Laatste nieuws
18.55De cruciale rol van Johan Steur in de doorbraak van Sean Steur bij Ajax
18.55Van Hanegem irriteert zich tijdens Klassieker: 'Zat heel Nederland op te wachten'
18.55Driessen ziet negatieve Feyenoorder tegen Ajax: 'Liet zien dat hij aanvoerder is'
18.49Buijs kaart pijnpunt aan bij Fortuna: 'Alles moet van Ihattaren komen'
18.38Van der Gijp laakt Van Persie na Klassieker: 'Of hij kraamt onzin uit'
18.30Vermoedelijke opstelling PSV: Bosz geeft jeugd de kans in KNVB Beker
18.20Driessen ziet 'opvallende' actie Van Persie: 'Grim maakte er een bespreking van'
18.09'Einde kalenderjaar bij Feyenoord: liesblessure volgende issue voor Rotterdammers'
18.00Ajax-fans verbaasd door media-optreden Van Persie: 'Hij is gewoon niet geschikt'
17.43Mislintat ontslaat technisch directeur op dag één van nieuwe klus in Duitsland
17.40'Valente-light' breekt door bij Ajax: 'Hij voetbalt verschrikkelijk makkelijk'
17.21'Rotterdam haalt opgelucht adem: blessure uitblinker Valente lijkt mee te vallen'
17.20Zwakke punt Feyenoord tegen Ajax aangewezen: 'Hij was de enige die dat wel deed'
17.15Kik Pierie (25) keert eenmalig terug uit voetbalpensioen: 'Ik kon geen nee zeggen'
17.15'Zorgen voor Ten Cate: FIFA overweegt Suriname uit te sluiten voor play-offs WK'
17.00Transferoorlog aanstaande: Simeone wijst droomtarget aan bij Atlético Madrid
17.00VP-Voetbalkantine: 'Met Regeer heeft Ajax geen nieuwe nummer 6 nodig'
16.40Weet Ajax zijn vijfde zege op rij te boeken?
16.40Lege F-Side bevalt goed in Amsterdam: 'Wat een rust en gezelligheid'
16.40Tomiyasu gearriveerd in Amsterdam, dinsdag medische keuring
16.39Met welke basiself zou jij aftrappen in Rotterdam?
16.38KNVB zet Vos op bekerwedstrijd Ajax
16.30De Mos beoordeelt PSV: 'Alle complimenten zijn volkomen terecht, maar...'
16.16Must see: Bassey (ex-Ajax) gaat viraal in Engeland na bizarre actie voor Fulham
16.00Fans Ajax unaniem over Klassieker-ster: 'Komen heel wat miljoenen voor binnen'
15.55'Go Ahead zit niet stil en omcirkelt één naam om achterhoede te versterken'
15.55Live Transfers: Miami haalt weer Spaans international, nieuw avontuur voor Dybala
15.53'Van Persie heeft het volste recht om in de Mickey Mouse League fouten te maken'
15.50Doelman Olij gaat PSV-debuut maken tegen amateurs GVVV: 'Heeft hij verdiend'
15.45De blessuregeschiedenis van Ajax-aanwinst Tomiyasu: opvallende transformatie
15.35Derksen trapt op rem na Klassieker: 'Kan nooit een goede trainer zijn'
15.30Van der Vaart: 'Zo onbeschrijfelijk trots, voor mij is zij groter dan de sport'
15.25Spaan prijst 'nieuwe' Ajax-controleur de hemel in: 'Is Resink beter? Nee toch?'
15.00'Slechte verliezer' Van Persie gekraakt: 'Het is een hele zielige man'
14.55PSV-coryfeeën richten pijlen op viertal: 'Als hij zo speelt, nooit meer in basis'
Resultaten x
Binnenland

Carvajal en Foden verkozen tot ESM Speler van de Maand mei, Real Madrid heerst in Team

Twee winnaars in de laatste maandverkiezing van het seizoen. Daniel Carvajal en Phil Foden delen de eerste plaats in de verkiezing van de ESM Speler van de Maand. Beiden ontvingen tien van de elf mogelijke stemmen. In het Team van de Maand zijn liefst vijf spelers van Real Madrid opgenomen. Voor het eerst dit seizoen kreeg geen enkele Nederlander een stem. Ook geen enkele speler uit de Eredivisie werd genoemd.

