Laatste nieuws
09.00Ismael Saibari, de man van minimaal 60 miljoen?
08.58Teruglezen: zo knokte PSV zich in blessuretijd naar zege op FC Utrecht
08.44Zien: Lionel Messi schrijft met uitgerekend een kopbal geschiedenis voor Miami
08.38Messi schrijft met zeldzame kopbal geschiedenis voor Inter Miami
08.37PSV kan kampioen worden, maar Bosz heeft andere plannen: 'Ga daarnaartoe'
08.37Van den Brom en Van Rooij dolblij na zege op Ajax: 'Echt een fantastisch team'
08.24Berghuis dolt met pers ondanks nederlaag van Ajax: 'Dat zijn niet mijn woorden'
08.22'Klasse apart' bij PSV en felle kritiek op één man bij Ajax: dit schrijft de pers
08.20Berghuis legt de vinger haarfijn op de zere plek bij ploeterend Ajax
08.15VI Live: dag start met IJsselderby, kraker in Italië
08.00Comeback met een nieuwe nier: 'Tweede kans in het leven gekregen'
07.39Complete verbazing in Ajax-kamp: 'De vijfde plaats? Het is eigenlijk ongelooflijk'
07.37García opvallend kortaf over Ajax-spits: 'Hij heeft andere kwaliteiten'
07.30VI Live: FC Volendam kan PSV helpen tegen Feyenoord
07.22Belangrijke Ajax-speler neemt het op voor Gloukh: 'Goede voetballer, maar...'
07.18Hoofdrolspeler van Ajax weigert ESPN te woord te staan na nederlaag tegen Twente
07.06Berghuis en García loven Twente na Ajax-zeperd: 'Beste Eredivisie-team van 2026'
06.16Cruciaal duel in vrouweneredivisie: PSV heeft fitte voorhoede, Ajax gretige jonkies
06.15Tegenvallende Sterling moet zich nu laten zien bij Feyenoord: kan hij het nog?
06.00Toen Ronald Koeman toeleefde naar zijn laatste WK als speler
01.10Telstar verliest thuis van FC Groningen, trainer Correia in beeld bij FC Utrecht
00.57Berghuis trekt pijnlijke conclusie over dolend Ajax: 'De basis niet goed genoeg'
00.45García: 'Ik ben dit seizoen al de derde coach, dan is er iets mis'
00.35Champions League ver weg voor Ajax na thuisnederlaag tegen Twente
00.07Ondertussen in Portugal: uitzinnige Farioli sprint het veld in
00.02Ajax heeft 25 punten minder dan vorig seizoen na 29 duels
00.02Steur laakt communicatie bij Ajax: 'Dan krijg je een domino-effect'

Gisteren

23.59García ziet Ajax 'geen normale wedstrijd' spelen: 'Dan wordt het moeilijk'
23.54Ontlading bij Van den Brom: 'Wij hebben gewoon een fantastisch team'
23.46RC Lens laat het liggen in strijd om Ligue 1-titel
23.43Nederlands getint Famalicão bezorgt Porto en Farioli flinke kater
23.43Berghuis hard over Ajax: 'We verdienen het niet, de basis is niet goed genoeg'
23.41Godts hard voor Ajax: 'Ongelooflijk waar we nu staan'
23.40City vernedert Liverpool in FA Cup (4-0), Southampton verrast Arsenal (2-1)
23.37VI Live: Farioli moet flinke domper slikken met Porto
Resultaten x
Binnenland

Xavi en Barcelona toch uit elkaar na lange soap

Vrijdag was dan eindelijk het hoge woord eruit: Xavi Hernández is volgend seizoen tóch niet de trainer van FC Barcelona. Na een soap die maandenlang duurde, zit de oefenmeester vanavond voor het laatst op de bank tegen Sevilla FC. Hoe heeft het zover kunnen komen en wat is afgelopen maand veranderd? Wij maakten een reconstructie.

26-05-2024 07:00 door Quinn Appels

Na een pijnlijke 3-5 nederlaag tegen Villarreal CF in januari, kondigde Xavi zelf aan dat hij aan het eind van het seizoen zou vertrekken. Na de week daarvoor uitgeschakeld te zijn in de Copa del Rey (4-2 nederlaag tegen Athletic Club), bedroeg de achterstand op koploper Real Madrid CF tien punten na de nederlaag bij Villarreal.

Xavi vond zelf dat het tijd was om te vertrekken. "De spelers hebben een andere dynamiek en een nieuwe situatie nodig", vertelde de trainer op zijn persconferentie. "Ik denk dat het nodig is. Het is tijd voor verandering en om te vertrekken", lichtte hij zijn keuze verder toe. 

U-turn

Vervolgens werd in de daarop volgende maanden veel gespeculeerd over wie de nieuwe hoofdtrainer van de Catalanen zou worden. Langzaam maar zeker werd een opvallende naam steeds vaker genoemd: Xavi ‘gewoon’ weer zelf. Grote namen leken af te haken en de resultaten werden in Barcelona mondjesmaat beter, dus een langer verblijf van de oud-middenvelder was niet meer uitgesloten.

Vorige maand bevestigden Barcelona en Xavi dat de samenwerking toch wel doorgezet kon worden. Beide partijen waren verheugd over “het project dat nog niet klaar was”. Ondanks dat toen ook al nagenoeg zeker was dat dit seizoen geen prijs op zou leveren, heerste toch optimisme op de burelen van Barcelona.

Ruzie?

De afgelopen weken werden geruchten echter steeds sterker dat Xavi uit de gratie gevallen zou zijn bij president Joan Laporta. Na opmerkingen van Xavi tegen journalisten over de beperkte financiële middelen bij de club, zou de president toch weer van de clublegende af willen. 

Vrijdag bleken de geruchten waar te zijn en kondigde de club het ontslag aan. In een statement werd de 133-voudig international bedankt voor bewezen diensten en succes gewenst in de toekomst. Zo komt na 2,5 jaar, waarin Barcelona één keer kampioen werd, een einde aan de samenwerking en aan deze bijzondere voetbalsoap. 

Nieuw begin

Wat betreft de opvolger van Xavi komt voornamelijk één naam naar voren. Hansi Flick zou de beoogde nieuwe hoofdtrainer van Barça zijn. De oud-trainer van onder meer FC Bayern München zou komende dagen al gepresenteerd kunnen worden. Volgens de geruchten tekent de Duitser een contract tot medio 2026.


De laatste trainersklus van Flick was bij het Duitse nationale elftal. Het draaide uit op een teleurstellende samenwerking. Op het wereldkampioenschap 2022 strandde onze oosterburen al in de groepsfase. Flick mocht door als bondscoach, maar na een reeks aan verloren oefenwedstrijden, viel toch het doek voor de oefenmeester.




Aanmelden
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.