Laatste nieuws
10.25Feyenoord is boos door blessure Sauer en eist financiële compensatie
10.25Mbappé over het hebben van dubbele nationaliteit: 'Is anders dan voor een club'
10.19'Heel trots moment' door officieus Ajax-debuut: 'Spelers gaven me complimenten'
10.10'WK-schurk' Robben duikt op in ludieke Mexicaanse chipsreclame
10.05'De club wil gaan uitbreiden naar 40 duizend plekken en elk jaar Europees voetbal'
10.05Ouaissa wijst op groot verschil bij NEC: 'Vorig jaar was het een beetje saai'
10.00Atlético Madrid wil gewenste aanvallende versterking weghalen bij Barcelona
09.50Uitblinker op tijd fit voor duel met Feyenoord: 'Moeten ze niet onderschatten'
09.45De balans na drie jaar Bosz bij PSV: veel meer goals en Til als meest gebruikte speler
09.30Curaçao in meerdere opzichten de kleinste
09.30Guardiola: 'Salah is één van de beste Premier League-spelers ooit'
09.25'Vloek' voor duel met PSV: 'Of het in de Tachtigjarige Oorlog was, we zien mogelijkheden'
09.20Roda JC breekt met trainer: 'Het was de keuze van de club'
09.20Correia reageert op 'één miljoen-clausule' in contract: 'Dat is super, echt top'
09.20Roda JC legt uit waarom het breekt met Van Dessel
09.10Chery stopt na mislopen WK als international Suriname: 'Trots is groter dan teleurstelling'
09.07Hectische dag voor Boëtius door paspoortgate: 'Het was gissen voor mij'
09.07Kroes rekent af met ‘onwaarheden’ bij Ajax: ‘Hoezo dan? Waarom moet dit zo?’
09.05Sleutelduel tegen Twente voor Ajax en García, die nog niet over zijn positie wil praten
09.05Teleurstelling bij Dordrecht en Kuijt na zeperd tegen Roda JC: 'Play-offs ver weg'
09.00Oppervolksclub RC Lens gaat PSG te lijf met supertrio en pure hartstocht
08.50Pikant weerzien: Lijnders leidt Man City tegen Liverpool door schorsing Guardiola
08.48AD onthult 'verbinder' in paspoortgate: 'Paes gewaarschuwd, maar niet door hem'
08.28Ronaldo direct succesvol bij rentree Al-Nassr: 'Goed om terug te zijn'
08.23Cruijff moet gaan snijden bij Ajax: 'Wijndal, Akpom en Gaaei niet goed genoeg'
08.20FC Twente als ideale medicijn voor zoekende Ajax-spits Weghorst
08.15VI Live: Slot met Liverpool tegen Man City, Barcelona op bezoek bij Atletico
08.15Tussen voetbal en raketten: het leven van Pelle van Amersfoort in Qatar
07.52Bosz deelt mooiste herinnering aan Abdelhak Nouri: 'Dat is wel heel bijzonder'
07.42Doelman hint op PSV-exit: 'Het perspectief bij PSV is volgend seizoen niet daar'
07.30VI Live: PSV hoopt tegen FC Utrecht volgende stap richting titel te zetten
07.30PSV gaat voor vrij zeldzame dubbel tegen FC Utrecht
07.07ADO ruikt titel en kan op Paasmaandag toeslaan: 'Dat is nu binnen handbereik'
07.07Büttner tweemaal trefzeker na formele ontslagbrief: 'Hans, je moet goed lezen...'
06.00Het hardste (en beste) verdedigingsduo ooit: Theo de Tank en IJzeren Rinus
Resultaten x
Binnenland

NAC na vijf jaar als nummer acht weer terug in de Eredivisie

NAC Breda keert na vijf jaar weer terug in de Eredivisie. Na de 6-2 overwinning in eigen huis, werd het vandaag nog nagelbijten. Excelsior wist echter niet verder te komen dan een 4-1 overwinning, waardoor NAC officieel is gepromoveerd naar het hoogste niveau. Het is het resultaat van een seizoen waarin meer fout dan goed ging, maar wel die zo belangrijke play-offs werden veiliggesteld.