04-06-2024 11:00 door Sander Berends

Real Madrid greep zaterdagavond de laatste clubprijs van het seizoen. Op Wembley klopte de Spaanse kampioen opponent Borussia Dortmund met 2-0. Met een rake kopbal van Daniel Carvajal en een mooie schuiver van Vinícius Junior werd het verschil in het tweede deel van de tweede helft gemaakt. Beide spelers vinden hun naam logischerwijs terug in het ESM Team van de Maand. Waar Vinícius Junior zeven stemmen ontving, werd Carvajal liest tien keer genoemd in de door de ESM-leden aangeleverde Teams van de Maand waarop het uiteindelijke team alsmede het individuele klassement zijn gebaseerd.

De nul

Carvajal werd alleen niet geselecteerd door Nemzeti Sport. De Hongaarse krant koos Kyle Walker van Manchester City als rechtsback in haar team. Carvajal hield in al zijn gespeelde wedstrijden bij Real Madrid in de maand mei de nul. De 32-jarige Spanjaard werd zaterdag ook uitgeroepen tot Man of the Match van de Champions League-finale. Een bokaal die voor het eerst bij een rechtervleugelverdediger terechtkwam.

Ook Phil Foden (foto boven) ontving tien stemmen. Opnieuw was Nemzeti Sport het enige medium dat de aanvallende middenvelder van Manchester City oversloeg. De 24-jarige Engelsman speelde een enorm belangrijke rol in de reeks prestaties van The Citizens die op 19 mei leidde tot het landskampioenschap. Op de laatste speeldag maakte hij twee doelpunten tegen West Ham United. Fulham maakte een week eerder ook al een kennis met een doeltreffende Foden.

Ademola Lookman

De derde plaats was voor Ademola Lookman. De aanvaller van Atalanta Bergamo ontpopte zich tot held van de Europa League-finale. Tegen Bayer Leverkusen was hij goed voor alle drie de treffers in de finale. De 26-jarige in Londen geboren Nigeriaan scoorde ook in de laatste twee competitiewedstrijden van Atalanta Bergamo tegen Torino en Fiorentina. Alleen Fanatik en Marca namen Lookman niet op in haar maandteam.

Nederlanders en spelers uit de Eredivisie kregen zoals aangegeven geen stemmen. Vrijdag volgt als afsluiting van het seizoen nog het ESM XI van het Seizoen. Het XI van de Maand is zoals aangegeven een initiatief van de ESM, de Europese samenwerkingsorganisatie van elf (sport)dagbladen en -tijdschriften. Naast ELF Voetbal is ook De Telegraaf een Nederlandse lid. De overige leden: Kicker Sportmagazin, Frankfurter Allgemeine Zeitung (Duitsland), World Soccer Magazine (Engeland), Marca (Spanje), Gazzetta dello Sport (Italië), A Bola (Portugal), Tipsbladet (Denemarken), Fanatik (Turkije) en Nemzeti Sport (Hongarije).

ESM Team van de Maand

Mei 2024

XI

1. Thibaut Courtois (Real Madrid) - 5 stemmen
2. Daniel Carvajal (Real Madrid) - 10 stemmen
3. Mats Hummels (Borussia Dortmund) - 7 stemmen
4. Antonio Rüdiger (Real Madrid) - 6 stemmen
5. Josko Gvardiol (Manchester City) - 3 stemmen*
6. Granit Xhaka (Bayer Leverkusen) - 2 stemmen**
7. Toni Kroos (Real Madrid) - 8 stemmen
8. Phil Foden (Manchester City) - 10 stemmen
9. Ayoub El Kaabi (Olympiacos Piraeus) - 4 stemmen
10. Ademola Lookman (Atalanta Bergamo) - 9 stemmen
11. Vinícius Junior (Real Madrid) - 7 stemmen

* Alejandro Grimaldo ontving eveneens drie stemmen. De stemmen van Josko Gvardiol werden eerder aangeleverd.
** Kevin De Bruyne, Declan Rice en Charles De Ketelaere ontvingen eveneens twee stemmen. De stemmen voor Granit Xhaka kwamen eerder binnen.

ELF Voetbal

1. Thibaut Courtois (Real Madrid)
2. Daniel Carvajal (Real Madrid)
3. Rúben Dias (Manchester City)
4. Isak Hien (Atalanta Bergamo)
5. Alejandro Grimaldo (Bayer Leverkusen)
6. Declan Rice (Arsenal)
7. Granit Xhaka (Bayer Leverkusen)
8. Phil Foden (Manchester City)
9. Alexander Sörloth (Villarreal CF)
10. Ademola Lookman (Atalanta Bergamo)
11. Erling Haaland (Manchester City)




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.