boos van het veld gelopen."

"Uli keek mij dan aan en gaf me een knipoog, haha. Op het veld én daarbuiten waren we een team. Vooral de trainingskampen kan ik me nog goed voor de geest halen. Tot mijn transfer naar Feyenoord had ik als een monnik geleefd. Als we met Willem II op trainingskamp waren, lag ik altijd op tijd op bed. Ik leefde als een prof, maar bij Feyenoord ging het er in de voorbereiding anders aan toe."

Korenmarkt

"Op het eerste trainingskamp in Doorwerth kwamen Paul en Jean-Paul naar mij en Patrick Paauwe toe. Of we mee op stap gingen. Ik dacht dat het er bij een topclub nog professioneler aan toe zou gaan, maar op dat trainingskamp zaten we zo’n beetje iedere nacht tot drie uur op de Korenmarkt. Pas later ben ik gaan waarderen hoe Leo daarmee omging."

"De volgende ochtend liep hij tussen ons in tijdens de warming-up. Volgens mij kwam hij alleen inspecteren of hij alcohol, shoarma en knoflook rook, haha. Hij wist het dondersgoed, maar zei niets. Aan het eind van de week speelden we op het tandvlees een oefenwedstrijd tegen AGOVV. Toen ik thuiskwam bij mijn vriendin, ben ik gelijk naar bed gegaan. Ik was helemaal naar de klote. Maar Leo wist: ze hebben een basis gelegd voor het nieuwe seizoen."

Volgende stap

"Al hebben we heus onze problemen gehad. Een jaar na het kampioenschap gaf ik samen met Paul, Jean-Paul en Kees van Wonderen een interview aan Sportweek. Het was net voor de Champions League-wedstrijd bij Chelsea. We vertelden dat we verwachtten dat Feyenoord een volgende stap zou zetten. In Nederland én Europa. Ik zei er ook bij dat ik een vertrek naar het buitenland zou overwegen als die stap niet zou komen."

"De minste spelers moesten weg en er moesten nog betere spelers bij. We landden in Londen en Leo kreeg allerlei berichten. Hij kwam naar me toe en vroeg: 'Lange, wat heb jij in Sportweek gezegd? De pleuris is uitgebroken.' Daar schrok ik van, want dat was mijn bedoeling helemaal niet. Ik speelde goed tegen Chelsea en zelfs Johan Cruijff was als NOS-analist enthousiast over me. Maar de fans waren klaar met me."

Tranen

"Het weekend erop speelden we thuis tegen PSV. In de competitie ging het niet goed en daarom was het een belangrijke wedstrijd. Ik dacht: als we verliezen, kom ik niet levend De Kuip uit. Het was lang gelijk, maar we kregen een strafschop. Nota bene Jean-Paul nam 'm. Gelukkig scoorde hij. Ik speelde goed, maar toen ik van het veld liep, stroomden de tranen over mijn wangen van de spanning. Dat was het spannendste moment uit mijn loopbaan."

"Het grappige is dat ik in de zomer juist Real Madrid had afgewezen. Leo kwam in Doorwerth naar me toe om te zeggen dat Real Madrid interesse had. Mijn kamergenoot was Patrick, en die viel van zijn bed van verbazing. Leo vroeg: 'Wil je daar niet heen? Een geweldige club.' Ik was terughoudend en zag enkel beren op de weg. Patrick zei dat ik gek was. Achteraf denk ik: ik had daar met Zidane en Ronaldo kunnen voetballen..."

Fernando Ricksen

In het artikel geeft Konterman ook zijn mening over de huidige verhoudingen binnen voetbalploegen zoals Feyenoord, zijn ervaringen op het EK van 2000 dat in eigen land plaatsvond, kattenkwaad uithalen, de beruchte penaltyreeks tegen Italië en volop over zijn bijzondere avonturen bij Glasgow Rangers. Fernando Ricksen ging niet voor niets nooit mee met groepsuitjes tot die ene keer. Over Claudio Caniggia, die paddenstoelen ging plukken in Schotland. En Konterman licht het eigen bedrijf toe dat hij heeft opgericht en waarom hij graag terugkeert in de voetbalwereld.

In ELF Voetbal nummer 3 verder ook het verhaal achter het succes van PSV en team Bosz. Interviews met Tristan Gooijer en Jeremy Bokila. We gingen op bezoek bij Hamburger SV voor een ontmoeting met het Nederlandse duo Ludovit Reis en Immanuel Pherai. Met Sam Kersten van PEC Zwolle gingen we om de tafel om zijn tattoos te bespreken. En we spraken met de vaders van drie spelers van Jong PSV die ook als profvoetballer door het leven gingen. Hun zoons waren daarbij. We stelden FC De Verliezers samen, maakten de andere stand op basis van loyaliteit op en spraken de internationals uit de Keuken Kampioen Divisie. En nog veel meer!

Ons nieuwe nummer is bij de abonnees automatisch op de deurmat beland. De editie is ook verkrijgbaar bij de bekende supermarkten, (kantoor)boekhandels en op de grootste reislocaties. Denk aan Schiphol Airport, Rotterdam Airport, Rotterdam The Hague Airport en vele NS-stations. Het nummer is ook gemakkelijk online te bestellen. Via deze link zo gebeurd. Een abonnement nemen is helemaal gemakkelijk. Elke editie automatisch in de brievenbus. Via deze link zo afgesloten. Zoek je eigen welkomstgeschenk uit. Veel leesplezier!




Aanmelden
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.