Laatste nieuws
14.30Telstar wijst naar Manschot: 'Hadden hem de hele wedstrijd niet mee'
14.20Boskamp vol ongeloof: 'Die ploegen spelen beter positiespel dan Feyenoord'
14.15'Als AZ blind met NEC meegaat, gaan ze er lelijk af'
14.15Schaakspel in finale: zo zou AZ zich tegen NEC kunnen wapenen
14.10Europese grootmachten treffen elkaar: dit is het programma in de Champions League
14.10VP-voetbalkantine: 'De play-offs voor Europees voetbal moeten blijven'
14.05'Oude Timber is terug, begint eruit te zien als de speler die hij eerder was'
14.00Iran naar het WK? Dit zijn de opties
13.56Engelse strijd om '200 miljoen-wedstrijd' gaat veranderen: 'Play-offs uitgebreid'
13.56Voetbalwetten houden Karlsson op de bank bij FC Utrecht: 'Twee klasbakken'
13.45Strijd om Barça-presidentschap teruggebracht tot twee kandidaten
13.25Feyenoord-icoon in de bres voor Van Persie: 'Hij is toch geen koekenbakker?'
13.22Van Dijk en Slot genomineerd voor maandelijkse awards in Engeland
13.10Van Persie-keuze gekraakt in play-offs-discussie: 'En dan stel je een B-elftal op'
12.55Engelse clubs stemmen voor meer promotievoetbal richting Premier League
12.51Opmerkelijk: icoon van Man United keert zich na nederlaag plots tegen de club
12.46Ajax stelt vier oud-spelers aan na traineeships
12.45Contrast in spel AZ: 'Het blijft een groot mysterie'
12.45'AZ verwacht Clasie aan het eind van de maand terug'
12.35Zien: geblesseerd uitgevallen Ziyech scoort met geweldige afstandsknal voor Wydad
12.35Brighton-manager en Arteta sneren over en weer: 'Geen schijn van kans'
12.30Rondje Eurojackpot KNVB Beker: uitgebreid napraten over AZ-Telstar
12.25Samenvatting: AZ bereikt bekerfinale ten koste van dapper Telstar
12.21PSV eert Koeman met plek op Walk of Fame
12.15De samenvatting: AZ bereikt bekerfinale ten koste van dapper Telstar
12.15Trotse Correia dankt Telstar-fans: 'Er gebeuren dingen in Velsen...'
12.10Na Iran ook Irak in de problemen: mogelijke WK-deelname onzeker
12.00Koeman wordt geëerd bij Nederlandse topclub met eigen tegel in Walk of Fame
12.00Team Regeer: hoe vijf specialisten de nummer 6 van Ajax helpen
12.00'Bij Feyenoord merkte ik dat de voetbalwereld hard kan zijn'
11.55Ten Hag lovend over één man uit Ajax-periode: 'Dat zag je vanaf dag één...'
11.55Chelsea lijkt strijd der nieuwe spitsen te winnen
11.40Spaan kijkt met bewondering naar Ajax-huurling: 'Liet ze trillen van onzekerheid'
11.36Waarom de vijf Liverpool-nederlagen in blessuretijd Slot niet direct zorgen baren
11.30Viervoudig Oranje-international zit vast in het Midden-Oosten: 'Schandalig'
Resultaten x
Binnenland

Dit is hoe de strijd om Europees voetbal in Engeland eruit ziet

Niet alleen de strijd om het kampioenschap is nog onbeslist in Engeland, ook om Europese kwalificatie wordt nog volop gestreden. Tegenvallende prestaties in de Champions League zorgen ervoor dat er minder tickets te vergeven zijn, waardoor grote clubs kwalificatie dreigen mis te lopen. In dit artikel geven we een overzicht van de beschikbare tickets naar Europa en de clubs die hier nog voor in aanmerking komen.

23-04-2024 11:00 door Boris Pinkse

Komend seizoen zal het Champions League toernooi er volledig anders uitzien dan we de afgelopen jaren gewend zijn. Zo stijgt het aantal deelnemende clubs van 32 naar 36, waardoor er meer Champions League tickets te vergeven zijn. Twee van deze tickets gaan naar de landen met het hoogste UEFA-coëfficiënt. Punten in deze lijst zijn te verdienen in alle competities. Afgelopen week vlogen echter bijna alle Engelse ploegen die nog punten kunnen verdienen, uit Europa. Manchester City (uitgeschakeld door Real Madrid) en Arsenal (uitgeschakeld door Bayern München) moesten afscheid nemen van de Champions League, terwijl Liverpool (uitgeschakeld door Atalanta Bergamo) en West Ham United (uitgeschakeld door Bayer Leverkusen) uit de Europa League vlogen. Aston Villa, dat in de halve finale van de Conference League zit, is hierdoor de enige Engelse club die nog punten kan verdienen.

De extra kwalificatieplekken lijken dus niet naar Engeland te gaan, maar naar Italië en Duitsland. In de Premier League blijft de situatie dus onveranderd. Er is sprake van de klassieke strijd om de top vier als het gaat om Champions League kwalificatie. Titelkandidaten Arsenal, Liverpool en Manchester City lijken hier verzekerd van te zijn. De strijd om plek vier is nog wel een spannende. Aston Villa wordt in de nek gehijgd door Tottenham Hotspur, dat nog twee inhaalwedstrijden op het programma heeft staan.

Huidige stand Premier League

1. Arsenal (33 wedstrijden, 74 punten)

2. Liverpool (33 wedstrijden, 74 punten)

3. Manchester City (32 wedstrijden, 73 punten)

4. Aston Villa (34 wedstrijden, 66 punten)

5. Tottenham Hotspur (32 wedstrijden, 60 punten)

6. Newcastle United (32 wedstrijden, 50 punten)

7. Manchester United (32 wedstrijden, 50 punten)

8. West Ham United (34 wedstrijden, 48 punten)

9. Chelsea (31 wedstrijden, 47 punten)

De vijfde plek, hoogstwaarschijnlijk dus Tottenham of Aston Villa, kwalificeert zich direct voor de groepsfase van de Europa League. Ook is er een ticket voor de UEFA Conference League te vergeven. Deze gaat normaal gesproken naar de winnaar van de Carabao Cup. Liverpool wist deze trofee echter al te bemachtigen, maar ligt op koers voor Champions League kwalificatie. Dit ticket gaat daarom naar het hoogst eindigende team dat zich nog niet voor een Europees toernooi kwalificeerde, op dit moment Newcastle. 

Echter is er sprake van nog een regel. Winst van de FA Cup geeft ook recht op Europees voetbal. Als deze winnaar in de top vijf eindigt, en zich dus al gekwalificeerd heeft, schuift ook deze kwalificatie door. Op dit moment zou Newcastle dan naar de Europa League gaan, waardoor het Conference League ticket weer doorschuift naar nummer 7 Manchester United. Dit kan nog wel eens een spannende strijd worden, want Chelsea heeft een achterstand van slechts drie punten met een wedstrijd minder gespeeld. 




Aanmelden
avonturiers Laatste: Miano van den Bos: groeien in de stilte van Litouwen
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
superelf Laatste: Superelf Fons Groenendijk, linkspoot met fluwelen (trap)techniek
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.