02-06-2024 20:56 door Quinn Appels

Het seizoen begon in Breda nog met Peter Hyballa aan het roer. De Duitser was echter al snel weer weg. Vanwege een ‘onveilige gevoel op de werkvloer’ werd zijn contract na vijf wedstrijden ontbonden. Wel maakte Hyballa hierdoor nog het grootste succes in het reguliere seizoen mee. Op bezoek bij rivaal en uiteindelijk kampioen Willem II won NAC verrassend met maar liefst 1-4.

Middelmaat in Breda

Na een korte interim-periode van Ton Lokhoff wordt Jean-Paul van Gastel aangesteld als nieuwe trainer. Het is de eerste klus als hoofdtrainer voor de oud-Feyenoorder. Onder de geboren Bredanaar verbeteren de resultaten licht, maar lijkt directe promotie al snel een brug te ver. Ook in de KNVB-beker is het snel afgelopen voor De Parel van het Zuiden: in de eerste ronde gaat het af tegen de amateurs van Quick Boys (1-0).

Het seizoen van NAC kabbelt vervolgens niet noemenswaardig voort. Knappe overwinningen op bijvoorbeeld FC Emmen (2-3) worden afgewisseld met dramatische nederlagen als tegen FC Dordrecht (1-4). Toch weet men in Breda waar het allemaal om draait. Voor een club die meedraait in de middenmoot van de Keuken Kampioen Divisie, zijn er altijd nog de play-offs.

In de laatste wedstrijd van de competitie werd tegen TOP Oss ternauwernood een ticket voor de play-offs veiliggesteld. De ploeg eindigde in punten gelijk met MVV Maastricht, maar had een net iets beter doelsaldo. Zo konden Van Gastel en zijn ploeg zich klaar gaan maken voor de allesbeslissende play-offs.

Begin van een sprookje

Als eerst wachtte in de eerste ronde van de play-offs Roda JC, dat directe promotie net misliep. Het verhaal van de voorbarige pitch-invasion bij Roda JC is bekend en zorgde bij de club uit Kerkrade voor een lage moraal in de play-offs. NAC profiteerde hier dankbaar van en speelde zich met een 3-1 en 0-5 overwinning eenvoudig naar de volgende ronde.

Het geloof nam ineens toe bij alles en iedereen wat NAC liefhad. Fred Grim en zijn FC Emmen waren de volgende tegenstanders in de halve finale. Na een lastige thuiswedstrijd (1-1), was er nog alles om voor te spelen in Emmen. Wat volgt is een geweldige wedstrijd van NAC. Met maar liefst 0-3 wordt FC Emmen op het hakblok gelegd. De Eredivisie is opeens heel dichtbij.

Finalekoorts

De laatste horde die genomen moet worden is Excelsior. De Kralingers moeten vrezen voor degradatie, maar hebben tegen ADO Den Haag (9-2 over twee wedstrijden) laten zien in uitstekende vorm te zijn. In de eerste wedstrijd in Breda lijkt de buit voor NAC echter al binnen. Mede door twee rode kaarten en een heleboel dode spelmomenten wordt het maar liefst 6-2.

Vandaag was dan de dag waarop het moest gaan gebeuren. De promotie die een paar weken eerder nog zo onwaarschijnlijk leek, was nu zo goed als een feit. Toch werd het allemaal nog even heel spannend. Excelsior overrompelde NAC en stond na 50 minuten al met 4-0 voor. Casper Staring redde de Noord-Brabanders door in de 58e minuut het beslissende doelpunt te maken. De 4-1 'nederlaag' werd over de streep getrokken. Zo promoveert NAC na het slechtste seizoen sinds 1988 op wonderbaarlijke wijze. Nu rest de taak aan de clubleiding, om van deze middenmoter in de Keuken Kampioen Divisie een eredivisiewaardig elftal te maken.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
superelf Laatste: Superelf Fons Groenendijk, linkspoot met fluwelen (trap)techniek
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.